Skocz do zawartości
leonheart

Problem z wyborem płyty 1155

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Z niechęcią przyznaję, że jakiś czas temu zgubiłem się w nowych podstawkach intela, płytach itd. Na codzień zajmuje się pc, ale laptopami.

 

Składam sobie komputerek do prostych gier, photoshopa, itd. Zdecydowałem się na 1155 z powodu cen procesorów. sugerując się proponowanymi zestawami stawiam na g2030, oszczędny, większość gier działa poprawnie, no i dobra cena. Nowe gry mnie nie interesują, kupię sobie nową konsolę. 

 

Mam porządny zasilacz ocz 650W, radeona HD6850 i 3 dyski 500 które mają działać w raid0. Trafiłem do wątku zestawy na dany miesiąc, ale proponowane tam płyty nie mają raid-a, albo mają softowy. 

 

Doradźcie Koledzy jaką płytkę ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span>. W przyszłości dorzucę do zestawu i5-i7, jak ceny mocno spadną. Na oc mmi nie zależy wcale. Dodam, że płyta mogła by być tania ;)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad takim rozwiązaniem, jednak pojemnośc ssd trochę mnie odstrasza, a dyski już mam. H77MA-G43 wcale nie jest droga, 250 zł. 

 

Ma usb3, sata 6gb, raid, ale nie da się na niej podkręcać. Przeoczyłem coś ważnego ?

 

Z tego co widzę z grubsza od MSI z77a-g43 odróżnia ją gorsze wykonanie, coś jeszcze ?

Edytowane przez leonheart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad takim rozwiązaniem, jednak pojemnośc ssd trochę mnie odstrasza

Dlatego sugerowałem popchnąć dwa dyski a jeden zostawić + ssd. 3 dyski w raidzie, to będzie pewnie głośne i gorące. 

 

odróżnia ją gorsze wykonanie

Nie rozumiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica to dławiki Super Ferrite Choke przy sekcji zasilania.

Właściwie ważniejsze różnice wychwyciłeś.

Ewentualnie, na H77MA-G43, przy zamontowanej karcie graficznej jest mało miejsca na montaż "wydajnego" chłodzenia, mniej gniazd dla wentylatorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...