Skocz do zawartości
seamanpl

Podkrecanie PCI/AGP a konsekwencje

Rekomendowane odpowiedzi

Jak juz moze niektorzy zauwazyli na grupie Sprzet, mialem problem z Soltekiem DRV5 i brakiem 1/5. Pozostalo wiec pognebienie szyny PCI/AGP.

 

No ale Soltek kula u nogi. Rzucilem 12.5 i bez problemu poszlo, no to 145 mhz i doszedlem do magicznego 75mhz agp. Swego czasu siedzialem na takim FSBu na K6 233@225, przez dluugi okres czasu, ale mam pytanie, co dzisiaj?

 

Czy dzisiejszy PNY Geforce4-4200 (jest na 4xAGP), Seagate U6, sam Soltek itd, czy spokojnie ida na pci37 agp75 czy predzej czy pozniej wszystko szlag trafi? Na ile idzie Wam PCI/AGP?

 

P.S. Poza jednym padem rejestru to bez wiekszych problemow dzialalo dwa dni na 42pci/83agp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

37.mhz na pci to stabilmy wynik, u mnie na starej plycie (KT133A) problemy zaczely pojawiac sie powyzej 38mhz dlatego odradzam ci 42mhz pci bo wlasnie ten pad rejestru moze byc spowodowany zbytnim wyzylowaniem pci :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pci 37 spokojnie wytrzymuje dysk U6. Mój przez około 1.5 roku jechał na pci 41.5 Mhz i do tej pory działa, więc o pci 37 nie masz co się martwić.

Nie wiem jak wytrzymują te GF4, ale mój Winfast GF2 pro, nie sprawia żadnych problemów na AGP 88 MHz, już tak od jakiegoś czasu jede na takich ustawieniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o szynę PCI to zgadzam się z kolegami wyżej 38 MHz to raczej gorna granica, potem dyski juz tego nie wytrzymują, co do AGP to zależy od karty

Mój Samsung SV3063H chodził bez problemu na PCI 42 :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie twierdzę, żę tyczy sie to wszystkich dysków, ale tak działo sie z moim seagate-m barracudą 40 GB. wszystko zależy od dysku. Ale radzę nie przeginać. jeżeli twój samsung chodzi bezbłędnie przy szynie 42 to należy sie cieszyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...