Skocz do zawartości
ULLISSES

słuchawki + karta dźwiękowa

Rekomendowane odpowiedzi

Co powiesz na Sennheiser HD201 lub KOSS UR20 + Zalman ZM-MIC1.

Nie jestem pewny czy te słuchawki mają regulację głośności... osobiście wole jej nie mieć bo to pierwsza rzecz która się psuje :P

 

Edit.

Ewentualnie Steelseries 3h ale nie jestem wcale pewny tych słuchawek.

Edytowane przez KnoogeR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że ja nie chcę oddzielnego mikrofonu, tylko wbudowany w słuchawki :) ale jeżeli nic fajnego nie będzie, to pewnie wtedy zdecyduję się na senki hd201, ze względu masę pozytywnych opinii o nich :)

 

Recenzja SS 3h na PCLabie nie przekonuje do ich zakupu, niestety.

 

pozdrawiam i proszę o kolejne porady :)

m

 

 

EDIT

 

Czy HD201 posiadają regulację głośności? Jeżeli tak to faktycznie skusiłbym się na nie + mikrofon zalmana. Swoją drogą to na alledrogo ludki sprzedają takie gotowe zestawy: hd201 + ZM-MIC1.

 

Czy hd202 są lepsze od 201? Znalazłem tylko 1 recenzję 202 i nie była zbyt pochlebna. Hd202+zm-mic1 na allegro chodzą po ok 106 PLN

Edytowane przez mystery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zakupiłem Steelseries syberia v2 (bez usb). Wszystko byłoby dobrze, wykonanie, wygoda noszenia, dźwięk muzyki, ale w grze (Bad company 2 konkretnie) efekty wybuchów i strzelania (niskie / średnie tony) słychać tak jakby dźwięki te były przestrzenne. Spodziewałem się raczej bardziej wyraźnego dźwięku.

Wcześniej miałem Zalmany 5.1 (ustawienia na 5.1) gdzie dźwięk przestrzenny był rzeczą normalną, choć czasem przekłamany co psuło pozycjonowanie.

Teraz zmieniłem wszystkie ustawienia na stereo (2 głośniki w ustawieniach windy, słuchawki w konsoli creativa, cmss-3d wyłączone, wspomagacze creative wyłączone, w grze na słuchawki).

Czyżby sound blaster audigy ls nie mógło sobie poradzić z tymi słuchawkami czy może gra dodaje od siebie jakieś dsp i psuje niskie/średnie tony ? (inne dźwięki brzmią normalnie).

 

Mam jeszcze intergę realteka na mobo (asrock extreeme 4 ) , będzie lepsza od audigy ?

 

pzd

Edytowane przez jurek911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy HD201 posiadają regulację głośności? Jeżeli tak to faktycznie skusiłbym się na nie + mikrofon zalmana. Swoją drogą to na alledrogo ludki sprzedają takie gotowe zestawy: hd201 + ZM-MIC1.

 

Czy hd202 są lepsze od 201? Znalazłem tylko 1 recenzję 202 i nie była zbyt pochlebna. Hd202+zm-mic1 na allegro chodzą po ok 106 PLN

 

Na temat HD-202 jest masa informacji w obu przyklejonych tematach słuchawkowych, krótko: NIE BRAĆ.

 

HD201 posiadają regulację głośności jak każde inne słuchawki - przy źródle. :wink: Innym nie ma sensu sobie zawracać głowy - wydaje się to wygodne, ale w praktyce kiepski potencjometr który musi się zmieścić na cieniutkim kabelku nie wpływa pozytywnie na dźwięk.

 

IMO warto pomyśleć o dołożeniu paru groszy do UR-40, jest znaczna różnica na plus w stosunku do HD201.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witka, to teraz ja ;> Poszukuję słuchawek, ponieważ ostatnio dosyć dużo sobie gram w gry online i brak mikrofonu strasznie denerwuje. A że połączenie mikrofonu + głośników jest nie ciekawą opcją to chciałbym słuchawki z mikrofonem ;)

 

Wymagania:

- cena do 100-110 zł

- mikrofon musi być (i tutaj pytanie, jak się sprawdza ten zalman-zm8?

