Skocz do zawartości
pieter2_12

Komputer do grania ok. 2500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Dołączona grafika Tak jak w temacie poszukuję zestawu do 2500zł. Najlepiej do gier, lecz możliwością obsługiwania programów graficznych. Wybieram się na studia gdzie będzie sporo rysunku i na pewno będę musiał posiadać jakieś programy. Jeszcze na wstępie powiem że jestem zielony w te klocki i nie mam pojęcia o sprzęcie komputerowym. 

Posiadam następujący sprzęt:

 

Karta graficzna: AMD Radeon HD 6700 Series

Procesor: Intel® Core™2 Quad CPU Q9450 @2.66GHz 

Pamięć RAM: 4Gb

Zasilacz: enlight gps-400ab c

Pewnie będzie coś jeszcze potrzebne także jeśli będę w stanie coś jeszcze podać to napiszę. 

 

Na samym początku zamiast karty Radeon była NVIDIA GeForce 8800 GT. Lecz po około dwóch latach padła( rzucała mi na ekranie jakieś artefakty Dołączona grafika) i tutaj zaczyna się problem. Gdy zamieniłem kartę wszystko działało. Byłem zadowolony, lecz przy próbie włączenia komputera obraz na monitorze( a dodam jeszcze że za pomocą kabla HDMI podpiąłem się do telewizora) się nie pojawił. Dopiero po kilku próbach załapuje i śmiga. Popytałem poczytałem i możliwe jest że zasilacz jest kiepski. Czy to jest prawda, jeśli tak to nie ma chyba sensu kupować tylko zasilacz, skoro można dołożyć kilka złotych i zmontować lepszy zestaw.

Chciałbym żeby ta karta graficzna została(używam ją około pół roku). Lecz poproszę o wypowiedź specjalistów.

 

Jestem wdzięczny za wszelką pomoc Dołączona grafika

P.S. Mam taką ostatnią małą prośbę. Moglibyście pisać w języku polskim. Bez obrazy ale język komputerowy nie jest mi znany Dołączona grafika. Do załączników dołączam szczegóły dotyczące karty graficznej i zdjęcie obudowy. 

Pozdr. 

post-203034-0-26182800-1375973905_thumb.jpg

post-203034-0-11089300-1375973916_thumb.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD 6770 do gier się już nie nadaje. Zasilacz to szrot niestety, pamięć pewnie DDR2 więc bezużyteczna obecnie. Pozostaje to opylić i zawsze jakiś zwrot będzie. 

 

Co do nowego zestawu, zalecam zerknąć tu: http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_sierpien_2013?page=0,9 - tylko płytę główną pozostaje wziąć Gigabyte GA-H87-HD3, a kartę graficzną http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-gtx660-dc2ocph-2gd5-583985/ Obudowę, klawiaturę, mysz i napęd DVD pewnie masz.

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używać będę w rozdzielczości 1920x1080

 

Crucial 8GB (2x4GB) 1333MHz CL9 Ballistix

MSI Z68A-G43 rev.G3 /intel Z68/

Thermaltake Smart SE Modular 80+ 530W

SilentiumPC Brutus M23 Pure Black (bez zasilacza)

MSI GeForce GTX 670 OC 2GB DDR5 256bit (1019/6008)

Intel Core i5-3350P /3.1GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

 

A czy oto taki zestaw też "styknie"? Czy lepszy(pod względem żywotności i powstawania "ewentualnych problemów") ten który podałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz dość głośny. Starsza konstrukcja.

Płyta do obsługi CPU może wymagać aktualizacji BIOS.

Grafika całkiem OK, chociaż za mniej niż 1000 PLN masz GTX 760 od MSI / Gigabyte.

 

W Morele za 2600 złożysz coś takiego: http://www.morele.net/inventory/info/YvZtOA/

 

GTX 670 będzie trochę szybsza od GTX 760, zwłaszcza wersja OC jaką podlinkowałem. Procesor nieco podkręcisz, ale bez szaleństw. Nieco lepszy jest zasilacz pomimo 430W (certyfikat 80Plus Bronze). Jak masz obudowę to możesz nie wymieniać i zawsze 150 PLN w kieszeni. 

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pozostaje jedna kwestia. W tych wszystkich zestawach, który z powyższych elementów najszybciej się "zużywa"? Gdybym chciał za kilka lat zmodernizować ponownie te zestawy to którą część musiałbym wymienić jako pierwszą a która pozostanie że tak powiem dalej "aktualna"? Czy takie prognozowanie ma sens? 


Zasilacz dość głośny. Starsza konstrukcja.

Płyta do obsługi CPU może wymagać aktualizacji BIOS.

Grafika całkiem OK, chociaż za mniej niż 1000 PLN masz GTX 760 od MSI / Gigabyte.

 

W Morele za 2600 złożysz coś takiego: http://www.morele.net/inventory/info/P0khXg/

 

GTX 670 będzie trochę szybsza od GTX 760, zwłaszcza wersja OC jaką podlinkowałem. Procesor nieco podkręcisz, ale bez szaleństw. Nieco lepszy jest zasilacz pomimo 430W (certyfikat 80Plus Bronze)/ 

 

Ale czy ten zasilacz sobie poradzi? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pozostaje jedna kwestia. W tych wszystkich zestawach, który z powyższych elementów najszybciej się "zużywa"? Gdybym chciał za kilka lat zmodernizować ponownie te zestawy to którą część musiałbym wymienić jako pierwszą a która pozostanie że tak powiem dalej "aktualna"? Czy takie prognozowanie ma sens? 

Najszybciej starzeje się karta graficzna. Później CPU. Reszta w sumie bez znaczenia pod gry.

 

 

Ale czy ten zasilacz sobie poradzi? 

 

Bez najmniejszego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...