Skocz do zawartości
narciarz

Po kilku latach wracam do WC :)

Rekomendowane odpowiedzi

Ten żółty kolor wygląda naprawde zacnie. Brak oplotów kłuje po oczach, jeśli mają być całe żółte to wydaje mi się że będzie go aż nadmiar. Czarne z żółtymi wstawkami będą wyglądały mniej mdło :) Diabeł tkwi w szczegółach, super ci to wyszło. Sam teraz czekam na graty i projekt też w tych kolorach wiec inspiracja już jest.

 

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka

 

No właśnie nie dawałem oplotów, bo czekałem na zmontowanie całości aby dopiero teraz móc coś dobrać i chyba wybiorę wersję dla wtyczki ATEX z oplotem 1 przewód żółty i jeden przewód czarny i tak na przemian lub cała wtyczka z czarny tylko oplotem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę poplątany Ci wyszedł ten układ węży, ale z tego ci widzę, to wina położenia pompki. Wspomniałeś wcześniej, że z powodu zanitowania elementów obudowy nie mogłeś umieścić pompki tak, jak chciałeś... Nitownica kosztuje kilkadziesiąt złotych i dostaniesz ją w każdym obi/castoramie, same nity też są tanie i można je kupić w kolorze czarnym. Na Twoim miejscu przy następnej przeróbce układu zająłbym się właśnie tym, żeby to wszystko jakoś uporządkować. Ale na początek mógłbyś dać kolanko przy rezie, żeby taka pętla nie szła nad zasiłką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybki zabawy w OC:

post-153-0-27165000-1395172347_thumb.jpg

 

Nie wiem czemu wszędzie jest pokazywane inne vcore. W biosie ustawiłem tylko offset na +0,150V, a każy soft pokazuje co innego.

Druga sprawa jest taka, że temperatura płynu na wlocie do procka 29 stopni, za prockiem w rezie 29 stopni, a po kilku minutach katowania czasem przekracza na procku według raltempa 90 stopni. Wentylatory na chłodnicy chodzą na około 1000obr/min.

NIc się nie wywala, wina działa a IntelBurnTestV2 przechodzi bez błędu.

W idle jest 30 stopni  :unsure:  To tak wygląda jakby blok wodny nie nadążał odbierać ciepła. No chyba, że już od 5Ghz procek na prawdę się w sekundzie nagrzewa.

Muszę to potestować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello,

 

układ całkiem fajnie wygląda z tym żółtym płynem. Co do odbierania ciepła... Twój układ jest nieskomplikowany i płyn krąży w nim z łatwością. Ktoś tu już pisał, że jak miał zbyt duży przepływ to wcale nie było dobrze. Jak masz możliwość to zmniejsz napięcie zasilające pompkę i sprawdź wtedy jak będzie to wyglądało. Temperatury bym sprawdził jakimś miernikiem z sondą przyłożoną jak najbliżej CPU, wtedy łatwo sprawdzić, który soft jest najbliższy prawdzie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello,

 

układ całkiem fajnie wygląda z tym żółtym płynem. Co do odbierania ciepła... Twój układ jest nieskomplikowany i płyn krąży w nim z łatwością. Ktoś tu już pisał, że jak miał zbyt duży przepływ to wcale nie było dobrze. Jak masz możliwość to zmniejsz napięcie zasilające pompkę i sprawdź wtedy jak będzie to wyglądało. Temperatury bym sprawdził jakimś miernikiem z sondą przyłożoną jak najbliżej CPU, wtedy łatwo sprawdzić, który soft jest najbliższy prawdzie.

 

Pozdrawiam

 

Nie wiem czy jest za duży przepływ. Czujnik przepływu pokazuje 4L/min. Nie zmienię obrotów pompki bo to jest pompka c.w.u na 230V i aby zmienić jej obroty to bym musiał zasilać ją z przemiennika częstotliwości  :wink:

Nie potrzebuję 5,2Ghz do codziennej pracy. Teraz proc leci 4,5Ghz bez podwyższania napięć i zmian w biosie poza mnożnikiem, a jego temperatura po 2h grania wyniosła 35 stopni C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze problem z pastą miedzy blokiem a CPU

 

Raczej nie bo się do tego przyłożyłem, a pasta to IC7 diamond corat. Chyba, że musi się wygrzać i za klika dni będzie lepiej.

Widzę po twojej stopce, że masz też 5Ghz na wodzie. Napisz proszę jaką masz temperaturę procka pod obciążeniem przy 1,35Vi jaką masz w tym samym czasie temperaturę cieczy chłodzącej oraz jak wiesz jaki masz przepływ w L/min ? Dzięki.

Edytowane przez narciarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Btw. nie ma czegoś takiego jak za duży przepływ. Argumentacja typu "bloki nie zdążą oddać ciepło, bo woda tak szybko płynie" to nonsens. I'm większy flow, tym lepsza wydajność, za wyjątkiem sytuacji, w której pompa grzeje się tak mocno, że oddane przez pompę ciepło do układu przewyższa zysk ze zwiększonego przepływu na blokach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Btw. nie ma czegoś takiego jak za duży przepływ. Argumentacja typu "bloki nie zdążą oddać ciepło, bo woda tak szybko płynie" to nonsens. I'm większy flow, tym lepsza wydajność, za wyjątkiem sytuacji, w której pompa grzeje się tak mocno, że oddane przez pompę ciepło do układu przewyższa zysk ze zwiększonego przepływu na blokach.

Popraw jeszcze tego Pana. ;)

 

http://forum.purepc.pl/topic/351479-projekt-cooler-master-cosmos-2-wc-by-maragast/?p=3874673

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na codzien procek działa na 4.8 1.27V, temperatura w grach itp po kilku godzinach 55st, temp płynu ok 30st, w spoczynku ponizej 30st proc, płyn 27, flow 250l/h. Procek po skalpie i polerce, pasta liquid ultra.

U mnie zdecydowanie wiekszy flow daje nizszą temp na procku, ale przy 400l/h mam wode sodową w układzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello,

 

może nie tyle, że bloki nie zdążą oddać ciepła, co chłodnica nie odbierze. W każdym razie, nie raz takie coś czytałem. Dziwne jest to, że w każdym miejscu temperatura chłodziwa jest taka sama. U mnie na wylocie z bloków jest jednak wyraźnie cieplejsza niż w rezie gdzie spada prosto z chłodnicy.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego, woda ma stałą temperaturę w chłodnicy mniej więcej, która ciągle oddaje ciepło. Przecież ciągle woda nowa wpływa i oddaje jakieś ciepło. Dana objętość wody w jednostce czasu odda mniej, ale będziesz mieć znacznie więcej wody przepływającej przez chłodnicę.

Oddawanie ciepła przez chłodnicę, jak i odbieranie przez bloki, to dokładnie ten sam proces fizyczny, te same zasady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...