Skocz do zawartości
dolar444

Pomoc i kilka pytań. i3 540 OC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Mam do was prośbę iż jestem świeży w podkręcaniu i trochę poczytałem i spróbowałem i podkręciłem swój procesor.

 

Dodam załacznik gdzie są zdjęcia z biosu czy możecie zerknąć i zobaczyć czy w miare dobrze jest wszystko po ustawiane ?? program  OCCT nie pokazał żadnego błędu.

 

 

Chodzi mi też o pamięć RAM moja chodzi w 1333MHz  jak podniosłem BLCK i miałem na auto wyszło 1440 cos koło tego wiec zmieniłem na 6 i w tedy wyszło jak na zdjeciach 864 a potem zmieniłem na 8 i wyszło 1152 i tak zostawiłem czy tak może być ?? czy powinno być najbliżej zbliżone 1333 ??

 

 

CZekam na odpowiedzi i pozdrawiam.

 

post-192985-0-83007100-1375963795_thumb.jpg

post-192985-0-90484500-1375963804_thumb.jpgpost-192985-0-79723500-1375963809_thumb.jpgpost-192985-0-14894100-1375963816_thumb.jpgpost-192985-0-07380500-1375963865_thumb.jpg

Edytowane przez dolar444

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jakie oc? nawet o 10% nie poleciałeś w górę ;)

Zrób co najmniej 4GHz, będzie można coś pisać.

OC jest po to, by zwiększyć wydajność, nie wiem więc po co zmniejszałeś taktowanie pamięci.

 

Czytałeś jakiś poradnik oc? np. ten na purepc.pl ?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podam przykład czego używałem jeszcze pare dni temu:

 

i3-530 @ 4 GHz - 180x22

VID 1.35 V bez LLC, 1.3 V z LLC, dawało to napięcie ok. 1.28 V.

 

QPI - 3.6/7.2 GHz, IMC/VTT 1.2 V

 

Pamięci Kingston DDR3-1333 chodziły na 1440 przy domyślnym napięciu 1.5 V, praktycznie każde powinny tak działać bez problemu.

 

Reszta na auto.

 

 

Może ci sie to do czegoś przyda. Napięcie offsetem ustawione, w moim przypadku +0.05 V z włączonym LLC, +0.1 V bez LLC.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4GHz mozę nie zrobie ale myślałem o tych 3.6 3.8 ze wzgledu mam mała budę ciężko mi znaleźć jakieś chłodzenie jak i by trzeba było wymienić zasilacz bo ten jest przy mały. Zgadza się 10% to nie jest lecz jak wspomniałem to mój początek dlatego chciałem się upewnić ze ide w dobrym kierunku.

Co do czytania tak czytałem i jeżeli chodzi o ten poradnik: http://www.purepc.pl/podkrecanie/poradnik_podkrecanie_procesorow

też go czytałem i nie raz tylko kilka ale możesz powiedzieć ze się nie zgadzasz albo że czytałem go z nie zrozumieniem :)

 

Jestem nadal na chłodzeniu BOX od intela jak i na ich paście wiec za nie długo spróbuje wymienić poste i znowu trochę podkręcić.

 

Co do Ja Być z Polska dzięki za ramy mam Kingstony DDR3 w takim razie ustawie je na Auto i wyjdzie w tedy tam ich 1440 i zobaczę jak się będą zachowywać. Przede wszystkim chodziło mi o ten ram bo w większosci poradników kazą gdzieś to przestawiać :) A jak ustawiłem na 6 o wydawało mi sie kurcze za mało te 864. A jak miałem na auto to wyskoczyło 1440. ale jak mówicie ze powinny normalnie chodzić na 1440 to ustawie i zobacze co się bedzie działo.

