Skocz do zawartości
rob555

pomoc przy wyborze ram ddr3 1600mhz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Z racji tego ze aktualna ilosc ramu w moim pc nie jest juz dla mnie wystarczajaca postanowilem wymienic ja na nowa. Aktualnie posiadam GoodRamy 2x2 1333mhz. Powaznie zastanawiam sie nad zestawem 2x8 1600mhz. i tu jest maly problem bo nie wiem co wybrac. wobec tego ze sie znam na tym slabo prosze Was o pomoc.

 

plyta: asrock 890gmh

proc: phenom ii x4 955 3.2

karta: radeon hd5800

 

najbardziej mi zalezy na stosunku ceny do wydajnosci. ale problemem nie bedzie dorzucenie np. 50zl i wziecia czegos solidnego. ale w okolicach 470zl chcialbym sie zmiescic:)

 

Dzieki

Edytowane przez rob555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

glownie moj komputer uzywany jest do gier i przeskakiwaniu w miedzyczasie do roznych aplikacji.... myslisz ze 16gb ramu to przeinwestowanie? poza tym nie jestem pewny czy nowosci z tego roku co maja byc na 8gb ramu beda mnie satysfakcjonowac. bo w sumie nic wiecej wymienic nie moge bo pewnie moja plyta nie udzwignie tego?

 

edyta @up: z tego co szukalem to nie znalazlem w ogole takich infomarcji...

Edytowane przez rob555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc na szybko sprawdziłem listę QVL odnośnie pamięci dla twojej płyty głównej i największe kostki to 4 GB więc nie ryzykowałbym i brałbym właśnie takie. Co do ilości to jeśli nie pracujesz na jakichś programach do obróbki filmów/zdjęć itd to szkoda inwestować w 16 GB - 8 GB (2x 4GB) spokojnie wystarczy. Odnośnie konkretnej firmy to zobacz np na te polecane z zestawów komputerowych - generalnie nawet dopłacając 50 zł pewnie i tak nie poczujesz różnicy Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klaus,

 

Dz.U. 2000 Nr 22 poz. 271, Art 2, pkt 3.

 

W razie odstąpienia od umowy umowa jest uważana za niezawartą, a konsument jest zwolniony z wszelkich zobowiązań. To, co strony świadczyły, ulega zwrotowi w stanie niezmienionym, chyba że zmiana była konieczna w granicach zwykłego zarządu.

 

Nie wprowadzaj w błąd. Może użytkować w granicach zwykłego zarządu a takim właśnie wg mnie jest wlożenie RAM'u do płyty.

 

Pozdr,

Wojciech

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem[...]

 

Dlatego Ci napisałem, że się mylisz ze zwrotem.

Dodatkowo przeczytaj sobie treść klauzuli niedozwolonej o numerze 3703, 4057, 4416, itd.

 

Jakich to cech pamięci nie można poznać, bez ich rozpakowywania? 

 

No kolor refleksu na radiatorze od różowej katody. Nie podoba mi się, zwracam sprzedawcy. Mam takie prawo.

 

Masz jeszcze jakieś pytania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz jeszcze jakieś pytania?

Czy rozumiesz różnicę pomiędzy klauzulą, która została uznana za niedozwoloną a kazusem? To, że klauzula jest niedozwolona, nie znaczy, że można tak samo uzasadnić odmowy z konkretnym przypadku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo mnie cieszy ze dyskusja w tym watku sie ozywila:) ale wracajac do tematu da ktos przyklad jakis sprawdzonych pamieci ram? czy tak jak dostalem rade od Kolegi ze niski radiator i szukac najtanszych:)?

Edytowane przez rob555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo mnie cieszy ze dyskusja w tym watku sie ozywila:) ale wracajac do tematu da ktos przyklad jakis sprawdzonych pamieci ram? czy tak jak dostalem rade od Kolegi ze niski radiator i szukac najtanszych:)?

Pamięć z postu #2 jest bardzo dobra - sam używam (1x8GB) i jestem zadowolony. Przy phenomie nie ma sensu brać lepszej.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...