- lekkie / nie męczące głowy

- kabel około 1,5+ metra

- fajnie jakby miały regulację głośności na kablu (i tutaj HD201 odpada)

- przyzwoita jakość dźwięku (gry to głównie CSS / TF2 / Left 4 Dead 2

 

Na co dzień używam głośników i słuchawki mi są potrzebne praktycznie tylko i wyłącznie do gier online (dlatego nacisk na mikrofon), ale nie chciałbym jakiegoś syfu za 20-30 zł, za jakością dźwięku stojącą na poziomie pchełek z kiosku za 5 zł ;>

 

Jakieś propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Muszę przejść z głośników na słuchawki. Obecnie mam pożyczone Aero 5.1 i czas je zmienić :P. Ich plusem jest wielkość padów. Ładnie zakrywają uszy.

 

Szukam słuchawek do grania i niczego więcej. Poczytałem tu i tam o słuchawkach i kartach dźwiękowych. Wybrałem kilka modeli i potrzebuje jeszcze małej pomocy. Zależy mi na w miarę dobrym dźwięku i odwzorowaniu przestrzeni. Słuchawki muszą być wygodne i lekkie. Mam kartę dźwiękową Audigy 2 ZS Gold.

Wybrałem następujące modele:

 

1. Koss UR40 - lekkie, dobrze grają i mają przestępną cenę, minusem jest to, że są otwarte i dziewczyna, która gra obok na drugim komputerze będzie wszystko słyszeć. (135zł)

2. Koss SB49 - zamknięte, przestępna cena, dobrze radzą sobie z dźwiękiem, mają dobry mikrofon. (140zł)

3. AKG GHS-1 - lekkie, wentylowane pady, dobrze się trzymają, zamknięte, szkoda, że są nauszne, minusem jest cena choć może warto tyle wydać. (280zł)

4. AKG 514 - lekkie,wygodne, dobre odcięcie od otoczenia jak na półotwarte słuchawki, dobra cena. (150zł)

5. Cretive Aurvana Live! - lekkie, dobry dźwięk, zamknięte i dobrze izolujące, średnia cena. (180zł)

 

Na początku moim wyborem były Kossy UR40 ale ich "otwartość" na świt trochę ostudziło moje zapędy. Wydaje mi się, że dobrym wyborem dla mnie byłyby AKG GHS-1 tylko trochę przeraża mnie cena. Czy warto wydać na nie tyle pieniędzy mając moja katę dźwiękową?

Edytowane przez S4racen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć bez odsłuchu obu z tymi beyerami - WB na pewno wygładzi trochę dźwięk i na niego raczej stawiałbym, nawet jeżeli będzie podpięty pod powiedzmy: lepszą integrę. Pomyśl jeszcze nad Holdkiem H2 albo lepiej H3 - nie słuchałem go z żadnymi Beyerami, ale to dobry klocek, a ludzie piszą że jest do nich wręcz stworzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze juz bylo ale zapytam wprost : jakie sluchawki 3D wieloglosnikowe , pod BC2 czy nadchodzacego BF3 i wszystkie gry supportujace dzwiek 5.1 / 7.1

zastanawiam sie nad : Logitech G35 Surround Sound Headset ale moze znacie cos lepszego w podobnej cenie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze juz bylo ale zapytam wprost : jakie sluchawki 3D wieloglosnikowe

Było: żadne. :wink: Kup dobre słuchawki "muzyczne" i będziesz miał o niebo lepiej oddaną przestrzeń niż w tych zabawkach "dla graczy". G35 kosztują około 500pln, więc w tej kwocie masz całkiem fajne hełmofony: Sennheiser HD380 PRO, HD 558, AKG K 242 HD, Audio-Technica ATH-A500, Beyerdynamic DT440... Imo stawiałbym na pierwsze, albo ostatnie: HD380 są imo najlepszymi zamkniętymi do 400pln, a DT440 to takie "pół DT880". :wink: Edytowane przez KHOT
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden z lepszych typowo "growych" słuchawek to seki PC360, niestety swoje kosztują, a dzwiękowo bardziej podobały mi się od HD380, mniej męczyły niskim basem i były bardziej zrównoważone, choć to dalej typowo ciepła szkoła grania od Sennheiser'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyzby naprawde mozna bylo lepiej ''poczuc'' uslyszec nadchodzacego z tylu przeciwnika na sluchawkach stereo

niz Logitecha G35 ktore to maja extra glosnik odpowiedzialny za Back Surround ?

