Jump to content
maciekmokap

Ocena zestawu do 4500 zł

Recommended Posts

Czy ten zestaw jest w porządku czy coś zmienić?

 

http://www.morele.net/inventory/info/cT78PQ/

 

Zastanawiam się nad wymianą karty graficznej na wersję GIGABYTE tą z 3 wiatrakami. Dysk SSD mam swój. Czy do tego sprzętu dałoby radę jakąś tańszą obudowę czy nic lepszego nie znajdę?

Co z ramami, czy te Cruciale są dobre? Co do chłodzenia, jak mocno mogę wykręcić tego Haswella na tym chłodzeniu? Czy zalman dołącza próbkę swojej pasty termoprzewodzącej do niego? Jeśli nie to jaką kupić?

Edited by maciekmokap

Share this post


Link to post
Share on other sites

A co z kartą graficzną. Lepiej wziąć Windforca czy MSI ?


Ok sprzęt zakupiłem. Zmieniłem tylko kartę z MSI na Gigabyte. Dzięki za pomoc. Najwięcej w tym wszystkim i tak mi pomogły ZESTAWY KOMPUTEROWE SIERPIEŃ 2013 i tu chcę podziękować redakcji purePC, za to co robią ;).


Mam jeszcze pytanie czy zasilacz, który podałem w zestawie starczy do OC tego Haswella (z grafiką nic nie będę robił) i czy jest gdzieś jakiś temat odnośnie podkręcania Haswella, w sensie jak to zrobić.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam panowie, sprzęt już kupiony i już działa. Udało mi się podkręcić Haswella do 4.4 GHz na 1.25 voltage, zmieniając tylko mnożnik i wlasnie volty Dołączona grafika. Na 4.5 już nie chce iść na 1.25, ale wyżej i tak chyba nie ma sensu kręcić bo to pewnie znikoma różnica w codziennym użytkowaniu. Temperatura w IDLE na MACHO BW + revoltec diamond grease(MORELE nie wlozylo mi do paczki zamawianego arctic silver V!!!) to około 36~38 stopni natomiast stres (Linx) to około 70 stopni, nie wiem czy to dobry wynik, ale ja jestem ustatysfakcjonowany. http://valid.canardpc.com/2888836 tutaj validate z CPU Z. Budę zmieniłem z HAFA na Carbide 500r, piękna obudowa, jaram się nią strasznie. Ramy z cruciali zmieniłem na hyper X navi edition, ponieważ musiałbym czekać zbyt długo na kompa, a przeprowadzam się, więc trochę dopłaciłem, ale nie żałuję. Gierki chodzą jak malina Dołączona grafika, photoshop jeszcze lepiej ;P. 4:00 a dziś rozmowa kwalifikacyjna (pierwsza praca w życiu po szkole średniej i od razu w zawodzie: Grafik, trzymajcie kciuki Dołączona grafika. Pozdrawiam serdecznie i bardzo dziękuję za pomoc. Jeśli ktoś byłby skłonny w jakiś sposób mi pomóc z podkręceniem tego procka mocniej to byłbym wdzięczny, aczkolwiek to już tak bardziej "laboratoryjnie", gdyż uważam, że 4.4 - 4.6 Ghz wystarcza na każde wymagania i nie potrzeba więcej niż to.

 

http://www.speedyshare.com/Zt3ac/Nowy-folder.zip zdjęcia dla was

 

+ korzystam z funkcji XMP w ramach. Lepiej ustawić je samemu czy XMP jest ok? Command rate na 2T sie ustawil.

Edited by maciekmokap

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...


Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...