Skocz do zawartości
shadow616

Który GTX?

Rekomendowane odpowiedzi

Siemaneczko

 

Mam do wyboru dwie karty i nie mam pewności co wybrać.

Wybieramy między: ASUS GTX 560 Ti DirectCU II a Gigabyte GTX 580

 

lineczki:

http://www.asus.com/Graphics_Cards/ENGTX560_Ti_DCII2DI1GD5/#overview

 

http://www.gigabyte.pl/products/page/vga/gv-n580ud-15i

 

ASUS ma bardzo dobre chłodzenie, miałem okazję na nim trochę popracować daje radę ale mam też do wyboru GTX 580, teoretycznie ASUS ma wyciągnięty rdzeń na 830Mhz czym przewyższa Gigabyte o 35Mhz robi to jakąś różnicę? (wątpię..)

 

Nie znalazłem, żadnych porównań tych dwóch kart ale na moje oko mocniejszy jest 580, przerażają mnie trochę te trzy wiatraki, jeżeli chodzi o głośność pracy w stresie.

 

Całość będzie chodziło pod zasilaczem Silentium 600W

 

Proszę o konkretne odpowiedzi a nie "kup lepiej ATI" czy jakieś inne przykłady z czapy że lepiej kupić co innego, wybieramy między tymi dwoma konkretnymi kartami. Dołączona grafika

 

 

EDYTA:

chyba temat powinien być tutaj... http://forum.purepc.pl/forum/59-co-kupi%C4%87/ ??

 

sorry...

Edytowane przez shadow616

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś się zastanawiałem nad tym Gigabyte tylko w wersji 570, sporo poczytałem o tym chłodzeniu i zbierało same dobre opinie co nie zmienia faktu, że trochę się obawiam o wentylację u siebie w "puszce" coś trzeba będzie wymyślić by zwiększyć cyrkulację ale to drugorzędna sprawa w tym momencie.

 

A czemu tylko między tymi dwoma - akurat te dwie mam w promocyjnej cenie do wyboru więc nie ma co się zastanawiać tylko brać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie ma czego wybierać .

 

Tylko i wyłącznie GTX580 , karta sporo szybsza niż GTX560Ti i GPU@832 mhz tego nie zmieni .

 

Ile masz kasy i jaki masz sprzęt bo może znajdzie się coś lepszego i chłodniejszego niż GTX580 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osprzęt: 2 Quad 9400, ASUS P5G41T-M SI, 8GB (2x4GB) DDR3 1333, SilentiumPC 600W, Win 7Ulti 64bit.

 

580 będzie mnie kosztował 500zł i tyle mogę przeznaczyć więc wątpię by znalazło się coś innego, porównywalnego, odpadają Radki jestem wyznawcą "zieleni" czyli GeForce'a :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak już poza wszystkim to nie wiem czy trafnym wyborem jest w tym przypadku GTX650 Ti Boost np w porównaniu z GTX560 Ti OC gdzie mamy 384 Bit a GTX650 tylko 128 Bit.

 

Kompletna głupota, jakąś dziwną specyfikację trafiłem... 

 

To teraz ciekawostka dlaczego obie te karty są w bardzo podobnych cenach a czasem nawet 560 jest droższa? 

 

Tak czy siak jednak 560 nie jest wydajniejsza?

Edytowane przez shadow616

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Post pod postem, ale szkoda zakładać kolejny temat.
 
Stałem się radosnym posiadaczem GTX570 faktycznie karta idealnie mi pasuje jeżeli chodzi o parametry, wydajność itd ale nigdy nie może być super pozytywnie w 100%.
 
Nie jest to wersja z chłodzeniem Windforce tylko z tym klasycznym:
 
Przerażało mnie to od samego początku i się nie myliłem, to chłodzenie jest kompletnie nie wydajne lub też coś jest nie tak.
Karta startuje z ~40C i już po chwili, pracy na samym pulpicie czyli nie w stresie dochodzi do 62-64C wydaje mi się że to sporo za dużo. Rozebrałem całość, wyczyściłem, zmieniłem pastę i dalej jedzie do ponad 60C, obudowa otwarta. Nie chce mi się wierzyć, żeby taka była temperatura jej pracy. Jakieś pomysły co z tym zrobić? Bo jedyne co wymyśliłem to kupić jakiegoś trupa GTXa i wziąć z niego windforca...
 
 
//Tak wcześniej była mowa o 580 ale jednak stanęło na 570...
Edytowane przez shadow616

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie musisz kupować trupa GTX570 WF .

 

Wystarczy zmiana samego chłodzenia - albo wentylatora / wentylatorów na wydajniejsze i cichsze albo od razu całego chłodzenia .

 

W pierwszym przypadku zdejmujesz ten plastik i oryginalny wentylator turbinę a w jego miejsce montujesz na opaskach zaciskowych wentylator 92-120 mm lub nawet 2 , zależnie ile tam jest miejsca . 

 

Druga opcja to zakup gotowego zestawu - radiator + wentylator/wentylatory np. Gelid Icy Vision Rev. 2 , Arctic Cooling Accelero Twin Turbo II lub Arctic Cooling Accelero Xtreme III .

 

Koszt w zależności od wybranego chłodzenia to 150-320 zł . 

 

ceny z cooling.pl .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeleciałem chwile wcześniej chłodzenia Arctic i powiem szczerze, że ceny mnie trochę przerażają. W takich kwotach można kupić np jakieś dwie karty Inno zabrać chłodzenia i sprzedać karty za grosze co się jeszcze zwróci. (taki żarcik)

 

Natomiast tak na poważnie Gelid Icy Vision Rev. 2 wygląda nieźle i cena też daje radę, 149 to minimum. W testach gościa blackwhite321, cooler na GTX480 wypadł rewelacyjnie i prawdę mówiąc mocno się muszę zastanowić czy aby nie zainwestować w to cudo, bo temperatury rzędu 62-64C w spoczynku to lekkie przegięcie. Do tego cisza a ciszę uwielbiam ten cooler w tej kwestii wypada wręcz wzorowo co jeszcze bardziej podbija moje zainteresowanie.

 

Generalnie browarek dla Ciebie Reyden za podpowiedź, bo nigdzie nie trafiłem na tę pozycję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...