Skocz do zawartości
cripple

Gwarancja Corsair na PSU

Rekomendowane odpowiedzi

Po paru wywaleniach bezpieczników mój zasilacz przestał spełniać swoją rolę (Corsair GS600). Kupiłem go w morele.net, ale mam na niego gwarancję producenta. Po wypełnieniu RMA dostałem informację, że mam go wysłać do ... Holandii. Jako że zasilacz trochę waży to nie będzie tania przesyłka.

 

Chciałem się dowiedzieć czy zgodnie z naszym prawem, gdy kupuje coś w Polsce mogę mieć gwarancje, która wymaga ode mnie wysyłania sprzętu na własny koszt w inny zakątek świata ? Może ktoś miał podobną sytuację albo orientuje się w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z polskim prawem to klient wybiera czy reklamuje towar na podstawie gwarancji producenta (czyli postępuje jak w karcie gwarancyjnej jest zapisane) albo na podstawie paragonu (2 lata odpowiedzialności sprzedającego/sklepu) - czyli jeśli nie minęły 2 lata od zakupu możesz go reklamować w sklepie gdzie kupiłeś, jeśli minęły, a masz gwarancję na dłuższy okres od producenta to musisz postępować zgodnie z tym co jest w gwarancji.

 

 

 

mi bude silentumpc wymieniali raz 11 tygodni(a była wysyłana w obrebie województwa mazowieckiego) za drugim razem 6

To nie sklep przetrzymuje tylko producent/dystrybutor/serwis.

Na to nie ma rady - przepis mówi tylko, że producent musi usunąć usterkę w jak najkrótszym czasie, ale nie precyzuje ile to jest.

Edytowane przez Leon166
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie niech sie martwią, ale mi bude silentumpc wymieniali raz 11 tygodni(a była wysyłana w obrebie województwa mazowieckiego) za drugim razem 6

Aż dziwne...A masz pewność, że to nie serwis sklepu tak przedłużał zalatwienie sprawy? SilentiumPC ma sprawny serwis i na pewno nie trwałoby to tyle bez powodu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...