Skocz do zawartości
AreQrm

Modernizacja staaaarego sprzętu + nowy hdd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Obecnie posiadam ponad 4 letni zestaw:

-Asus P5Q SE

-OCZ DDR2 Dual Channel 2x2048MB 1066MHz CL5.0 BOX Platinum XTC Edition

-Intel Pentium E6300 2.8 GHz BOX

-Asus Radeon HD 4870 Matrix 512MB DDR5 PCI-E BOX

-Chieftec GPS-500AB-A 500W

-Cooler Master Elite 331 czarno-srebrna

 

Dysku twardego i więcej grzechów nie pamiętam Dołączona grafika

Chciałbym dokupić nowy dysk hdd w cenie do 400 zł (mniej = lepiej) oraz zmodernizować obecny sprzęt, (jeśli to ma jakiś sens= przełoży się odczuwalnie na wydajność) w cenie do dodatkowych 200 zł. Części mogą być używane, aczkolwiek dysk wolałbym nowy.

Co do dysku najlepiej 2TB, gdyż mam obecnie dość wolne (przynajmniej tak loading screeny w grach odczuwam) 320 GB na których się ledwo mieszczę i chciałbym, by była to inwestycja w przyszłość.

 

Dodam, że za jakiś rok planuję modernizację sprzętu w większym  zakresie (nie proszę teraz o poradę na przyszłość, tylko informuje, jeżeli to może być pomocne).

 

Sprzętu używam głównie do internetu/filmów/seriali i gier (rozdziałka 1280x1024). Głównie jest to FIFA 13 (hula bez problemu na maxie) i gry MMO (TSW, SWTOR), aczkolwiek lubię zahaczyć o jakieś RPG czy Action w stylu Batman Arkham City.

Oglądanie filmów itp nie stanowi i tak problemów.

Zastanawiałem się, nad wymianą samego procesora, bo nie wiem co więcej mogło by podnieść znacząco wydajność zestawu. Co do OC - jestem otwarty na propozycje. Nie mówię nie.

 

 

Podsumowując, prosiłbym o poradę dotyczącą dysku i modernizacji, o ile jest opłacalna reszty sprzętu.

 

Pozdrawiam

 

 

Edytka dodaje(20.08.13):

Przeglądałem sobie teraz dyski, i natrafiłem an taką cenowo odpowiadającą mi liste:

http://www.komputronik.pl/category/7473/Sprzet_komputerowy_-Podzespoly-1TB_-_4TB.html?sb=&sd=&sort=1&by=f_price_10&sa=&showProducts=1&ot=23&price_limit=0&a[427][0]=180000&a[427][1]=409600&pr10[f]=3090000&pr10[t]=4249000

Co o nich sądzicie? Do tej pory jestem raczej zadowolony z firmy WD, i zastanaiwałem sie nad tym WD Green 2TB ale nie wiem czy nie bedzie mial ograniczonej wydajnosci ze wzgledu na to ze ejst z serii Green?

Edytowane przez AreQrm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z SSD jest taki, że mi obecnie mocno dokucza brak miejsca, i 128GB raczej nie rozwiąże tego problemu na długo :(. Nie wiem też, czy przyrost wydajności będzie na tyle odczuwalny w grach żeby to było warte zachodu, a na start systemu szybszy nie potrzebuje wydawać kasy, bo nie przeszkadza mi nieco dłuższe włączanie, gdy sprzęt później chodzi parę godzin i tak.

 

Co do OC procka, byłbym wdzięczny za jakieś linki do HowTo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam działającą 320stkę WDka od ładnych paru lat:) Działa. Dołączona grafika. Moja mama "pracuje" na starej 80 też chyba WDka (internet), więc nie jest, a przynajmniej nie było z tymi dyskami tak źle.

Ja też mam taką naturę chomika, że lubię rzeczy na hdd trzymać, jakieś gry w które już nie gram etc. Może ten 1 GB to nie jest taki zły pomysł, ale za 2/5 tego dołożonego mieć 2 razy więcej to się opłaca po prostu. Tylko też pytanie czy są takie dobre dyski:). Stą moje pytanie w tym wątku:)

 

 

Edytka dodaje:

Przeglądałem sobie teraz dyski, i natrafiłem an taką cenowo odpowiadającą mi liste:

http://www.komputronik.pl/category/7473/Sprzet_komputerowy_-Podzespoly-1TB_-_4TB.html?sb=&sd=&sort=1&by=f_price_10&sa=&showProducts=1&ot=23&price_limit=0&a[427][0]=180000&a[427][1]=409600&pr10[f]=3090000&pr10[t]=4249000

Co o nich sądzicie? Do tej pory jestem raczej zadowolony z firmy WD, i zastanaiwałem sie nad tym WD Green 2TB ale nie wiem czy nie bedzie mial ograniczonej wydajnosci ze wzgledu na to ze ejst z serii Green?

Edytowane przez AreQrm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...