Skocz do zawartości
maciekmokap

Ocena zestawu do 4500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ten zestaw jest w porządku czy coś zmienić?

 

http://www.morele.net/inventory/info/cT78PQ/

 

Zastanawiam się nad wymianą karty graficznej na wersję GIGABYTE tą z 3 wiatrakami. Dysk SSD mam swój. Czy do tego sprzętu dałoby radę jakąś tańszą obudowę czy nic lepszego nie znajdę?

Co z ramami, czy te Cruciale są dobre? Co do chłodzenia, jak mocno mogę wykręcić tego Haswella na tym chłodzeniu? Czy zalman dołącza próbkę swojej pasty termoprzewodzącej do niego? Jeśli nie to jaką kupić?

Edytowane przez maciekmokap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z kartą graficzną. Lepiej wziąć Windforca czy MSI ?


Ok sprzęt zakupiłem. Zmieniłem tylko kartę z MSI na Gigabyte. Dzięki za pomoc. Najwięcej w tym wszystkim i tak mi pomogły ZESTAWY KOMPUTEROWE SIERPIEŃ 2013 i tu chcę podziękować redakcji purePC, za to co robią ;).


Mam jeszcze pytanie czy zasilacz, który podałem w zestawie starczy do OC tego Haswella (z grafiką nic nie będę robił) i czy jest gdzieś jakiś temat odnośnie podkręcania Haswella, w sensie jak to zrobić.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie, sprzęt już kupiony i już działa. Udało mi się podkręcić Haswella do 4.4 GHz na 1.25 voltage, zmieniając tylko mnożnik i wlasnie volty Dołączona grafika. Na 4.5 już nie chce iść na 1.25, ale wyżej i tak chyba nie ma sensu kręcić bo to pewnie znikoma różnica w codziennym użytkowaniu. Temperatura w IDLE na MACHO BW + revoltec diamond grease(MORELE nie wlozylo mi do paczki zamawianego arctic silver V!!!) to około 36~38 stopni natomiast stres (Linx) to około 70 stopni, nie wiem czy to dobry wynik, ale ja jestem ustatysfakcjonowany. http://valid.canardpc.com/2888836 tutaj validate z CPU Z. Budę zmieniłem z HAFA na Carbide 500r, piękna obudowa, jaram się nią strasznie. Ramy z cruciali zmieniłem na hyper X navi edition, ponieważ musiałbym czekać zbyt długo na kompa, a przeprowadzam się, więc trochę dopłaciłem, ale nie żałuję. Gierki chodzą jak malina Dołączona grafika, photoshop jeszcze lepiej ;P. 4:00 a dziś rozmowa kwalifikacyjna (pierwsza praca w życiu po szkole średniej i od razu w zawodzie: Grafik, trzymajcie kciuki Dołączona grafika. Pozdrawiam serdecznie i bardzo dziękuję za pomoc. Jeśli ktoś byłby skłonny w jakiś sposób mi pomóc z podkręceniem tego procka mocniej to byłbym wdzięczny, aczkolwiek to już tak bardziej "laboratoryjnie", gdyż uważam, że 4.4 - 4.6 Ghz wystarcza na każde wymagania i nie potrzeba więcej niż to.

 

http://www.speedyshare.com/Zt3ac/Nowy-folder.zip zdjęcia dla was

 

+ korzystam z funkcji XMP w ramach. Lepiej ustawić je samemu czy XMP jest ok? Command rate na 2T sie ustawil.

Edytowane przez maciekmokap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...