Skocz do zawartości
iChudy

[Q/Problem] OC i5 3570k ASrock z77 extreme4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Dołączona grafika

 

Specyfikacja:

i5 3570k

ASrock z77 extreme4

OCZ ModXstream 700w

SilentiumPC Fortis HE 1225

Obudowa: Zalman Z11

 

Zacząłem podkręcać procesor który jest teraz na wartości 4.3 GHz. Wszystko działa stabilnie lecz gdy robie testy w prime95 sposobem "Small FFT" (po kilku sekundach) lub tez programem OCCT (po 11 min.), moje temp. osiągają ponad 85 stopni. Napięcie ustawione w biosie jest na +0.010 V. Chciałbym wykręcić ten procesor na 4,5Ghz tylko, że moim problemem są wysokie temp.

 

PS Przy 4,2GHz i napięciu +0.005V, temperatury nie zbliżały się do wartości 80C.

 

Help please

 

@edit

 

W poniedziałek zmieniam pastę... ale na jaką.... polecacie jakąś? Dołączona grafika Może nawet zmienię coolera na Macho 120 Black'n White

 

Skręciłem do 4,2GHz ale wciąż temp. dochodzą do 80... (po 2 minutach i przerywam aby nie spalić czegoś Dołączona grafika)

 

Zrobiłem screeny BIOSu:

 

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

Na jednym screenie widać +0.010V ale zmieniłem później to na +0.005V gdy skręcałem na 4,2GHz...

Edytowane przez iChudy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytaj wątek o ivy bridge, a w skrócie się dowiesz że to nie wina radiatora tylko dennej pasty jaką dał intel między rdzeniem a ihs (czapką na procku) także wymień radiator na macho i jak masz jaja ściągnij ihs i wymień pastę, jak chcesz przetestować stabilność bez super temperatur, to pograj sobie w battlefield 3 na metro i  +1000 ticketów jak wytrzyma kilka rund bez zwiech to na 99% stabilny, u mnie na 3770k bf3 prędzej wykrywał błedy jak wszelkie prime95, occt i inne syntetyki razem wzięte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisalem przecież że będę w poniedziałek zmieniał pastę.... w poniedziałek dlatego bo muszę tą pastę w końcu kupić a dziś jakby się nie da....

 

Czy kupienie macho jest niezbędne? :P

 

Co do BF3 to będzie dla mnie ogromna przyjemność testować to w ten sposób :P W końcu nagrywa się na YouTube BF'a :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...