Skocz do zawartości
szpil

Komp do biura do 1500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na podstawie artykułu zebrałem coś takiego:

http://www.morele.net/inventory/info/itLAsw/

Chcę się zmieścić w 1500zł, a komputer ma służyć lojalnie przez długi czas w biurze mojej mamy. Monitor, myszkę i klawiaturę mam. Co sądzicie o tym? Może coś byście doradzili mi wymienić? Ogolnie dużych wymagań ten komputer ma nie spełniać, poprostu obsługa podstawowych programów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co sądzimy - G2030 + SSD to trochę za dużo do typowego biura .Spokojnie starczy Celeron G1610 lub nawet starszy G530 .Płyta może być , jak chcesz zaoszczędzisz to szukaj płyt na H61 - koszt od ~140 zł .Dysk nie wiem po co 1TB , wystarczy 320GB , chyba że mama potrzebuje dużo miejsca to 500GB ( są praktycznie w tej samej cenie ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie szalejcie tak z tym procesorem. To, co ja robię na codzien w biurze (office + internet + gimp) potrafi ZAKATOWAĆ mojego E8400 + 4GB ramu. Trzeba co chwilę coś wyłączać, a potem szukać, bo inaczej muli. Typowy pracownik biurowy lubi mieć otwarte 10 aplikacji naraz + przeglądarka z 20 kartami, w tym aplikacje webowe, nierzadko lipnie zoptymalizowane. Celek wymięknie. 

Edytowane przez humanoidal
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie szalejcie tak z tym procesorem. To, co ja robię na codzien w biurze (office + internet + gimp) potrafi ZAKATOWAĆ mojego E8400 + 4GB ramu. Trzeba co chwilę coś wyłączać, a potem szukać, bo inaczej muli. Typowy pracownik biurowy lubi mieć otwarte 10 aplikacji naraz + przeglądarka z 20 kartami, w tym aplikacje webowe, nierzadko lipnie zoptymalizowane. Celek wymięknie. 

 

Zdecydowanie popieram kolegę. Mam pod sobą trochę komputerów biurowych i szybki procesor się przydaje (skan dysku na wirusy, kompresja plików do archiwizacji, kiepsko zoptymalizowane aplikacje, które ostro katują, ale max 1 rdzeń) - oczywiście nie mam na myśli wchodzenie w i5, czy nawet i3 ... ale szybkie dwurdzeniowe pentium jest jak najbardziej na miejscu. Tak samo dysk ... SSD zdecydowanie ma sens (nie trzeba defragmentować, a scandisc , czy znowu skan na wirusy trwa krócej). A co do aplikacji (np. OpenOffice) to Pani naciska przycisk i aplikacja otwarta. Kolejny głos za SSD, to taki, że nawet połowy z małego talerzowca 250-320 GB Pani "Kasia" w życiu nie tknie.

 

Tak że ja jestem za Pentium 2030 i małym SSD o pojemności ~120 GB - więcej do biura nie potrzeba (rzadnego talerzowca już nie trzeba).

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie szalejcie tak z tym procesorem. To, co ja robię na codzien w biurze (office + internet + gimp) potrafi ZAKATOWAĆ mojego E8400 + 4GB ramu. Trzeba co chwilę coś wyłączać, a potem szukać, bo inaczej muli. Typowy pracownik biurowy lubi mieć otwarte 10 aplikacji naraz + przeglądarka z 20 kartami, w tym aplikacje webowe, nierzadko lipnie zoptymalizowane. Celek wymięknie. 

Wszystko zależy od biura i pracownika.

Mi w moim biurze pentium 4 daje radę z 1,5GB DDR1...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...