Skocz do zawartości
narciarz

Po kilku latach wracam do WC :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam;

Po kilku latkach postanowiłem wrócić do WC, bo jednak bez tego komp jest jak bez duszy.

Ostatnie moje WC miałem w 2008 -->> http://forum.purepc.pl/topic/272068-wc-by-narciarz-2008/

Czasy się mieniły, teraz jest większy wybór sprzetu i jakość też inna niż kiedyś, stąd mam kilka pytań.

Szperałem po naszym forum i jeszcze po zagraniczych ale w sumie, do końca nie znalazłem odpowiedzi na swoje pytania.

Postanowiłem zwodować SB i7 2600K@5Ghz. bo niestety Thermalright HR-02 Macho Black White nie potrafił go schłodzić.

Pozostało mi kilka gratów ze starego WC,a w międzyczasie coś tam kiedyś kupiłem i tak leży i czeka:

- Thermochill PA120.3 w tamtym tygodniu zamieniłem go na XSPC RX360, bo mam Corsair Obsidian D800 i chłodnicę chciałem przymocować od góry, a do tego potrzebowałem chłodnicy z rozstawem 15mm na wentylatory, bo tehrmochill miał ze 23mm.

- blok EK Water Blocks EK Supreme HF - Plexi + Nickel

- złaczki Bitspower 16/13

- wąż Tygon

Ze starego WC została mi jeszcze pompka CWU Laing S1-15/700B. Nie mogę złego słowa o jej pracy powiedzieć (całkowice bezgłośna praca i spora moc) poza tym, że paskudnie wygląda.

I właśnie teraz pytanie. Zamierzam zwodować tylko procek, więc w układzie będzie blok, chłodnica, pompka i rez.

Jaką pompkę wziąć do tego, żeby było cicho i wydajnie?

 

Przeglądałem fora i wstępnie chciałem wziąć:

1) Liang DDC 10W,

2) Wymienić w niej PCB na te z kontrolerem SANYO 10W,

3) Zamonotwać na niej TOP od XSPC z pleksi.

 

Do tego może kontroler:

1) Poweradjust 2 ultra

albo

2) Lamptron Fan Controller FC5V2, bo jeszcze muszę do czegoś podłączyć 3 wentylatory z chłodnicy.

 

Wiem, że takiej ciszy jak na pompce CWU nie uzyskam nigdy ale przynajmniej taki Liang DCC będzie ładniej wyglądał.

 

Poradźcie mi coś, bo z tematów WC już trochę odstaje.

 

Dzięki wielkie za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DDC na 5V do jednego bloku wystarczy spokojnie (ja mam na 7V i obsługuje spokojnie CPU, GPU fullcover, PA120.3) - polecam użyć poweradjusta, będziesz mógł bez problemu zaprogramować pracę pompki, a nie tylko ustawić stałe napięcie zasilania. Najlepiej kup DDC+ od swiftecha (model 35X), ma wersję z zamontowanym fabrycznie lepszym topem (przynajmniej nie stracisz gwarancji - od jakichś dwóch lat swiftech odmawia napraw czy podmiany pompek, w których ktoś zmieniał top na inny, niż ich).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerobiłem kilka pomp od 1T 10W (najciszej/bdb do prostego układu),przez 1T+ 18W,D5 Vario,35X (35X turbo top),450 Strong,Iwaki RD30 (głośna i piekielnie mocna)

i wniosek taki że im mocniejsza pompa trafiała do układu tym większy hałas i wibracje miałem

więc wpakuj CWU Laing S1-15/700B do piwnicy Obsidiana i masz nadal super ciche rozwiązanie.

 

Miejsca tam nie brakuje,możesz pompę dodatkowo wyciszyć zabudową z gąbki i wpakować w box.

Jedyne co będzie słyszalne w takim LC to szum wentylatorów.

 

Jeśli koniecznie chcesz rozstać się z S1-15/700B to Laing 1T 10W spokojnie wystarczy i to nawet po włączeniu GPU do obiegu.

