Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie znalazłem na forum informacji na ten temat, wiec postanowiłem założyć nowy temat - jeśli temat istnieje, wybaczcie mi ;)

 

Otóż mój stary dysk chciałem oddać koledze, przed tym wykonałem jego testy - program HD Tune Pro wykazał spadek prędkości odczytu, testy robiłem kilka razy, zawsze to samo. Chciałbym się dowiedzieć, czy może to stanowić problem przy codziennej pracy? Z góry dziekuję za odpowiedź, załączam screen

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi Ci o to, że wykres maleje wraz ze wzrostem zapełnienia, to wszystkie dyski tak mają. Im więcej danych na dysku i im bardziej są oddalone od siebie na talerzu 2 wartości wczytywane jedna po drugiej, tym gorsza wydajność dysku, ponieważ głowica musi wykonać o wiele więcej pracy i to trochę trwa. Tak więc to normalne, że po zapełnieniu na poziomie ok. 60% wydajność hdd zaczyna drastycznie maleć (porada: zawsze kupować dysk 2x większy, niż się potrzebuje, właśnie z ww. powodu).

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać jest problem z kablem Sata lub w najgorszym wypadku problemy z kontrolerem na płycie. Wymień kabel na nowy/inny a stary pewnie do wyrzucenia.

Poza tym żadnych niepokojących rzeczy w SMATR nie widać.

 

BTW czasem szybki scan nic nie pokazuje a dopiero dokładny, jednak żadnych problemów z sektorami nie pokazał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zassij hdguardian'a, odpal w nim testy SMART short , a po  minutach long i sprawdz info w programie po 2h.

 

Masz luzny kabel plyta glowna - dysk, sprawdz, czy sie to nie telepie.

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

równie dobrze może być w tym miejscu coś czego system nie pozwala odczytać, ten test jest też dobry do określania zaśmiecenia systemu ^^

jedyny pewny test to chyba MHDD Dołączona grafika, błędy odczytu na pewno kiedyś były - nie wiadomo jednak kiedy i czy ma to jakiś związek z w.w.

jeżeli wartość ta nie wzrasta po kolejnych testach to raczej nie jest to aktualny problem.

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z kablem mi tak średnio pasuje - nówka sztuka, był przy płycie głównej, sprzęt kupiony 2 tygodnie temu.

 

Dysk jest sformatowany na 0, usunięte partcje.

Niedawno też miałem problem z kablem sata - niby nówka sztuka zafoliowany ładnie (od mobo MSI) i też na niego nie stawiałem (bo przecież nowy), w końcu straciłem pomysły i dla świętego spokoju zmieniłem go na stary i jak ręką odjął...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro kabel jest wg Ciebie dobry, to sprawdź kontrolery na płycie. Podepnij dysk pod gniazdo sata w innym kolorze i sprawdź, czy wciąż widać ten błąd.

Bardziej chodzi o to czy wartość dalej rośnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku kiedy problem występuje cały czas ta wartość będzie rosła podczas normalnego używania a nie tylko podczas testów.

Jeśli utrzyma się przez dni/tygodnie będzie oznaczać że problem już nie występuje ale występował w przeszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...