Skocz do zawartości
$l@ven

Zestaw o najlepszym stosunku cena/wydajnośc - gry + multimedia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was serdecznie!

 

Na forum jestem już bardzo długo, ale dopiero teraz przyszedł czas na nowego blaszaka. Wszystko poszło do przodu, czasy jak byłem na bieżąco skończyły się na Sockecie A i bartonie z odblokowanym mnożnikiem 2500+.

 

Dlatego proszę pomóżcie mi dobrać odpowiedni zestaw przy dobrym stosunku cena/wydajność. Budżet mam ograniczony do 4000zł, ale jeżeli wydam 2500zł będę bardziej zadowolony Dołączona grafika Zaznaczam, że nie będę się bawił w o/c.

 

1) Płyta główna - tutaj zależy mi jedynie na dobrym zintegrowanym dzwięku 5.1. Obecnie mój wybór to: MSI Z87-G43 (419zł). Jaką ma przewagę nad ASRock H87 Performance?

2) Procesor - nie zależy mi na odblokowanym mnożniku, więc wybieram: Intel Core i5-4670 (823zł)

3) Karta graficzna - i tutaj nie wiem jaką wybrać. Na pewno chce kartę, które pociągnie płynnie obecne gierki w max. detalach na rozdziałce Full HD i najlepiej w trybie multiplayer. Podejrzewam, że GTX660 nie wystarczy i trzeba będzie zainwestować w GTX760. Nie wiem też jakiego producenta wybrać.

4) Jako napęd zamierzam mieć zewnętrzną nagrywarkę BR Samsung SE-506BB/TSBD.

5) Dyski twarde: SSD 128 GB i 500GB lub 1TB normalny dysk, ale szybki i cichy - jakiego producenta wybrać?

6) I jaką obudowę wybrać? Z jednej strony chciałbym mniejszą, standardu mini, ale wówczas nie wiem jak z temperaturą w środku i montarzem części.

 

Co o tym wszystkim sądzicie? Komp częśto będzie chodził 24h/dobę. Co jakieś podzespoły, za które warto dopłacić, albo inne drogie, za którę się nie opłaca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Was serdecznie!

 

Na forum jestem już bardzo długo, ale dopiero teraz przyszedł czas na nowego blaszaka. Wszystko poszło do przodu, czasy jak byłem na bieżąco skończyły się na Sockecie A i bartonie z odblokowanym mnożnikiem 2500+.

 

Dlatego proszę pomóżcie mi dobrać odpowiedni zestaw przy dobrym stosunku cena/wydajność. Budżet mam ograniczony do 4000zł, ale jeżeli wydam 2500zł będę bardziej zadowolony Dołączona grafika Zaznaczam, że nie będę się bawił w o/c.

 

1) Płyta główna - tutaj zależy mi jedynie na dobrym zintegrowanym dzwięku 5.1. Obecnie mój wybór to: MSI Z87-G43 (419zł). Jaką ma przewagę nad ASRock H87 Performance?

2) Procesor - nie zależy mi na odblokowanym mnożniku, więc wybieram: Intel Core i5-4670 (823zł)

3) Karta graficzna - i tutaj nie wiem jaką wybrać. Na pewno chce kartę, które pociągnie płynnie obecne gierki w max. detalach na rozdziałce Full HD i najlepiej w trybie multiplayer. Podejrzewam, że GTX660 nie wystarczy i trzeba będzie zainwestować w GTX760. Nie wiem też jakiego producenta wybrać.

4) Jako napęd zamierzam mieć zewnętrzną nagrywarkę BR Samsung SE-506BB/TSBD.

5) Dyski twarde: SSD 128 GB i 500GB lub 1TB normalny dysk, ale szybki i cichy - jakiego producenta wybrać?

6) I jaką obudowę wybrać? Z jednej strony chciałbym mniejszą, standardu mini, ale wówczas nie wiem jak z temperaturą w środku i montarzem części.

 

Co o tym wszystkim sądzicie? Komp częśto będzie chodził 24h/dobę. Co jakieś podzespoły, za które warto dopłacić, albo inne drogie, za którę się nie opłaca?

1.) Jak procek bez opcji OC, którego przez najbliższe 2-3 lata nie będziesz wymieniał, to ASRock H87 Performance może być ciekawszym wyborem - ma lepszy kodek dźwięku, mocniejszą sekcję zasilania i bardziej wydajne radiaiory.

2.) OK, to wydajna jednostka.

3.) GTX 760 od MSI/Gigabyte będzie dobrym wyborem, ewentualnie możesz dość tanio wyrwać GTX 660 Ti. Test: http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_geforce_gtx_760_najlepsza_karta_graficzna_do_1000_zl

4.) OK, bez różnicy.

5.) SSD 128 GB Plextorm M5S / 1TB WD Blue lub Seagate Barracuda 7200.14. Test: http://www.purepc.pl/pamieci_masowe/test_20_dyskow_twardych_wd_i_seagate_o_pojemnosci_1tb_i_2tb

 

Dodaj jakieś lepsze chłodzenie o boxa. Co do obudowy to najlepiej jak wybierzesz kilka pasujących Ci wyglądem, potem się pomyśli co lepsze. 