Zestaw 360rad+blok cpu+blok gpu+blok mobo pracował u mnie trzy lata temu z pompką 1T 10W w 800D i flow był na poziomie do 180l/h więc luzik.

 

 

 

 

 

 

GMR podaje info o flow na poziomie 180-190 l/h
Temp płynu w układzie idle 25 stopni,po godzinie pracy z benchmarkiem Unigine Heaven v2.0 wynosi 33 stopnie.
Temp otoczenia 22


Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

Edit:literówka poprawiona,dzięki Dammeron.

Edytowane przez Elder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elder - po pierwsze... "hałas" :P

 

A co do mocy pompek, to tak jak z wentylatorami - im wyższe obroty wirnika i generowane ciśnienie, tym głośniej. Jednak to się tyczy pompek w obrębie jednej firmy/konstrukcji. Po wielu recenzjach wyszło, że zwykły DDC z alternatywnym topem potrafi być cichszy, niż pompki od EK czy Phobyi (jeden pies) przy zachowaniu lepszej wydajności. Tak więc myślę, że DDC będzie najlepszym rozwiązaniem (sam mam i sobie chwalę). No i zajmuje zdecydowanie mniej miejsca, niż jakiekolwiek CWU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście powiem, że bardziej mi pasuje D5 + top.

Jak dla mnie DDC + top generuje hałas wzbudzający się w części silnika - efekt komory.

 

Oczywiście wiele też zależy od tego na jakiej prędkości działa pompka i gdzie się ona znajduje - jak wpadnie buda w rezonans to dopiero robi sie ciekawie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za pomoc.

Postanowiłem jednak pozostać przy pompce CWU z tym, że zrobię z mosiądzu nowy TOP, taki jak w pompkach DDC z wlotem u góry i wylotem z boku TOPu oraz z przyłączami 1/4".

Tylko, że takie rozwiązanie nie wejdzie mi do Obsadian D800 na dół. Tam pompka chyba wejdzie tylko w poziomie, a nie w pionie jak bym chciał.

W piątek może zrysuje oryginalny TOP i zacznę modyfikację, także za kilka dni pokażę wam projekt nowego TOPu.

Mam tylko nadzieję, że mosiądz + obróbka tego nie będzie droższa, niż nowa pompka DDC Dołączona grafika

 

Elder

Na chłodnicy masz 6 wentylatorów? czy tylko masz 3 z dołu?

Edytowane przez narciarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie koszt wykonania topu bedzie tanszy niz takiego gotowego - nie musisz na jego produkcji zarobic. Z drugiej strony produkcja jednostkowa ...

A co do pompki - ona ma jakas taka dolna czarna czesc - to chyba zasilanie, moze by sie dalo rozkrecic i rozseparowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie koszt wykonania topu bedzie tanszy niz takiego gotowego - nie musisz na jego produkcji zarobic. Z drugiej strony produkcja jednostkowa ...

A co do pompki - ona ma jakas taka dolna czarna czesc - to chyba zasilanie, moze by sie dalo rozkrecic i rozseparowac?

 

Nie mam zamiaru zarabiać, bo robię tylko taki TOP dla siebie.

Jeszcze nigdy tej pompki na części pierwsze nie rozebrałem ale może spróbuje z czystej ciekawości zobaczyć, co kryje w środku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie;

Aby nie śmiecić i nie zakładać nowego topicu napiszę tutaj.

Potrzebuję Waszego zdania ws. złączek.

W chwili obecnej mam obudowę Corsair Obsidian D800 czyli jest czarna. Mobas to Asrock Z77 Extreem4 czyli prawie czarna ze złotymi dodatkami (kondensatory).

Planowałem użyć płyny Mayhems Pastel Sunset Yellow. Mam blok EK HF z pleski oraz rez z EK 250 oraz rez z pleksi jako top do pompki D5.

Na chłodnicę założę 3x120mm żółte wentylatory Akasa Viper lub Reeven ColdWing 12.