 

Wiem ze Sennheiser robi dobre sluchawki ale czy do gier z dzwiekiem wielokanalowym beda rownie dobre jak modele wyposazone w 6sc glosnikow ?

 

Update:

 

Pomalu sie przekonuje , pozyczylem na chwile zwykle sluchawki za pare zloty Creative Fatality

zapodalem te demko :

i bylem przyjemnie zaskoczony symulacja dzwiekow 3D

 

To teraz mam chyba mniej do rozwazania :

Sennheiser HD380 PRO

Beyerdynamic DT 440

 

te sa calkie tanie : Audio-Technica ATH-A500

 

czy w/w sluchawki beda wyraznie lepiej graly niz te moje pozyczone do testow Creative Fatality ? ;)

Edytowane przez Mario2k
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyzby naprawde mozna bylo lepiej ''poczuc'' uslyszec nadchodzacego z tylu przeciwnika na sluchawkach stereo

niz Logitecha G35 ktore to maja extra glosnik odpowiedzialny za Back Surround ?

Na nieodpowiednich słuchawkach: nie - często modele studyjne są projektowane tak, aby zapewnić najlepszą realizację dźwięku, co wiąże się z tym, że mają dość zawężoną odczuwalną przestrzeń dźwięku (tzw. granie w głowie)- i nic w tym złego, takie ich przeznaczenie.

Na dobrych słuchawkach: tak - pamiętaj, że choćbyś przystawił sobie do głowy dwadzieścia głośników, dźwięk będziesz odbierać tylko dwoma kanałami - podstawowe pytanie powinno brzmieć: co będzie odtwarzać dźwięki: sześć małych, tanich przetworników, czy dwa dobre w tej samej cenie (już nawet pomijam kwestie płacenia za napis "gaming"). Dobre słuchawki "domowe" potrafią z dwukanałowej muzyki stworzyć realnie odczuwaną przestrzeń (tzn taką w której po zamknięciu oczu możesz wskazać dokładnie miejsce gdzie stoi dowolny muzyk), więc zaprezentowanie tego samego z dźwiękami z gry nie będzie stanowić dla nich najmniejszego problemu, zresztą masz opinię o słuchawkach muzycznych w grach z drugiego przyklejonego:

Myślisz, że twoje słuchawki dobrze pozycjonują ? też tak myślałem o 8900,CAL, HD 555, hd 485 itd. z popularnych modeli no i musiałem zrewidować swoje poglądy na AKG mogę mijać samochody w nfs na słuch to był największy lulz ever pozycjonowanie to jest ich bardzo duża zaleta o fpsach się nie będę rozpisywał tam jest jeszcze lepiej. Jak byłbym w marketingu AKG to już bym wydawał na rynek big ass uber mega gaming set oparty o własnie AKG 172 HD.

 

To teraz mam chyba mniej do rozwazania :

Sennheiser HD380 PRO

Beyerdynamic DT 440

 

te sa calkie tanie : Audio-Technica ATH-A500

 

czy w/w sluchawki beda wyraznie lepiej graly niz te moje pozyczone do testow Creative Fatality ? ;)

 

Oh! Nawet sobie nie wyobrażasz... :wink:

Ja bym stawiał na Beyery:

1. lubię ich główną serię DT - nie ma w niej słabych zawodników;

2. DT440 nie są specjalnie wymagające od źródła, zagrają dobrze nawet z ipoda;

3. Mają solidną przestrzeń;

5. Nie są przesadnie basowe, więc nie będziesz miał krwi z uszu od buczących wybuchów w grach;

4. Dzielą największą cechę starszych osiemsetek: nie są wybitne w żadnym aspekcie grania, ale w żadnym też nie są wybitnie słabe - ciężko (niemożliwe jest) znaleźć coś z czym będą grać źle.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chetnie kupilbym takie same sluchaweczki, ale juz nie ma ich w sklepach. Nie chcialbym gorszego dzwieku, podobala mi sie tutaj przestrzen (mialy dodatkowe male glosniczki wokól tych głównych tak, ze wiedzialem, ze przeciwnik biega po lewej na gorze dokladnie w tym miejscu, gdzie podloga byla drewniana;> albo gdzie rozsypane bylo szklo). Sluchawki moga byc bez mikrofonu, nie jest to wymog. Karte dzwiekowa mam jakas zwykla w plycie wiec i tak sluchawki za 400 pln nie maja sensu.

