Skocz do zawartości
Fabiano

Niedziałająca strona internetowa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z poprawnym działaniem pewnej strony, mianowicie hostingu obrazów "vpx.pl". Otóż na jednym moim komputerze ta strona w ogóle nie działa, a na drugim funkcjonuje bez problemu. Pytałem też innych osób, każdemu strona ta działa jak należy. Mi za to w ogóle nie wyświetlają się obrazy wstawione na nią (a gdy próbuję wejść przez bezpośredni link do obrazka mym oczom ukazuje się wymowny napis "404 - Not Found"), natomiast gdy chcę wejść na stronę główną portalu, pokazuje się coś takiego:

Dołączona grafika

Czyszczenie cache, wyłączanie AdBlocka i innych takich niczego nie zmienia. Sytuacja ma miejsce w każdej przeglądarce. Kiedy pinguję stronę, pokazuje że wszystko jest w porządku i pakiety normalnie docierają, zero straty.

 

Dodam, że problem rozpoczął się w momencie, jak podłączyłem mój komputer pod nowe łącze (zagraniczny dostawca). Na polskim łączu strona normalnie działała, ale nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, skoro na tym samym zagranicznym łączu inne komputery bez żadnego problemu łączą się z vpx. Jak wchodzę na nią przez proxy to także działa. Ważny może być też fakt, że nie mam podłączonego łącza na kablu, adapterem wi-fi łapię sygnał z routera. Tyle że nie zauważyłem kompletnie żadnych problemów z połączeniem, poza tą jedną stroną.

 

Z góry dziękuję za próby pomocy, pozdrawiam.

Edytowane przez Fabiano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, ze dostajesz jakis adres ip z sieci lokalnej ktory moze byc traktowany w sposob szczegolny przez serwer docelowy.

Ale oznaczało by to, ze skrypt po stronie serwera nie sprawdza wszystkich parametrow jakie wysyla przegladarka, albo robi to po macoszemu.

 

albo trafiasz na jakis serwer od czapy w cloudflare/ngnix ktory nie został do końca skonfigurowany, a został dodany do puli, lub ma uszkodzony cache.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko dlaczego laptop podłączony do internetu z tego samego routera przez wi-fi bez problemu łączy się ze stroną, a na PC absolutnie nie ma takiej możliwości?

 

Nie ma niczego co mógłbym zrobić aby spróbować rozwiązać ten problem?

 

Napiszę do administracji strony, może dowiem się czegoś więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem odpowiedź od administracji i wszystko zostało naprawione.

 

Sprawa była związana z nowymi IP IPv6, część dostawców już wprowadza ich obsługę jak i systemy operacyjne, a ono kierowało na inny adres.

 

Dziękuję wszystkim za chęć pomocy, temat do zamknięcia. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...