Skocz do zawartości
Melampus

Castlevania: Lords of Shadow

Rekomendowane odpowiedzi

Castlevania: Lords of Shadow

 

Po trzech latach od premiery w 2010 roku jaka miała miejsce na konsolach, ta wspaniała gra trafia także na blaszki. Wydawcą gry jest Konami, a producentem Mercury Steam Entertainment. Pomimo takiego opóźnienia, Castlevania – Lords of Shadow w momencie premiery na komputery zawiera już dwa dlc tj.: Reverie i Resurrection.

Sama gra to nic innego jak mocny slasher osadzony w klimatach fantasy. Gracz steruje poczynaniami Gabriela Belmonta, członka Zakonu Światła. Po tym jak potwory zabiły mu żonę, Gabriel wkracza na ścieżkę zemsty, która w efekcie zaprowadzi go (i nas) przed oblicze trzech tytułowych Władców Cienia – Lorada Ciemności, Lorda Wilkołaków i Lorda Nekromantów. Ostatecznie nasz podopieczny stoczy walkę z nikim innym jak Szatanem. Przy okazji tych wojaży, Gabriel spróbuje odzyskać fragmenty mrocznej maski, dzięki której będzie mógł przywróci do życia ukochaną i ustanowić spokój na świecie.

Gabriel jak przystało na bohatera slashera posiada całkiem pokaźny zestaw ruchów i umiejętności, które odblokowuje się po zdobyciu punktów doświadczenia. Dodatkowo może on używać dwóch rodzajów mocy Światła i Cienia. W rękach nasz heros dzierży wielki krzyż, który w miarę postępów w grze można ulepszać by siać jeszcze większe spustoszenie.

Pomimo iż schemat nie nowy, to azjatyccy programiści stworzyli iście epicki świat, który czuje się od pierwszych chwil spędzonych z grą.

 

Wraz z początkiem sierpnia 2013 na steamie można pobrać ważące 2 GB demo, które oferuje tylko przedsmak rozgrywki.

Od 27 sierpnia 2013 gra trafi do dystrybucji elektronicznej, a trzy dni później na półki sklepowe.

Póki co gra nie ma naszego rodzimego wydawcy…

 

 

Zalecane wymagania systemowe:

OS: Windows Vista, 7 lub wyższy

CPU: Quad Core CPU

RAM: 2 GB RAM

GPU: karta graficzna zgodna z Direct X11 z min. 1024MB RAM

HDD: 15 GB

Inne wymagania: połączenie internetowe

Dodatkowo: klawiatura lub pad - sterowanie

 

 

 

Kilka zdań ode mnie.

Marzenia się spełniają, bowiem szczerze zazdrościłem wszystkim graczom konsolowym tej gry, gdy ukazała się w 2010 roku. Kiedy tylko dowiedziałem się, że Castlevania LoS zagości na blaszkach byłem wniebowzięty, martwiąc się jednak przy tym jak ta konwersja wyjdzie.

Teraz mogę napisać, że obawy były nie uzasadnione. I stwierdzam to już tylko po przejściu czterech pierwszych etapów gry! Pomimo wczorajszej premiery nie zdążyłem zbyt długo pograć (trzeba iść do roboty). Dzisiaj jednak przysiądę by wbić się na dobre w ten piekielnie dobry klimat.

Co mogę Wam z dotychczasowych wrażeń pc-towej wersji napisać. Do gry bez pada raczej nie podchodzić. Kamera nie „biega” cały czas za plecami bohatera, ale jest puszczona z 3-ciej osoby na dany teren gdzie się znajdujemy. Trzeba się więc przyzwyczaić – ot taki chyba urok azjatyckich gier tego typu. Tekstury nie powalają, ale o badziewiu kłującym oczy też mowy nie ma. Lokacje (a mało ich widziałem) robią całościowo wielkie wrażenie. Dużo opisów, wszystko wyjaśnione w dzienniku. Dźwięki na wysokim poziomie. Wielkiego banana można dostać na twarzy w momencie gdy narrator opowiada historię pomiędzy rozdziałami J Opcji w menu jest tyle ile trzeba, ale też ilość nie powala. Wystarczy by wszystko szybko ustawić. Co do płynności to zacięć nie uświadczyłem grając w rozdzielczości 2056x1440 z maks ustawieniami.

Tyle na razie… 

Edytowane przez Melampus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pykalem na PS2 w God of War 1/2

Patrzę na filmik z tej Castlevani (popraw nazwę tematu bo literówka jest) i trochę mi to GOW przypomina....czy tak jest?

Jeśli tak to napewno się skuszę

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem ostatnio w DEMO i chyba się skuszę, wiecie gdzie można dorwać jakiś tańszy klucz?

 

Do wczoraj na steam można było kupić grę za 22 euro. Teraz jest chyba o 10% drożej? Pozostaje jeszcze Amazon z bezpłatną wysyłką.

 

@HeatheN

Poprawiłem ;) W GOW nie grałem więc Ci nie odpowiem na to pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idzie grać tyle że w tego typy gry wygodniej się gra na padzie. Są tam QT, które należy wciskać w odpowiednim czasie jakiś przycisk.  Fakt że jakikolwiek, ale i tak wygodniej jest siedzieć z padem i mieć wszystko pod ręką niż wisieć nad klawiaturą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu przeszedłem całą grę razem z DLC. Wersja podstawowa moim zdaniem świetna, fabuła i muzyka trzymają klimat. Z czasem gra staje się nieco powtarzalna, ale dało się wytrzymać.

 

Co do DLC to już dawno żadna gra nie podniosła mi tak ciśnienia. Tyle K*** i CH*** ile poleciało w stronę monitora to nie wiem czy przez rok by mi się nazbierało... :P Zagadki jeszcze jakoś dały radę, ale sekcje zręcznościowe typu uciekaj przed lawą czy sama walka z ostatnim bossem jak dla mnie porażka. DLC zepsuło mi całkowicie wrażenie o grze i byłem zadowolony jak je ukończyłem, nie dlatego, że mnie wciągnęło czy coś, tylko dlatego, że miałem już tej gry dość!

 

Mam nadzieję, że kolejna część będzie dużo lepsza, bo historia zapowiada się ciekawie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne zdanie jak twistet. Podstawka świetna(choć ostatni boss bardzo łatwy, a lord lykanów pieuńsko trudny), natomiast dlc mnie tak wkr****, że myślałem o wyrzuceniu monitora przez okno. Etapy platformowe dużo dużo gorzej zrealizowane niż w podstawie. Mimo wszystko świetnie się bawiłem, a teraz maskuje grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...