Jump to content
Sign in to follow this  
ashraider

Fractal Design ARC Midi R2 chłodnica 360mm?

Recommended Posts

Mam zamiar kupić ww. obudowę i wsadzić na górę Swiftech'a H320 dostępny w angela.pl. Ze strony producenta wiem, że 360mm rad nie są obsługiwane, ale można przecież śrubę przełożyć przez otwór wentylacyjny, a niekoniecznie przez otwór który producent przywidział na mocowanie wentylatorów.

 

Wiem, że wtedy radiator zajmuje zatoki dla napędu, ale i tak ich nie używam. I czy ktoś z forumowiczów posiada tą obudowę i mógłby sprawdzić czy rozstawienie tych otworów wentylacyjnych (spacing) umożliwia podwieszenie 360mm radiatora.

 

Jest dużo innych bud mid tower, które wspierają 360mm rad bez kombinowania, ale jestem zdecydowany na arc'a r2( i jaka dobra cena). Mam teraz R500 od Corsair'a i jestem zawiedziony, blachy dość cienkie, te pod przednim panelem o grubości papieru śniadaniowego, a na mojej starej R3 od fractala mogę sobie spokojnie siedzieć i nic się jeszcze nie połamało, ani wygięło.

 

W załączniku foto gdzie widać o co chodzi.

 

Dziękuje za odpowiedź.

post-193112-0-99966500-1376310860_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Centralnie na srodku to nie wejdzie bo płyta głowna przeszkadza, ale tak jak u mnie widac weszła bez problemu po wywaleniu zatoki 5.25

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edited by lukc85

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zatoka 5,25 jest mocowana śrubami czy nitami? Trzeba to rozwiercić czy jak? Ten alphacool to 60mm czy 45? Bo H320 ma 45mm grubości, więc może z płytą nie będzie kolidować. I jak ten radiator się tam trzyma na tych 4 śrubach? Nic nie lata, nie ugina się za bardzo blacha?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Roznitowac trzeba wkrętarka + wiertło jakies 6mm, 4 srubki wystarczajace są chłodnica sie trzma bardzo dobrze na 4 srubkach sztywno, nic nie lata. Ten swiftech z wentylatorami ma 54mm, moja ma 70mm. Moze wejdzie jak masz niskie radiatory na mosfetch

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.