Skocz do zawartości
Eladril

Nowy komputer nie chce się zbootować

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, zlozylem nowy komputer i potrzebuje waszej pomocy zeby ustalic ktory komponent powoduje to ze pc nie wstaje. Części:
CPU g2120
Mobo B75MA-E33
Ram Kingston HyperX 1600mhz
 
Podłączony do tego moj stary zasilacz Be Quiet 450W, za który przeplacilem kiedys, dlatego nie chcialbym go podejrzewac ze to jego wina..
 
Wyglada to tak że po odpaleniu (dotykam piny bo obudowy nie mam narazie), wiatraczek od cpu jakby wykonuje pare spinow, i czasem po 3 sekundach innym razem po minucie odpala sie jakby na pełnej mocy, tak  ze slychac az wiruje, i potem sie kreci powoli.. i nic więcej sie nie dzieje. Na ekranie nic sie nie wyświetla. Beepów nie ma bo do tego płyty nie było głośniczka.. co powinienem podejrzewać w pierwszej kolejności, co moge jeszcze zrobić bo:
 
- wlazylem od nowa cpu i upewnilem sie ze nie ma zgietych pinow etc
- kość ramu wlazylem w drugi bank
- zasilanie do cpu podlaczone jest
- grafiki nie ma podlaczonej w ogole narazie
- resetowalem bios wyjmujac baterie na 30min

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz sprawdzić ten zasilacz na innym sprzęcie? Ad. Głośnika ; bios może wysyłać sygnały ze pamięć nie teges itp. Masz możliwość sprawdzenia podzespołów na innych zestawach?Wysłane z mojego LT25i za pomocą Tapatalk 4

Edytowane przez bzyk69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie sygnaly moze wysylac skoro wszystko nowiuśkie jest. Wlasnie innego zasilacza nie mam :/ Mam taki.. starego typu, brakuje 4pinowego kabelka tego przy zasilaniu plyty.

Sprawdź napięcia zasilacza po pierwsze http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199202.html

Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki wam, faktycznie nie pomyśłałem żeby te psu sprawdzic na innym pcecie Dołączona grafika tak zrobie.

Psu sprawne :/ dopiero za drugim razem sie wlaczyl drugi komputer, ale sie wlaczyl Dołączona grafika Czyli czego to wina..

 

Myslalem ze może bios nie jest aktualny, ale ten procesor powinien dzialać od razu z ta plyta z tego co wyczytalem.

Jeszcze jedno, odlaczylem wszystko.. zasilanie od cpu, kabel od monitora i ram, dzieje sie dokladnie to samo. Speaker od obudowy podlaczylem i nie ma dzwiekow.

Edytowane przez Eladril

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem ze wszystko to zrobilem. Zworki nie ma w ogóle i nie potrafie zlokalizowac gdzie clear cmos jest.. zresetowalem po prostu wyjmujac baterie na 30minut, nic nie dało. Jakiś pyłek zauważyłem na sockecie.. wyczyscilem.. nic.


Po bardzo szczegolowym przeanalizowaniu socketu odkrylem jeden skrzywiony pin ktorego jestem absolutnie PEWIEN ze nie tknalem. To musi byc defekt fabryczny, ale slyszalem ze takich nie uznają :/ Moge sprobowac go naprawic sie ale nie wiem czy bede umial.. i czy tylko jeden ma juz znaczenie.

 

edit

poprawilem do 99% perfekcji.. to samo : {

Edytowane przez Eladril

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok zaryzykowałem i podlaczylem szajsowaty stary zasilacz z innego kompa (20 pinowy do tego) ale odpalil.. wiec juz wiem ze wina jest zasilacza :) czego bym sie kompletnie nie spodziewal, no ale cóż. wiec temat zamkniety dziekuje wszystkim za sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...