Skocz do zawartości
hidden22

Fale na Ekranie GTX 650

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. ostatnio zakupiłem  GTX 650, i wszystko pięknie ładnie, ale przy wyświetlaniu ciemnych kolorów lecą takie "fale" albo raczej zakłócenia ,(czasem trzeba się przyjrzeć żeby to zobaczyć) nie na żadnych defektów w wyświetlaniu obrazu (typu wybrzuszenia itp...) są mało zauważalne ale jednak irytują te "fale" podczas gry

Próbowałem ustawiać częstotliwość z 60 na 75 MHz(ten sam efekt). Myślałem że to wina złego podłączenia ale, to nie to.

 

Wie ktoś co może być przyczyną, i jak to naprawić ?

 

https://www.youtube.com/watch?v=edaHxH1c3mo wstawiam link do nagrania z problemem, ale nie wiem czy ktoś z was będzie w stanie dostrzec te fale  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli na 99% jest to wina przewodu.

Możesz użyć połączenia cyfrowego DVI/HDMI.

Jak nie ma takiej możliwości, lepszy, grubszy, lepiej ekranowany kabel d-sub. Możesz też spróbować inaczej poprowadzić przewód sygnałowy, oddalić od przewodu sygnałowego tv kablowej, routera wifi, przewodów zasilających 230V.

 

Taki sam problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie sposoby już wypróbowałeś? Problemu nie rozwiąże niestety program pobrany z torrentów...

 

Czy monitor i komputer jest prawidłowo podłączony do zasilania tj. do gniazda ze stykiem ochronnym (potocznie zerowaniem, uziemieniem)? 

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś wymieniłem kabel VGA z innego komputera i to samo, pomyślałem ze coś z monitorem to podłączyłem się do innego, był ten sam efekt.

 

Komputer jest prawidłowo podłączony, z poprzednia kartą nie miałem tych drobnych zakłóceń (poprzednia karta GT 520)

Edytowane przez hidden22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam przejściówek 

Nie mam pojęcia jak i czy w ogóle to działa. VGA to sygnał analogowy, hdmi cyfrowy. Może jakaś magia sprawia, że to działa, ja tego jednak nie pojmuję.

W necie znalazłem coś takiego 

Należy pamietać ze HDMI podaje sygnal cyfrowy, a VGA analogowy, dlatego nie we wszystkich urzadzeniach podlączenie bezpośrednie będzie możliwe, jesli kabel przy bezpośrednim podlączeniu nie działa należy zaopatrzyć się w specjalny moduł zmieniający sygnal cyfrowy na analogowy.

Nowe urządzenia elektroniczne czesto posiadają już taki modul wbudowany w sobie.

 

tylko pytanie czy gtx 650 ma ten moduł ?

Edytowane przez hidden22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież moja wypowiedź i cytat z allegro to jedno i to samo.

Znaczy to tyle, że kupić możesz ale nie miej żalu do sprzedawcy, że nie działa.

 

Tak, twoja karta ma moduł zmieniający sygnał cyfrowy w analogowy, dlatego możesz przez d-sub przesyłać obraz analogowo na monitor. W HDMI nie ma sygnału analogowego i monitor analogowy nie poleci z HDMI przy użyciu tego kabla.


Próbowałeś chociaż na próbę wyłączyć router?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kumpel tak miał jak kupił nowy monitor LCD. Dwoił się i troił, żeby to naprawić i w sumie myślał, że monitor jest walnięty, ale powiedziałem mu, żeby zmienił kabel na dvi. Problem ustąpił jak ręką odjął, także to jest najprostsze wyjście. A jakbyś spróbował podłączyć kablem dvi do karty i do monitora z przejściówką? (o ile to możliwe)

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też tak myślałem 

 

.A jakbyś spróbował podłączyć kablem dvi do karty i do monitora z przejściówką? (o ile to możliwe)

 

Czyli mam dokupić kabel DVI i przejściówkę DVI-VGA ? (nie posiadam tych przedmiotów, a monitor ma tylko wejście VGA)

 

Czy taki kabel będzie potrzebnyhttp://image.ceneo.pl/data/products/5649835/i-kabel-do-monitora-dvi-24-1-hd15-m-m-1-5m.jpg , kupowanie przejściówki dla kabla VGA to chyba to samo. 

Edytowane przez hidden22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie śmieszne a smutne.

Na GF520 jest wszystko ok, na gtx650 jest problem. Nic nie pomaga. Jaki z tego wniosek? Kartę trzeba reklamować. Pisałem przecież o tym.

 

Możesz kombinować z przejściówką, nikt nie zabroni.

 

 

Z ciekawości, jaka to dokładnie karta? Producent, model?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w monitorze nie można wymienić wejścia na DVI ? mój monitor Acer X193W

 

jak nie to zostaje

-ten kabel http://image.ceneo.pl/data/products/5649835/i-kabel-do-monitora-dvi-24-1-hd15-m-m-1-5m.jpg

- wymiana karty (reklamacja), albo oswoić się z tym Dołączona grafika

 

Napisałem też do sklepu zobaczymy co wykombinują 

Edytowane przez hidden22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli to karta będzie przyczyną a zamienna z reklamacji będzie zachowywać się tak samo na VGA to znaczy że mój komputer ma problem z tą kartą 

 

Mój sprzęt 

CPU: Pentium® Dual-Core E6700  @ 3.20 GHz 3.20 GHZ

RAM 4GB(dostępne 3.25)

32-bitowy system windows 7 

Zasilacz: AREOCOOL VP-450 EOM 450W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

otrzymałem odpowiedź od serwisu. a to jest ich odpowiedź

 

 Niestety na nagraniu nic nie zobaczę bo efekt zakłóceń występuje między monitorem, a kartą.

Powodem zakłócenia obrazu może być źle ekranowany kabel lub też zła filtracja przez monitor.
W tym wypadku pozostaje zmiana kabla lub monitora.
 
czy "gruby" d-sub by pomógł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...