Skocz do zawartości
DEALORKILL

Polepszenie osiągów komputera w cenie 400 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie " W jaki sposób mogę polepszyć osiągi mojego komputera i czy ma to sens ? " 

 

SPECYFIKACJA:

 

SYSTEM OPERACYJNY : WINDOWS XP PROFESSIONAL SERVICE PACK 3

PŁYTA GŁÓWNA : Hewlett-Packard 0A58h

 
PROCESOR : DualCore Intel Pentium D 920, 2800 MHz (14 x 200)
 
KARTA GRAFICZNA :  NVIDIA GeForce 210 512 MB DDR2
 
PAMIĘĆ RAM : 3.5 GB DDR2
 
DYSK TWARDY : WDC WD800JD-60LSA5 (74 GB)
 
jeśli nie podałem czegoś ważnego proszę mi napisać gdzie popełniłem błąd a ja go naprawie
 
Czytałem że moja płyta główna obsługuje :
 
intel core 2 duo 
windowsa 7
 
więc zamierzam je zakupić. Czy to dobry pomysł ?
 
Proszę o rady jak mogę polepszyć wydajność mojego komputera  
 
Pozdrawiam
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze wyjście to kupno nowego sprzętu , ale tutaj byś musiał trochę dołożyć .

 

Celeron G1610 - 159 zł

 

MSI H61M-P20 - 150 zł 

 

Goodram 2GB DDR3 1 333 mhz CL9 - 64 zł 

 

Fortron HLN 350W - 50 zł 

 

Razem : 423 zł , ceny ( oprócz PSU ) z morele.net 

 

Do tego jakaś tania buda z allegro i masz dużo lepszy sprzęt niż miałeś , potem jak sprzedasz obecne graty to kupisz sobie lepszą kartę .

 

Z drugiej strony możesz ładować kasę w obecny sprzęt - kupić na allegro C2D E6600 + lepsza karta i podany fortron na wszelki wypadek . 

 

Choć to połowiczne rozwiązanie , sprzęt stary i nie jest już taki mocny , w dodatku E6600 na tej płycie nie pokręcisz i nie wiem czy da się bez problemu w nią wsadzić tego procka ( bios etc. ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez zmiany bebechów instalacja nowego systemu poprawi nie wiele , szczególnie przy przesiadce z XP na W7 .

 

Zyskasz jak twój obecny system jest mocno zasyfiony , jak regularnie go konserwujesz to zyskasz nie zbyt dużo a nawet możesz trochę stracić na wydajności względem XP . 

 

Jak chcesz aby ten system się nie marnował to zmieniaj sprzęt na wyżej podany , ew. zmień ram na 4GB . 

 

G1610 + 2GB ram @ W7 X64 będzie o wiele lepiej działać niż PD 920 i 3,5 GB ramu na tym samym systemie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...