I teraz nie wiem, co zrobić ze złączkami.

Co byście doradzili:

1) Bitspower Carbon Black skręcane 10/16mm

2) Bitspower skręcane 10/16mm srebne

3) Monsoon złączka 16/10mm  Gold

4) Monsoon złączka 16/10mm  Black

???

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bitspower Carbon Black skręcane 10/16mm  #1 jeśli chodzi o wygląd.

 

Dołączona grafika


Dołączona grafika

 

 

Po trzech latach z Matt Black rozstaję się ze swoimi złączkami MB bo kupiłem właśnie Carbon Black i te są dopiero prawdziwie czarno matowe.

 

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jeszcze miałem dobre układy z darmaczem, to pożyczałem od niego różne rzeczy, aby sobie zobaczyć.

Mi te karbonowe jakoś się nie podobały. Za to BloodRed są super Dołączona grafika

Edytowane przez ivanov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam;

Kilka paczek przyszło z różnych zakątków świata i powoli kończę zbierać klocki do nowego wc.

Zatem wrzucam kilka fotek, a może nawet zrobię tu workloga, jak będą zainteresowani  :>

post-153-0-00401800-1394310571_thumb.jpgpost-153-0-03006800-1394310586_thumb.jpgpost-153-0-34446900-1394310593_thumb.jpgpost-153-0-29777900-1394310599_thumb.jpgpost-153-0-80145800-1394310607_thumb.jpgpost-153-0-13366200-1394310641_thumb.jpgpost-153-0-08298100-1394310659_thumb.jpgpost-153-0-17100000-1394310669_thumb.jpgpost-153-0-38513000-1394310678_thumb.jpgpost-153-0-61342800-1394310684_thumb.jpgpost-153-0-96273100-1394310690_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bits Carbon Black...mniam...czekam na kolejne fotki z prac :)

Napisz proszę opinię o REEVEN,nie spotkałem się z nimi a pasują kolorem idealnie do konfigów z MSI MPower...zaciekawiły mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bits Carbon Black...mniam...czekam na kolejne fotki z prac :)

Napisz proszę opinię o REEVEN,nie spotkałem się z nimi a pasują kolorem idealnie do konfigów z MSI MPower...zaciekawiły mnie.

 

Na chwilę obecną, to Ci mogę napisać tylko tyle, że są prawdziwie żółte  :D  Mam budę Corsair Obsidian D800 i postanowiłem zrobić układ czaro-żółty bo mi się taki podoba. Szukałem z miesiąc czasu żółtego wentylatora 120mm i w zasadzie w Polsce, to można kupić tylko Acasa Viper ale tam ten żółty jest jakiś dziwny, więc zacząłem szukać po świecie i znalazłem te REEVENy. Według testów wszelkiej maści bardzo dobrze się spisują.

Jak tylko układ odpalę, to napiszę jak się spisują. Mam nadzieję, że zrobię to w ciągu dwóch tygodni bo nie mogę się doczekać, jak to będzie wszytko wyglądaćDołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile cie wyniosła sztuka w/w wentla i gdzie je zamawiałeś.

 

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

 

Witaj. Wentyle ciężko było mi kupić,bo jest kilka wersji tych wentyli i prawie ich nie ma na rynku. Ja chciałem wersję 1500obr/min bo ma najlepszy zakres regulacji obrotów. Najpierw kupiłem w Hong Kongu ale chińczyk się wycofał po 10dniach i zwrócił mi kasę. Potem ich nie mogłem znaleźć nigdzie do kupienia. W końcu pogadałem z jednym z UK i mi sprzedał 3sztuki z tej aukcji ->> http://www.ebay.pl/itm/390647779916?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

Normalnie nie chce sprzedawać do Polski ale po kilku dniach przekonałem go żeby mi sprzedał.

Cena taka jak w tej aukcji 10,99 funta  za sztukę + 12,35 funta za przesyłkę.

