Skocz do zawartości
Modyfikator

Lignum Cube

Rekomendowane odpowiedzi

Hej Dołączona grafika

W końcu wziąłem się za najnowszy projekt. Zapraszam do lektury, mam nadzieję, że wam się spodoba Dołączona grafika
Tym razem będę chyba trochę więcej pisał, bo nazbierało mi się trochę przemyśleń o tej obudowie. Ponadto nagrywam też filmiki z (moim zdaniem) najciekawszych momentów. Są niestety kiepskie bo mam do dyspozycji tylko Pentaxa K-r z Sigma 18-200. Czy bylibyście zainteresowani obejrzeniem filmiku z prac?


Wprowadzenie
ReaktorMod był super, ale to co dobrze wygląda nie zawsze jest praktyczne i średnio nadaje się do postawienia go na biurku (Co nie zmienia faktu że nadal mam w nim kompa) Dołączona grafika. Teraz chciałem mieć obudowę, która byłaby elegancka i utrzymana w minimalistycznym stylu. Proste kształty i bez wodotrysków, chociaż oczywiście na pokładzie będzie chłodzenie wodne.

Konstrukcja
Chciałem żeby obudowa była możliwie mała, ale mieściła mobo w standardzie ATX. Po wielu przemyśleniach i optymalizacji wykorzystanej przestrzeni oraz wykonaniu dziesiątek studiów wykonalności, biorąc pod uwagę narzędzia i materiały jakie mam ustaliłem wymiary na: (szer x wys x głębokość) 360mm x 270mm x 290mm, więc obudowa wcale jednak nie jest taka mała. Urwałbym parę ładnych centymetrów z wysokości gdybym mógł użyć risera na pci-e, ale niestety po którejś burzy jestem skazany na używanie karty sieciowej na pci Dołączona grafika.
Obudowę podzieliłem na dwa 'piętra'. Praktycznie całe górne piętro zajmuje płyta główna, pod nią na dolnym piętrze upchnę całą resztę: zasilacz, dyski, chłodnicę 240mm, rez i pompkę.

Materiały
Uznałem, że skoro obudowa ma być elegancka to dobrze sprawdzi się połączenie aluminium i drewna. Wobec tego przód i tył obudowy będzie wykonany z drewna, a boczne ścianki oraz góra będą wykonane z jednego kawałka aluminium. Do tego szkielet z aluminium. Starałem się zminimalizować ilość elementów, tak żeby obudowa była jak najlżejsza i jak najmniejsza.

Sprzęt
Po prostu mój komputer, bez żadnych zmian, chyba że uda mi się coś załatwić Dołączona grafika

To chyba tyle tytułem wstępu, czas na konkrety:)


Budowa pokrywy
Wydawać by się mogło, że robiąc najpierw pokrywę (góra+boczne ścianki) zaczynam od końca. Zrobiłem tak dlatego, że w moich warunkach trudno jest wykonać pokrywę z milimetrową dokładnością, zwłaszcza gdy przewidziałem dwa gięcia w jednym elemencie. Dlatego najpierw zrobiłem pokrywę, a potem dopasowałem do niej ścianki, żeby były idealnie spasowane. W drugą stronę to by nie wyszło.
Został mi akurat kawałek arkusza aluminium grubości 2mm, postanowiłem go zużyć. Potrzebowałem uciąć  ładnie całkiem długi odcinek blachy (910mm), co na mojej gilotynie byłoby niezłym wyzwaniem. Dlatego udałem się do, krótko mówiąc, zaprzyjaźnionej firmy żeby skorzystać z porządnej gilotyny i prasy.

Mój kawałek blachy. Wybaczcie jakość zdjęć, robiłem telefonem.
Dołączona grafika

To jest porządny sprzęt... rok produkcji 1957 - działa bez zarzutu i podziała jeszcze pewnie drugie 60 lat.
Dołączona grafika

Gdy przyciąłem blachę na wymiar poszedłem do prasy.. nacisk 160 ton, nawet nie poczuła że podłożyłem blachę. A co dopiero by było z głową Dołączona grafika
Dołączona grafika

W lewej części zdjęcia zgięta pokrywa, a teraz ciąłem blachę na spód obudowy, która nie wymagała już gięcia.
Dołączona grafika

Tak wygląda pokrywa, trochę jedna krawędź jest przegięta, ale musicie mi wybaczyć, pierwszy raz obsługiwałem prasę Dołączona grafika Łatwo to naprostowałem.
Dołączona grafika

