Skocz do zawartości
Manteca

Wymiana czesci ze starego sprzetu (1500-2000 zl) + notebook + monitor

Rekomendowane odpowiedzi

witam, wlasnie sie zastanawialem nad kupnem nowego laptopa bo stary juz szwankuje, ale pomyslalem nad jeszcze inna opcja - mam stary komputer z dobra obudowa, zasilaczem, DVD i wentylatorami. Do tego moglbym dokupic malego notebooka ktory mi sie przyda na studia, a mysle ze w sumie cena wyjdzie jak za dobrego nowego lapka.

 

W sumie chcialbym wydac do 800 euro (na polskie to jakies 2800-3000 zl, majac na uwadze ceny elektroniki w hiszpanii gdzie jest duzo drozej niz w polsce). Komputera bede uzywal do jakiegos sporadycznego grania, ale zalezy zeby dalo sie pograc w wiedzmina 3, oprocz tego komputer bedzie do ogladania filmow i pracy (jakies zwykle wordy, pdfy, ppt, etc.), wazne jest zeby sie nie scinal jak odpale przegladarke + kilka innych dokumentow bo bardzo czesto tak to wyglada.

 

Wiec zaczynajac od starego kompa:

-obudowa Antec Sonata Elite Black w zestawie z zasilaczem Antec EarthWatts 500W

- karta dzwiekowa Creativity SoundBlaster X-fi (nie pamietam dokladnie ktora wersja karty, chyba xtreme music, ale wiem ze karta jest w porzadku i nie mialem z nia wiekszych problemow)

- DVD: Pioneer DVR 215D

- chlodzenie do procka: ASUS arctic squara

 

Do zakupu: procek, grafika, ram, plyta glowna i dysk twardy (na SSD).  Myslalem o jakims intelu i3 (tutaj pytanie, nie wiem czy nowe procki sa kompatybilne z moim starym chlodzeniem od asusa), 2x 4GB DDR3 1600MHz (tutaj prosiulbym o podanie kilku opcji jako ze w hiszpanii ciezko znalezc pojedyncze czesci, aczkolwiek powinno dac radem cos tam znalezc), co do plyty glownej i karty graficznej to nie orientuje sie zupelnie co jest dzisiaj polecane; oprocz tego dysk twardy, najechetniej bym kupil jakis SSD, aczkolwiek nie wiem jak sie porownuje SSD do SATA z 7200 obrotami.

 

Musze tez kupic monitor 20-22", przegladajac topic z portalu ( http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_sierpien_2013?page=0,19 ), myslalem o tym Dell'u U2212HM, ale chcialem tez zapytac jaka jest roznica miedzy matrycami TN a IPS.

 

Kolejna i ostatnia rzecza jest notebook, ten jest mi potrzebny na studia, powinien byc maly, najlepiej zeby bateria wytrzymywala z 2h w czasie pracy (wordy albo pdfy). Generalnie potrzebuje go do przegladania lub robienia notatek i przegladania internetu. Erkan 11-13", 

 

Nie wiem czy to jest wykonalne, myslalem zeby pieniadze tak rozlozyc: Monitor (150-200 euro) + notebook (200-250, ale nie znam sie na ich cenach) + czesci do komputera (400-450 euro).

 

Czekam na opinie i porady, szczerze zastanawiam sie czy to jest wykonalne z takim budzetem, czy moze lepiej kupic lapka + monitor za te pieniadze. Bardzo dziekuje za poswiecony czas Dołączona grafika

Edytowane przez Manteca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawialem sie nad taki zestawem, prosze o prady do niego:

Intel Core i3-3240 - 450

MSI B75MA-E33 - 200

MSI HD 7850 - 700 - tutaj pytanko czy daloby rade jakos zaoszczedzic na grafie, czy tansza bedzie sporo slabsza?

2x 4GB TG Vulcan 1600 MHz - 250

dysk twardy: tutaj nie wiem czy cenowo lepiej SSD, ktory bardzo bym chcial, czy SATA 7200 obr; myslalem nad 128 GB Plextor M5S

 

No i cenowo juz wychodzi sporo, gdzie mozna by tu cos obciac? W zestawach komputerowych widzialem ze zmniejsza sie ram z 8gb na 4gb, ale teraz uzywam 4 i moim zdaniem to bardzo malo.

 

Notebook: czy 10" sprawdzaja sie dobrze, czy zeby bylo ok musi to byc 11"? chcialbym wydac max 1100 zl na notebooka. 

 

Monitor: widzialem ze 650 zl mozna juz jakies 22" dobre dostac, podtrzymuje pytanie czy jest wielka roznica miedzy matryca IPS a TN?

 

PD: czy taki sprzet bedzie lepszy nic ten laptop: http://allegro.pl/laptop-acer-v3-571g-i5-3210m-8gb-gt640m-fhd-win7-i3417295472.html ?

Edytowane przez Manteca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...