Skocz do zawartości
Paradoxy

Wybór procesora i7 4770K vs. i7 4820

Rekomendowane odpowiedzi

 Witam!

Ostatnio (jakiś miesiąc temu ) zamawiałem podzespoły do komputera. Wszystko juz mam dluzszy czas, czekam tylko na procesor i płytę główna z ddr2.pl 

I tutaj serdecznie proszę o szybką pomoc gdyż:

Dostałem info od właściciela sklepu że mogę poczekać 2 tygodnie na generację Ivy Bridge-E które 

Tak więc proszę doradźcie mi co robić, gdyż decyzję podejmę na dniach
Od razu mówie że procek planuje kręcić do 4,6 w przyszłości na Chłodzeniu Cieczą, póki co na powietrzu.

Komputer ma być typowo do gier + rendering, streaming itp.


Po raz kolejny serdecznie z góry dziękuję i liczę na pomoc w tej sprawie Dołączona grafika 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem jeśli kasa nie gra roli to jakiś xeon e5 na s2011. jeśli masz ok. 2k na płytę+ procek to są trzy opcje:

 

-4770k

-4820k

-xeon e3

 

4770k ma grafę, avx i podkręcanie ale ma problemy z temperaturami. jest do kupienia z płytą za ok. 1,7k pln

 

4820k w UK można kupić za ok. 1250zł + 730zł płyta w Polsce. starsza architektura ivy, starszy chipset a wydajność wg. testów nie powala. jedyne co za nim wg mnie przemawia to to czy będzie mieć coś lepszego na rdzeniu czy taki sam syf jak haswell. 

 

xeon to oskalpowany 4770k. xeon nie ma: podkręcania, igpu ale za to ma dwie technologie przydatne przy wirtualizacji itp.

 

Technologia AVX mogła by się kiedyś przydać przy konwertowaniu audio/video. 

 

cenowo xeon najtańszy następnie 4770k a później dzięki drogim płytom 4820k.

 

wydajnościowo z fusów można wróżyć 4770k=xeon>= 4820k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku LGA 2011 dochodzi też możliwość obsługi 64 i więcej GB , co prawda w przypadku płyt desktopowych jest limit 64GB  ,ale płyta serwerowa + Xeon E5 ( taki E5 2650 to na ebay koszt 300+ $ ) to nawet 768GB obsłuży .

 

Nawet kupując I7 4820K trochę zyska , choćby lutowany IHS czy możliwość wsadzenia jakiegoś 6 lub 8 rdzeniowca w przyszłości . 

 

Tutaj decyduje tylko cena oraz to w jakim stopniu komp będzie wykorzystywany w grach a w jakim stopniu to będzie rendering i streaming  to wybieramy inną opcję .

 

Gry większość czasu i/lub niski budżet ( 2k zł i mniej ) to Haswell będzie lepszym wyjściem .

 

Duży budżet ( kilka tyś zł ) i/lub priorytet to rendering to warto wybrać LGA 2011 , z tym że zamiast I7 4820 brać I7 4930K lub innego 6-core np. jakiś Xeon E5 - na allegro można dostać je czasami za 1 000 - 1 300 zł . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nawet kupując I7 4820K trochę zyska , choćby lutowany IHS (...). 

 

 

 

czy to jest gdzieś potwierdzone info? z tego co czytałem ludzie dość mocno sceptycznie podchodzą do tego co intel mógł wpakować pod IHS. wybacz, że tak pociąłem Twoją wypowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...