Skocz do zawartości
Immortally Insane

GTX 460 - zwiechy i BSODy po OC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Ostatnio podbiłem trochę taktowania mojej 460, ale po kilku dniach komp był niestabilny nawet w windzie (krótkie zwiechy lub BSODy z kodem błędu x124) więc zjeżdżałem z MHz coraz niżej aż do poziomu sprzed OC. Nic to nie dało, teraz karta ma problemy z odpowiednim dobieraniem ustawień np. w grach czyli tam gdzie potrzebuje pełnej mocy taktowanie pamięci jest jak w trybie IDLE, chociaż rdzeń i shadery są już na odpowiednim poziomie. Innym razem chociaż nic nie robię nie schodzi do ustawień IDLE i pozostaje tak jakby była pod pełnym obciążeniem.

Karta raz działa normalnie, a raz nie, kiedy nie działa poprawnie tak to wygląda:

post-184606-0-54950500-1376304487_thumb.jpg

Da się coś z tym zrobić czy rozglądać się za nową grafą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ostatnio podbiłem trochę taktowania mojej 460, ale po kilku dniach komp był niestabilny nawet w windzie (krótkie zwiechy lub BSODy z kodem błędu x124) więc zjeżdżałem z MHz coraz niżej aż do poziomu sprzed OC. Nic to nie dało, teraz karta ma problemy z odpowiednim dobieraniem ustawień np. w grach czyli tam gdzie potrzebuje pełnej mocy taktowanie pamięci jest jak w trybie IDLE, chociaż rdzeń i shadery są już na odpowiednim poziomie. Innym razem chociaż nic nie robię nie schodzi do ustawień IDLE i pozostaje tak jakby była pod pełnym obciążeniem.

Karta raz działa normalnie, a raz nie, kiedy nie działa poprawnie tak to wygląda:

Dołączona grafika460.jpg

Da się coś z tym zrobić czy rozglądać się za nową grafą?

Dopiero po stworzeniu swojego tematu zauważyłem twój i widzę, że masz bardzo podobny problem do mojego. Również na win7 sp1 x64. Powiedz czy używasz najnowszych sterowników tj. 320.249? Coś mi się wydaje że to może pomóc powrót do trochę starszej wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielka szkoda że OC zbiegło się w czasie z updatem driverów bo inaczej wiedziałbym o co chodzi, ale co dwie głowy to nie jedna. Dopiero po przeczytaniu twojego tematu przypomniało mi się że na większości driverów po 314.22 miałem jakieś problemy jak micro przycięcia w FireFoxie, (na niektórych driverach podobno wystarczy wyłączyć przyspieszenie sprzętowe w FF i to naprawia problem, nie wiem jak z innymi przeglądarkami) ale nigdy BSODy czy twarde zwiechy, więc winę upatrywałem w przekręceniu karty. Tak czy inaczej teraz działam na 314.22 i jak na razie wszystko hula.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...