Skocz do zawartości
Aurora

Phanteks ph-tc14pe zimny cooler

Rekomendowane odpowiedzi

Witam niedawno zakupiłem Phanteks ph-tc14pe żeby podkręcić swojego 3570k ustawiłem stabilnie 4,5Ghz 1,296v problem tkwi w tym ze moim zdaniem mam zbyt wysokie temp. jak na takiej klasy cooler

 

Temp.w pokoju 26,7st po 25min metro last light 27,1

Temp w obudowie 28,4st po 25min metro last light 32

Testowałem cooler w grze Metro last light po 25min rozgrywki

59,67,60,56 temp zmierzone Programem HW Monitor w programach testujących jak intel burn test tam sięgały 90st szczególnie 2 rdzeń po sprawdzeniu coolera rekom jaki Headpipe okazało się ze są kompletnie zimne jak w grach tak samo w programach testujących czy możliwe ze pasta pod czapka wyschła i straciła swoje właściwości,próbowałem sprawdzić headpipe bez wentylatorów jednak płyta mi na to nie pozwala ale to nie możliwe żeby 2 wentylatory 140mm rozpraszał i chłodziły tak ze ten cooler był zimny a temp wysokie.Co może być nie tak?Phanteksa zakładałem 2 razy i nadal nie wiem w czym problem a może to normalne

Edytowane przez Aurora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oskalpować nie zamierzam myślę ze pasta aż tak sypko nie mogło stracić swoje właściwości mam go ledwie 1 rok.Ale wiem ze wysokie temp i napięcie mogą spowodować ze jednak ta pasta pod czapka wysycha.Ale czemu Head pipe są zimne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój poprzedni  Arctic cooling Frezzer 13 head pipe były ciepłe a na phanteksie zimne więc byłem zaskoczony co jest grane zeby w programie intel burn test wskazywał 80st a na dole Head pipe zimne a mimo to cooler funkcjonuje mozliwe ze normalnie.Możliwe ze karta graficzna robi piekarnik z mojej obudowy przez to wentylatory dmucha ciepłym powietrzem na cooler więc mam takie temp jakie mam. A z przodu mam 1 wentylator który dostarcza świeże powietrze,z tyłu jeden 140mm wydmuchuje a u góry jeden 120mm dodatkowo dmucha na cooler obok wolny ciepłe powietrze z dołu ucieka do góry.  

Edytowane przez Aurora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heatpipe zimne bo wieksza powierzchnia oddawania ciepła, a Klausowi chodziło o jakość pasty pod czapką i to ona właśnie odpowiada za wysokie temperatury, albo skalpujesz i dajesz clp i masz 15-20c w dół albo jedziesz na ciach!ie pod czapką i masz 90-100c w strasie u mnie też miałem wysokie temperatury po wyminie spadły o 20c teraz rzadko przekraczam 60c z wentylami na 1000rmp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po oskalpowaniu mała szansa ze sprzedam później ten procek.A chciał bym się dowiedzieć czy po wymianie pasty pod czapką zrobiłeś 4.5Ghz na mniejszym napięciu nisz przed oskalpowaniem bo czytałem na forach ze jednak zmiana pasty coś daje.Bo na razie dla 4.6Ghz potrzebuje 1.37v a temperatury nie za ciekawe, w grach 70st w intel burn test 92st ale wiem ze może być o wiele lepiej.Jeśli po zmianie pasty na takim napięciu zrobię 4.7Ghz i na tym chłodzeniu temp. nie urosną powyżej 60st  to się zdecyduje bo jak na razie kiepski egzemplarz mi się trafił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...