 

Alternatywą jest Core i5-3470 + MSI Z77A-G43 - wyjdzie taniej, a po lekkim OC wydajność się wyrówna względem Haswella.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli interesuje cię cena/wydajność to wyłącznie części używane, dużo cierpliwości, allegro i dział sprzedam na forach internetowych. W stosunku do nowych części ze sklepu to przepaść pod względem cena/wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie rady Dołączona grafika

 

Teraz jak patrze cena za taki zestaw wyszła 4000zł, a za 4150zł mam laptopa MSI z Intel Core i7 4702MQ, nVidia GeForce GTX 760M 2GB DDR5 i 8 GB, DDR3, 1600 MHz. Poza brakiem SSD, co łatwo wymienić i brakiem wyjścia 5.1 nie widzę przewagi desktopa.

 

http://www.agito.pl/laptop-msi-ge40-2oc-dragon-eyes-015xpl-2251-860934.html?utm_medium=Feed&utm_source=ceneo.pl&utm_campaign=wszystkie&utm_content=860934

 

Jak myślicie, będzie widoczna różnica, że to części mobilne? Myślałem, że różnica cenowa będzie 1000-1500zł w porównaniu do laptopa, a tu się okazuje, że mam laptopa prawie w tej samej cenie.

Edytowane przez $l@ven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to porównaj sobie wydajność czesci z laptopa z tymi desktopowymi Dołączona grafika

 

14 cali Dołączona grafika

 

Laptop byłby podłaczony przez HDMI do monitora 24" (tak jak teraz stary) wiec to, że laptop ma 14", a nie np. 17.3" jest zaletą.

 

Kwestia czy wykorzystam tą wydajność...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

128GB mi starczy, napęd BR chciałbym tą nagrywarkę samsunga kupić, a niestety salon mam dużo dalej niż komputerowy pokój ;)

 

Kusi mnie jedynie wydajność desktopa i to, że nie trzeba się o niego martwić i tak często go czyścić z kurzu jak laptopa. Muszę obczaić, czy z napędu BR podłączonego do TV leciały by filmy, chociaż to będzie trudne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak komp chodzi 24/h to raczej zastanowłibym się nad prockiem  Intel Xeon E3-1220 v3 (8M Cache, do 3.50 GHz)

Więcej pamięci cache, zegar tylko o 300mhz mniej, brak wbudowanej grafy i lepszy kawalek krzemu, cena też trochę niższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi w jakim stopniu zintegrowana karta graficzna na plycie ASRock H87 + procek i5-4570 wystarczy do codziennego uzytkowania? Pociagnie filmy w full HD? Po prostu nie chce kupowac karty graf. za 300-400zl tylko poczekac i w przyszlosci kupic lepsza.

 

Edit:

Teraz doczytalem ze jest to HD4600 porownywalna do GT9600.... Mysle ze nie powinno byc problemow ze wszystkim poza grami?

Edytowane przez $l@ven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie mój wybór, proponujecie coś zmienić : http://www.morele.net/inventory/info/UVAgYs/

Gigabyte GTX 780 OC dokupię później. Potrzebuje jedynie doradzenia obudowy oraz pasty termoprzewodzącej

 

Bedzie jakas widoczna roznica miedzy tym plextorem (SATA III ( Read/Write 540/340MB/s), a SATA III ( 520/200MB/s )?

 

Roznica w cenie 100zł..

 

I jeszcze jedno - jaka przewaga bedzie mial chipset H87 w stosunku do ssd?

Edytowane przez $l@ven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie - ostatnia prosta.

 

Mam już zestaw do 3000zł, oto on:

 

Zalman Z9 PLUS - CZARNA 1 224,00 224,00
Dysk Seagate Dysk Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003) 1 239,00 239,00
Pamięć Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL(9-9-9-24) Unbuffered NON-ECC 1.5V (BLS2CP4G3D1609DS1S00CEU) 1 255,00 255,00
Dysk SSD Plextor 2,5' 128GB, SATA III ( 520/200MB/s ), 9,5mm (PX-128M5S) 1 379,00 379,00
Zasilacz Corsair CP-9020046-EU 1 179,00 179,00
Procesor Intel Core I5-4570 3.2GHz LGA1150 BOX HASWELL BX80646I54570 1 769,00 769,00
Karta graficzna MSI GTX 650 TI OC, 2GB DDR5 (192 Bit), HDMI, DVI, DP (N650TI-2GD5/OC BE) 1 596,01 596,01
Płyta główna Gigabyte GA-B85M-D3H

Karta graficzna mi starczy, nie warto wg mnie doplacac kolejnych 150zl do 3-4 klatek więcej w grach. Zastanawiam sie jeszcze czy nie wymienic plyty na chipset H87. 
 
Co sadzicie o tym zestawie?
Edytowane przez $l@ven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...