Skocz do zawartości
ashraider

Fractal Design ARC Midi R2 chłodnica 360mm?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar kupić ww. obudowę i wsadzić na górę Swiftech'a H320 dostępny w angela.pl. Ze strony producenta wiem, że 360mm rad nie są obsługiwane, ale można przecież śrubę przełożyć przez otwór wentylacyjny, a niekoniecznie przez otwór który producent przywidział na mocowanie wentylatorów.

 

Wiem, że wtedy radiator zajmuje zatoki dla napędu, ale i tak ich nie używam. I czy ktoś z forumowiczów posiada tą obudowę i mógłby sprawdzić czy rozstawienie tych otworów wentylacyjnych (spacing) umożliwia podwieszenie 360mm radiatora.

 

Jest dużo innych bud mid tower, które wspierają 360mm rad bez kombinowania, ale jestem zdecydowany na arc'a r2( i jaka dobra cena). Mam teraz R500 od Corsair'a i jestem zawiedziony, blachy dość cienkie, te pod przednim panelem o grubości papieru śniadaniowego, a na mojej starej R3 od fractala mogę sobie spokojnie siedzieć i nic się jeszcze nie połamało, ani wygięło.

 

W załączniku foto gdzie widać o co chodzi.

 

Dziękuje za odpowiedź.

post-193112-0-99966500-1376310860_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Centralnie na srodku to nie wejdzie bo płyta głowna przeszkadza, ale tak jak u mnie widac weszła bez problemu po wywaleniu zatoki 5.25

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez lukc85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatoka 5,25 jest mocowana śrubami czy nitami? Trzeba to rozwiercić czy jak? Ten alphacool to 60mm czy 45? Bo H320 ma 45mm grubości, więc może z płytą nie będzie kolidować. I jak ten radiator się tam trzyma na tych 4 śrubach? Nic nie lata, nie ugina się za bardzo blacha?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roznitowac trzeba wkrętarka + wiertło jakies 6mm, 4 srubki wystarczajace są chłodnica sie trzma bardzo dobrze na 4 srubkach sztywno, nic nie lata. Ten swiftech z wentylatorami ma 54mm, moja ma 70mm. Moze wejdzie jak masz niskie radiatory na mosfetch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...