Mając już gotową pokrywę mogłem wziąć się za przód i tył obudowy. Zamówiłem docięte na wymiar formatki ze sklejki 9mm.
Dołączona grafika

Aby ładnie się schodziła pokrywa ze ścianką, potrzebowałem zrobić podfrezowanie na grubość blachy. Moja frezarka nie ma takiego zakresu ruchu, żeby na niej to zrobić, dlatego dorobiłem szablon do wiertarki i poszło pięknie. Ostatnio dużo bawię się zdjęciami z przedziałem czasu, aż gifa zrobiłem Dołączona grafika
Dołączona grafika

Zaokrągliłem krawędzie.
Dołączona grafika

Wyszło bardzo ładnie.
Dołączona grafika

Tak to wygląda tymczasowo złożone. Sklejka zabezpieczona taśmą, a perła dla odniesienia wielkości.
Dołączona grafika

To wszystko na dziś, kolejny odcinek niebawem:)
 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałem najpierw trochę przyciąć tylny panel. W końcu każdy centymetr ma znaczenie:D

Dołączona grafika

 

Namierzyłem linie cięcia w tylnym panelu i wyciąłem w analogiczny sposób jak frezowałem rowki.

Dołączona grafika

 

Pierwszy.

Dołączona grafika

 

I w połowie drogi.

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Zamontowane.

Myślałem też nad innym kształtem wycięcia, które zasłaniałoby tą część gdzie są miejsca na wentylatorki i możnaby tam wtedy dać wentyl 80mm, ale powodowało to spore komplikacje. Zresztą...zawsze można zrobić drugi Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Potem wziąłem się za te cztery metry kątownika, znikały w zastraszającym tempie, aż przez chwile myślałem, że nie starczy...ale matematyka nie kłamie Dołączona grafika

 

Najpierw ciąłem z zapasem 2mm, planowałem czoła na tokarce, wierciłem otwory i podebrania pod łby śrub, a na koniec już tylko gwinciki M4. Są elementy, w których jest na przykład 6 otworów w tym 4 gwintowane i 2 podebrania pod łby. Było z tym trochę zabawy:)

 

Po splanowaniu. Będą to elementy, które przykręcę wewnątrz obudowy do przedniej i tylnej ścianki, do których zamocuję pręty alu trzymające całą budę. Na początku próbowałem je przykleić klejem "Płynny metal", ale po prostu nie trzymało. Zamocuję je wkrętami tak, żeby nie było nic widać od zewnątrz. Nie chciałem mieć żadnych śrub na froncie budy.

Dołączona grafika

 

Potrzebne było 10 sztuk. Myślę, że wyszły całkiem ładnie.

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Niektóre mają gwint M4 od przodu,a niektóre z boku. Ehhh właśnie sie zorientowałem że tutaj ustawiłem od drugiej strony i nie widać gwintowanych otworów.. ale macie zdjęcie wyżej .

Dołączona grafika

 

Teraz elementy które pójdą wzdłuż obudowy.

Obcięte z zapasem 2mm.

Dołączona grafika

 

Planowanie prętów 280mm.

Dołączona grafika

 

Wiercenie wam oszczędze, od razu gif jak wiercę podebranie pod łeb śruby.

Dołączona grafika

 

Jeszcze tylko gwinciki i zrobione.

Dołączona grafika

 

Oto reakcja kota..chyba kiepskie są skoro ziewa.

Dołączona grafika

 

W następnym odcinku: dorobię tackę mobo i już będzie można złożyć obudowęDołączona grafika

 

A jutro odbieram paczkę z tą nagrodą z konkursu MMOTM. W tydzień przyszła z usa, nawet nie sprawdzałem skrzynki pocztowej, a tam awizo z 5 sierpnia...

Mam nadzieję że wam się podoba.

Edytowane przez Modyfikator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę to trwało, z pracami jestem już sporo dalej ale miałem przygody z hostingiem, teraz mam już (mam nadzieję) porządny z nielimitowanym transferem więc nie powinno być problemów.

