Skocz do zawartości
witek95

gtx 650 ti 1gb a 2gb różnica?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam zamiar zakupić nowego PC'ta, ale mam problem z doborem karty graficznej.

Zdecydowałem, że kupię Gtx 650 Ti boost, ale nie wiem czy wersję 1gb czy 2gb.

Moje pytanie brzmi: :

 

Czy będzie widoczna różnica FPS'ów w grach typu BF3/4 między wersjami tej karty 1gb a 2gb?

 

 

Nie wiem czy to istotne, ale sprzęt jaki zamawiam to:

 

Intel core i5 3350P

MSI B75MA E33 BULK

4GB ram 1333Mhz

Corsair VS 450W

obudowa silentiumPC M23

 

 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie jest czy jest różnica w wydajności między 1gb a 2gb ram tej karty

Z powodu samej ilości VRAM nie wzrośnie Ci liczba klatek na sekundę. Ale wersje 2GB mają zwykle taktowane pamięci na 6000 MHz, natomiast wersje 1GB tylko 5000 MHz, a to 20% różnicy.

 

Jeśli różnica w cenie nie przekracza 50 PLN to bierz wersję 2GB o których możesz poczytać tu: http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_kart_graficznych_do_700_zl_przeglad_gtx_650_ti_boost

Edytowane przez Caleb
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z powodu samej ilości VRAM nie wzrośnie Ci liczba klatek na sekundę. Ale wersje 2GB mają zwykle taktowane pamięci na 6000 MHz, natomiast wersje 1GB tylko 5000 MHz, a to 20% różnicy.

 

Jeśli różnica w cenie nie przekracza 50 PLN to bierz wersję 2GB o których możesz poczytać tu: http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_kart_graficznych_do_700_zl_przeglad_gtx_650_ti_boost

 

 

Na taką odpowiedź czekałem :). Dzieki wielkie! :)  Raczej wezmę tą 1Gb, bo i tak ostro przekroczyłem budżet ;/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...