Skocz do zawartości
ZimnySobi

Speed Fan i jego magia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Pany pomóżcie... krew mnie zalewa bo grać wgl nie moge... co prawda komputer to lekki trup no ale cóż "Jak sie nie ma co sie [...]".

 

 

Non stop mam do czynienia z przegrzewaniem komputera 95'C na budzik i komputer STOP.

Zarzucę fotki z budki (przód)

Dołączona grafika

 

wewn.

Dołączona grafika

 

 

Jest to turbina Intel z s.775 na napięciu 32V - Tak jest dość głośno ale słuchawki mam i mi nie przeszkadza... 


Tak więc ten odrzutowiec chłodzi AMD Athlon 6000+ 3,1 Ghz (x2) Brishbane - troche zdemolowałem cooler i wygląda jak wygląda. 

 

RAM DDR2 6GB Kingstony i GoodRam'y

Grafika Gfroce GT430 (Low Profile) - Sterowniki Aktualne

Płyta Gł GIGABYTE M52L-S3P AM2+

Setegate x2 - 500 GB 

Zasilacz jest ok. Sprawdzany Multimetrem po za tym to 400 Watt - Gdzie moje bebechy ciągną max 200 Watt (Sprawdzałem miernikiem energii na gniazdku)

 

 

Przy dociążeniu całości temperatury wyglądały tak (Gra War Thunder) :

 

Dołączona grafika

 

(Wymaga powiększenia -  Dwa monitory)

 

Bez stresu :

Dołączona grafika

 

 

Pyt co to jest Temp : 3 i jak wyłączyć reakcje komputera na wyskoką temp na podzespołach... Jest Chipset nForce K8 tak więc... przy 95' powinien pracować stabilnie. 

 

 

Tak więc o co biega i gdzie problem leży ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest 775 tylko AM2+ - Wentylator jest od 775 - Ta turbina http://img08.allegroimg.pl/photos/400x300/34/32/80/79/3432807936

 

Ten pomysł jest Mojego autorstwa z tą turbiną bo teraz jak mam w pokoju 30+'C to jest przerypane.. a ten wentylator z zestawu zaliczył padake... Wiem że turbina sobie dmucha na podstawke a nie na układ chłodzenia (heat pipe) ale inaczej nie ma możliwości jej montażu. Jest o wiele wydajniejsza niż to co było wcześniej bo przy jakiej kolwiek grze, aplikacji (dwie przeglądarki) koputer potrafił zaliczyć OFF'a z przegrzania a teraz Euro Truck Simulator 2 moge włączyć i jeszcze pogram...

     Nadal nie wiem na czym polega problem z tymi temperaturami jakieś poł roku temu NFS Run'a uruchomiłem i wszystko było OK - nawet stockowy wentylator dawał sobie rade z odprowadzaniem ciepła. Teraz War thunder do 100'C potrafi dojść (Ciepłe powietrze wyrzuca z tyłu, nie gorące) co uważam że jest dość dziwne bo jeśli 100'C jest na zegarku to powinno walić gorące powietrze od tyłu.

 

Ten Chipset też ma swoj wiatraczek bo tak samo potrafil swoj pasywny radiator przysmolić a chłodzenie aktywne rozwiązało problem. 

 

 

Chłodzenie wygląda tak że od przodu obudowy pompowane jest bezpośrednio z podłogi (zimne) powietrze następnie jest przetłaczane przez dyski twarde i dalej do góry - turbina ma osobne źródło powietrza (chłodnego). Na obudowie z boku na wysokości procesora pompuje 80mm do środka to powietrze jest zasysane rzez turbine i chłodzi procesor. Z tyłu jest 80mm podłączony na 13V i wyrzuca powietrze którego używała turbina. 
 

 

Link do Albumu .

 

http://zimnysobi.minus.com/muCkjjHzV4Csj

 

I linki do Screenów:

 

http://min.us/l95co0r9blphi

http://min.us/ltdCGDRDXZDGr

 

 

Pasta jest - Nowa tydz temu rozprowadzona... 

Edytowane przez ZimnySobi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dmuchasz tą turbiną, może ciągniesz powietrze?

Tak czy siak, wykorzystujesz efektywnie 1/4 powierzchni radiatora. Nie nazwałbym tego pomysłem...

 

Zamontuj ta chłodzenie normalny wentylator 80mm.

Jakiej pasty użyłeś, jaką metodą nanosiłeś i jaką ilość?


I zacznij kadrować te screeny

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc, pomogło rozwiązanie @tesel'a - Co prawda nie wykonałem go w 100% tylko w 50% i dołożyłem swoje 50% :)


Zmontowałem z 4 wentylatorów 80 mm tunel który przymocowałem do Coolera procesora wszystko to podłączyłem pod napięcie 17V albo 32V - (nie wiem teraz ale jest ciszej niż wcześniej czyli musi być 17 V - Magia srly... NIGDY nie udalo mi się schłodzić tego procka poniżej 40-48'C - teraz?


36-38'C - W spoczynku

51-56'C - W War Thunder na średnich ustawieniach... 

 

 

Jak to możliwe że niestandardowy cooler  nie radził sobie żeby zejśc poniżej 40'C? - Ale działa lepiej niż wcześniej i nawet leciutko go podkręcić mogę, Dziękówka Wielka! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...