Mając tackę mobo wyciągniętą z iBoxa mogłem zacząć ją trochę modyfikować.
Nacięcie w którym będzie siedział pręt alu.
Dołączona grafika

Potrzebne było w sumie 6 takich nacięć na dwu elementach.
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Przymiarka.
Dołączona grafika

Przygotowanie do nitowania.
Dołączona grafika

Nitowanie.
Dołączona grafika

Znitowane.
Dołączona grafika

Dołączona grafika


Poza tym nagrałem unboxing EK RESX3. Mój pierwszy filmik, bądźcie łaskawi Dołączona grafika Muszę kupić lepszy mikrofon.
[video=youtube;ZTrS4N4laA8]



 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa już jest w sumie złożona. Zostało jeszcze trochę roboty przy wykonaniu otworów wentylacyjnych, ale to musi zaczekać aż ustalę jaki będę miał sprzęt.

 

Musiałem trochę dociąć blachę na spód obodowy.

Dołączona grafika

 

Potem już tylko wywierciłem otwory do przykręcania pokrywy.

Dołączona grafika

 

I można skręcać!

Dołączona grafika

 

Więcej szczegółów w filmie, składam obudowę od zera, tym razem w 1080p. Mój komp to renderował chyba z 2 godziny..

[video=youtube;hyi-ZOez4OQ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna się kompletowanie sprzętu.

Niebawem kupuję nowy sprzęt, w obudowie będzie siedziało:
planowałem asrock fatal1ty performance, ale nie jestem jeszcze pewien czy są na nią bloki od EKWB, jeśli nie ma to wezmę Asus P8P67 PRO.
proc i5 3570k
i planowałem hd7850..potem hd7870, ale w końcu trafiłem na HD7950 w bardzo dobrej cenie i ją prędko kupiłem. Jest całkiem długa (290mm) i albo wejdzie 'na wcisk', albo będę przerabiał obudowę. Raczej to drugie. Na szczęście to nieduży problem.

Dzięki uprzejmości firmy
Dołączona grafika
już jedzie do mnie zasilacz Deus M1 550W. Na dniach powinien dotrzeć.

A i jeszcze jedno: nagrałem filmik z ek supremacy clean csq który użyje w obudowie. Test jak wygląda z płynem UV.
[video=youtube;5In2-b8Pt2s]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

 

Jak wspomniałem wcześniej firma Dołączona grafika dostarczyła zasilacz.
Taką, sporą jak na zasilacz, paczkę odebrałem
Dołączona grafika

I po odwinięciu chyba z 20 warstw folii bąbelkowej (ta już strzelała) dobrałem się do zasilacza.
Dołączona grafika

Po otwarciu zasilacz od razu sprawia bardzo dobre wrażenie.
Dołączona grafika

Odłączane przewody, to co mi się najbardziej podoba.
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Jest całkiem ciężki, co w tym przypadku działa raczej na + :)
Dołączona grafika


Teraz czas na mobo.
Planowałem kupić P8P67 PRO, ale jak to w życiu bywa, trafiła się okazja i kupiłem wersję EVO.
Dołączona grafika

Najbardziej zauważalną różnicą pomiędzy PRO i EVO jest ten dodatkowy radiator przy złączu pci-e .
Dołączona grafika

Patrząc na spód mobo nie widziałem, żeby coś tam było wlutowane...byłem ciekaw co chłodzi ten dodatkowy radiator. Od razu więc go zdjąłem.
Dołączona grafika

Okazuje się, że pod tym dodatkowym radiatorem jest jeden mały układ, który nie wiem co robi, ale porównując zdjęcia wersji PRO jest tam ten sam układ i nie wymaga chłodzenia :) Chyba, że w wersji evo ten element nagle zaczął się niemiłosiernie grzać :)
Dołączona grafika

Zapewne działa to w drugą stronę i to po prostu dodatkowo chłodzi mocniejszą niż w pro sekcje zasilania :)
Ważne, że zakładając blok wodny obędzie się bez tego radiatora.
Dołączona grafika
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu odebrałem paczkę od EK Water Blocks.
Wybaczcie tę lampkę w kadrze i badziewne zasłonięcie fragmentu paczki, ale trochę cenię sobie prywatność i zapomniałem zakleić to miejsce ;)
[video=youtube;9AKbPjK2qto]