 

Dziękuej za słowa krytyki jak i za słowa które myśle a nawet wiem ze cos mnie nauczyły :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawa, przy oc procesora nie mogą cię ograniczać pamięci. Dajesz pamięci nisko (taktowanie) a timingi luźno. Wyciskasz max z procesora. Jak ustalisz masz cpu, zaczynasz wyciskać max z pamięci, tj. jedziesz z taktowaniem pamięci w górę. Ty zrobiłeś natomiast zupełnie odwrotnie ;)

Pamięci ustawione na auto (taktowanie i timingi) to wróg publiczny nr 1 jeśli chodzi o podkręcanie cpu szyną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz rozumiem. powinienem ustawić pamięć na 6 i w tedy podnosić BLCK do góry Dołączona grafika tak ??

 

Tylko ze ja wpierw chciałem podnieść o niewiele czy wszystko uda mi sie i tak dalej Dołączona grafika. nie lubię odrazu nie wiadomo ile podnosić jak sie ucze Dołączona grafika

 

 

To jak patrzysz na te zdjecia to co powinnienem pozmieniać ???

Jeżeli chce ci sie i masz czas mi podpowiedzieć ?? Bo co poradnik to jedni tak mówią inni innaczej Dołączona grafika

 

 

moze przedstawie cała konfiguracje kompa jeżeli to cos by pomogło ??

Edytowane przez dolar444

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zacznijmy od konfiguracji Dołączona grafika  zgadza się powinienem przyznaje sie zapomniałem o tym co jest najważniejsze :)

 

Procesor: Intel Core i3 540 3.06 (teraz jest 3312)

Grafa:Asus HD 7790 DirectCU II oc

Płyta Główna:Gigabyte Ga-H55M-S2H LGA 11556

Ramy:3GB DDR3 1333 MHz Kingston

Zasilacz: Fortron ATX Hexa 400W

 

to konfiguracja.

 

Zgadzam sie ze małe kroki też warto stawaic prawidłowo.

 

Nie mówię kolega podał i skorzystam przy większym taktowaniu Dołączona grafika lecz skróty LLC, VID, IMC/VTT

przyznam sie dużo mi nie mówia lecz jak by nie patrzeć wujek google dobry jest i zapewne rozjaśni mi te skróty.

 

W takim razie zapytam się co teraz ??? Co bys mi poradził kolego Klaus ??  co pozmieniać tam co jest dobrze  na tych zdjeciach i czy wogle cos jest dobrze Dołączona grafika ??

Edytowane przez dolar444

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o ten poradnik: http://www.purepc.pl/podkrecanie/poradnik_podkrecanie_procesorow

też go czytałem

 

Nie mówię kolega podał i skorzystam przy większym taktowaniu Dołączona grafika lecz skróty LLC, VID, IMC/VTT

przyznam sie dużo mi nie mówia lecz jak by nie patrzeć wujek google dobry jest i zapewne rozjaśni mi te skróty.

Przecież tu http://www.purepc.pl/podkrecanie/poradnik_podkrecanie_procesorow?page=0,6 masz rozpisane te "skróty" włącznie z rozpiską, jak są nazwane u Gigabyte.

 

Kombinuj, resetuj cmos, znów kombinuj. Największą frajdę daje to, do czego dojdzie się samodzielnie.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam i mozę jest to rozpisane. Ale i może ja jestem za tępy ale jak wspomniano na początku tamtego artykułu jest to bardzo ogólnikowo napisane :)

Wole żeby ktoś mię chociaż trochę poprowadził za rączkę co się zna. Nawet w szkole stoi nad tobą nauczyciel który mówi tak jest dobrze a jak źle to cie zatrzyma :).

Nie zawsze wszystko daje frajdę jak się samemu dochodzi do wszystkiego bo można dojść tak ze komputer brzydko mówiąc może nadać się na śmietnik :D

 

Tobie moze daje frajdę jak sam usiaziesz i będziesz kombinował dlatego ze znasz się na tym. ale osoba początkująca patrzy na to i mówi ku..... trudne nie wiem o co biega. Cóz mówiąc krótko nasz poradnik znaszego forum jest bardzi i to bardzo ogólnikowy objaśniający co jaka opcja robi przetłumaczony Angol-Polski :) tak ja to widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...