Skocz do zawartości
seba_999

Prosty monitoring włączający się po wykryciu ruchu

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Znajomy poprosił mnie o zorientowanie się w temacie monitoringu. Wymagania:

- możliwie jak najprostszy, bez kamer IP itp

- obraz z kamery ma być przekazywany bezprzewodowo prosto na tv (najlepiej taki mały, mobilny), po wykryciu ruchu. Chodzi mniej więcej o to, że znajomy siedzi sobie w domu, ktoś wchodzi mu na ogród, a jemu się włącza wtedy od razu mały tv i pokazuje obraz z kamery.

- docelowo mają być 2-3 kamery.

 

Na początku chciałem to rozwiązać za pomocą zwykłych kamer z diodami podczerwonymi podłączonymi do rejestratora, bo takie systemu już robiłem i wiem mniej więcej co i jak. Ale po przeanalizowaniu wymagań znajomego, stwierdziłem, że to jest przerost formy nad treścią. Znajomy tez nie chce wydać zbyt dużo kasy na to.

(Chyba) najlepszym rozwiązaniem byłoby skombinowanie jakichś kamer, które nadają obraz bezprzewodowo w formacie takim, żeby każdy przeciętny tv był w stanie to odebrać (PAL lub coś w ten deseń).

Macie może jakieś propozycje urządzeń, które można by do tego wykorzystać?

 

Znalazłem coś takiego na Allegro, ale nie wiem czy to się nada...

http://allegro.pl/kamera-monitorujaca-z-glosem-do-telewizora-polecam-i3483163879.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...