Radośnie wziąłem się do montowania bloków na mobo i gpu, wyobraźcie sobie moje zdziwienie gdy okazało się, że fullcover na grafikę nie pasuje. Muszę zmienić kartę na wersję z inną sekcją zasilania. Sprawa już w trakcie :)
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio spędziłem cały dzień namiętnie wyginając rurki. Tak jak się spodziewałem, nie jest to łatwa sprawa. Samo zagięcie to nie problem. Ciekawie zaczyna się robić jeśli rurka ma mieć na przykład 4 gięcia :). Złączki są wciskane i trzeba użyć na prawdę bardzo dużej siły, żeby je wcisnąć do nich rurki. Smaruje oringi wodą ale to nie wiele pomaga. Czasem mam nawet wrażenie że prędzej urwę gwint w chłodnicy niż wcisnę rurkę.
Szykuję filmik z gięcia rurek, ale tym razem mam też zdjęcia.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Jak widzieliście karta będzie zamontowana poziomo i żeby dogiąć do niej rurki musiałem ją najpierw zamocować. W tym celu wykonałem otwory w backplacie.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Oraz taki oto element z ceownika alu, poprzez który będę mocował kartę.
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Śrubki oczywiście zmienię, takie były pod ręką.
Dołączona grafika

Ceownik zamocowany do przedniej ścianki obudowy. Po prostu będę przykręcał kartę na dwie śrubki z tej strony, i na dwie śrubki z tyłu obudowy.
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Zamocowana karta.
Dołączona grafika

Spokojnie, wiem, że brzydko teraz jest z tyłu ale spróbujcie nie zwracać na to uwagi. Zmieniła mi się trochę koncepcja i w związku z tym cały tył będzie nowy. Z tyłu karta jest zamocowana też na dwóch śrubkach M3, poprzez otwory które wywierciłem w śledziu, który delikatnie przerobiłem.
Dołączona grafika

Cała płyta główna jest również zamocowana tymczasowo. Wyciąłem i wygiąłem element z blachy, aby to wszystko zamocować i zobaczyć jak poprowadzę rurki do zbiornika. gdy już wszystko będę wiedział, to zrobię nową tackę pod mobo z aluminium lub pleksi. Zastanawiam się nad pleksi, chociaż to trochę ryzykowne, ale najciekawsza plątanina rurek będzie ukryta pod tą właśnie tacką i może fajnie byłoby to pokazać.
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dwie chłodnice 240mm są zamontowane pionowo po bokach obudowy. Pomiędzy nimi jest wcisnięta pompka i jest miejsce na zasilacz. Planuję też upchnąć napęd dvd z laptopa oraz 3 dyski 2,5".
Po długich dyskusjach z moim bratem uznaliśmy aby połączyć chłodnice równolegle.
Dołączona grafika

Układ będzie połączony następująco:
pompka -> chłodnice -> zbiornik -> mosety -> gpu -> cpu -> pompka

Nie widziałem nigdzie takiego sposobu jak u mnie, a mianowicie: w topie pompki mam 2 wyjścia, generalnie trzeba wybrać sobie jedno z nich ale ja użyłem oba. Z tych obu wyjść idzie płyn osobno na obie chłodnice, potem nadal osobnymi rurkami wpada do zbiornika. Tam się miesza i idzie dalej na bloki i wraca do pompki.
Tym sposobem złożyłem układ z chłodnicami równolegle bez użycia trójników :P Zdaję sobie sprawę że mogę mieć różny przepływ w obu chłodnicach ale uznałem że nie ma to żadnego znaczenia.
Próbowałem znaleźć jakieś sensowne testy chłodnic połączonych równolegle vs szeregowo ale nic takiego nie znalazłem.

Mam nadzieję, że się podoba :)

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaszpir: chłodnice będą połączone równolegle więc nie ma opcji żeby było jak piszesz.

Znudziło mi się czekanie aż przyjdzie dostawa trójników do angela.pl i postanowiłem zrobić sobie sam. Nie ma to jak homemade. Poza tym to dobry materiał na gify których dawno nie było.

Jakoś tak nie robiłem na początku dużo zdjęć.
Zaczęło się od pręta mosiężnego 20x20. Pociąłem go na odpowiednie kawałki, stoczyłem, nagwintowałem.

Dołączona grafika

Zrobiłem trójnik z gwintem zewnętrznym, wkręcę go w chłodnicy i będę tam spuszczał płyn z układu. Przy okazji zrobiłem też zupełnie niepotrzebny mi czwórnik.
Dołączona grafika

Dołączona grafika

Wyprodukowałem trochę wiórów, będzie ładna tapeta:P wow ale tapeta. tyle wiórów. taki efekt. wow wow.
Dołączona grafika

Gdyby ktoś był zainteresowany to mam nadmiar trójników, ewentualnie mogę zrobić jakieś dziwne na wymiar.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...