Pozdrawiam

Edytowane przez narciarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie zakres 500-1500rpm wyglada obiecująco...po testach napisz proszę info o jakości łożyska w tych wentylatorach

przy pracy w pionie i poziomie...wiem...unikalne wentylatory ale warto wiedzieć co sobą przedstawiają.

 

Odnośnie pytania o wentylatory w moim 800D to miałem od spodu chłodnicy w układzie push zamontowane Noiseblockery

gdyż po lekturze testów stwierdziłem że nie wydam kasy na kolejne NB do push-pull skoro zysk z tej akcji jest znikomy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam;

Układ złożony prawie cały.

Miałem małe nieprzewidziane komplikacje, bo nie przewidziałem, że obudowa jest ponitowana na dole i nie będę mógł rozebrać jednego elementu po to, aby umieścić tam pompkę. Musiałem niestety użyć moich starych kątowych srebrnych przyłączek Bitsa, żeby w ogóle móc z pompki wyjść - jak bym to przewidział, to kupił bym czarne. Gdyby nie ten element obudowy, który mi przeszkodził przesunąć pompkę wylot z pompki byłby umieszczony wprost pod otworem w obudowie.

Suma summarum nie jest źle. Nastąpiła mała zmiana bloczku z EK supreme HF, na EK supreme HF :grin:  Różnica, to TOP oraz mocowanie zamiast niklowane ładne czarne.

Dziś wieczorem zrobię dobre zdjęcia całości z żółtym płynem. Wczoraj po odpaleniu układu i godzinie grania temperatura na procku 29 stopni, więc nie jest źle. Najważniejsze, że jest cicho.

Niestety kilkanaście razy układałem węże i ten układ pozostał docelowy. Ogólnie, gdy w układzie pracuje już płyn efekt wizualny jest dobry. 

post-153-0-37468100-1395038481_thumb.jpgpost-153-0-87403700-1395038492_thumb.jpgpost-153-0-58952600-1395038535_thumb.jpgpost-153-0-66072800-1395038553_thumb.jpg

Edytowane przez narciarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uff... nie zastosowałeś tych paskudnych rurek akrylowych. Chwała Bogu :)

 

Obsidian 800D to już w zasadzie kultowa budka. 

 

Mam nadzieję, że nie będziesz robił oplotów, dawał przedłużek, podświetlenia, itd. 

Edytowane przez Androctonus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam;

Układ po zalaniu płynem prezentuje się następująco.

 

post-153-0-42906700-1395124757_thumb.jpgpost-153-0-22101600-1395124761_thumb.jpgpost-153-0-23167300-1395124762_thumb.jpgpost-153-0-03507800-1395124764_thumb.jpgpost-153-0-04100700-1395124766_thumb.jpgpost-153-0-81486800-1395124766_thumb.jpgpost-153-0-77375600-1395124767_thumb.jpgpost-153-0-64313900-1395124768_thumb.jpgpost-153-0-14284400-1395124769_thumb.jpg

 

 

 

Na żywo wygląda wszystko zdecydowanie ładniej niż na zdjęciach, a widzę, że mój aparat ma problemy z dużą ilością żółtego  :>

Jak wstawię bok obudowy z oknem z pleksi, to dołu instalacji z pompką prawie nie widać - i o to chodzi.

Zastanawiam się tylko nad dodaniem przedłużki zasilania płyty w wersji czarnej oplecionej lub całej żółtej oraz przedłużkami do zasilania grafiki.

Reszty nie zmieniam bo wygląda dobrze.

Wszelkiej maści testy zrobię może dziś wieczorem, to napiszę jak z wydajnością.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten żółty kolor wygląda naprawde zacnie. Brak oplotów kłuje po oczach, jeśli mają być całe żółte to wydaje mi się że będzie go aż nadmiar. Czarne z żółtymi wstawkami będą wyglądały mniej mdło :) Diabeł tkwi w szczegółach, super ci to wyszło. Sam teraz czekam na graty i projekt też w tych kolorach wiec inspiracja już jest.

 

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...