Teraz kwestia porownania - mialem na glowie creative fatality i uwazam ze to w porownaniu do moich poczciwych PLAN gamecom 1 smiech na sali - tak dennie grajacych sluchawek nie widzialem dla graczy:D strasznie mocny bass i taki mocno przytlumiony dzwiek - wiem, ze to nie dla mnie. Podobnie mialem na glowie Senki HD201 i 202 i tez uwazam, ze cos nie tak w nich gralo - tez ta jakosc dzwieku nie byla dla mnie dobra, brakowalo tej delikatnosci i dzwiek tez byl taki jakby troche stlamszony. Czy jestes tu ktos, kto mial rozne sluchaswki na uszach albo przesiadal sie z gamecom 1 na cos mocnejszego?

 

Myslalem tez o Siberiach v2 ale nie moglem ich posluchac wiec nie wiem jak graja.

 

Sluchalem tez z telefonu HD555 i Creative Aure? Live i uwazam ze graly muzyke ladnie, ale ciut za mocny mialy bas.

 

Czego powinienem szukac? Isc w Siberie czy wybrac cos innego?

 

Najchetniej nie wydawalbym wiecej niz 200 pln ale i 300 zaplace jesli warto.

 

Dzieki za opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis odtrzymalem przesylke , i zrobilem male porownanie Sennheiser 380 pro Vs blizej mnie nie znane Creativy ;)

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

pierwsze co mnie zdziwilo to ze wieksze sluchawki zagraly znacznie glosniej , oczywiscie Sennheiser'y potrafia odtworzyc znacznie wiecej detali dzwieku

soprany sa znacznie bardziej selektywne . W BC2 pozycjonowanie ciut lepsze niz na w/w creativach aczkolwiek odczowam maly niedosyt w pozycjonowaniu

tego co sie dzieje za plecami , ogolnie jestem zadowolony sluchawki jak najbardziej warte swej ceny .

 

 

b.t.w

Podziekowania dla KHOT

Edytowane przez Mario2k
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchawki nic nie pozycjonuja, od tego trzeba zaczac. Dlatego te smieszne zabawki z kilkoma glosniczkami w jednej muszli sa G warte. Dzwieki pozycjonuje silnik gry poprzez ich odpowiednia modulacje (no chyba ze gramy na glosnikach 4.1,5.1 itd), a to czy bedziemy w stanie uslyszec kogos za plecami zalezy glownie od tego jak wiernie sluchawki beda wstanie odtworzyc zmodulowany dzwiek (np odbity od sciany przed nami). Dlatego kazdy kto ma sprawny sluch i troche gra, odradza dedykowane do gier sluchawki bo pod wzgledem reprodukcji dzwieku (a to jest najwazniejsze dla dobrej orientacji w grach) sa zwykle tragiczne. Najlepiej kupic sluchawki z dobra "przestrzenia" i neutralnym, detalicznym dzwiekiem

Edytowane przez Carson
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) Dlatego te smieszne zabawki z kilkoma glosniczkami w jednej muszli sa G warte. Dzwieki pozycjonuje silnik gry poprzez ich odpowiednia modulacje (no chyba ze gramy na glosnikach 4.1,5.1 itd)(...)

 

Mam wrażenie, że nigdy nie miałeś doczynienia z słuchawkami wielokanałowymi, które mają po kilka membran w jednej muszli bo nie bardzo wiesz o czym piszesz.

Ja mam takie: Roccat Kave - Klik - podłącza się je identycznie jak analogowe głośniki 5.1 (3x mini jack + 1x minijack dla mikrofonu) i działają dokładnie tak jak głośniki 5.1. W grze ustawiasz dźwięk 5.1 i śmiga.

 

W przypadku słuchawek stereo wrażenie przestrzenności jest uzyskiwane sztucznie przez odpowiednie filtry np. CMSS3D w przypadku kart Creativa.

Efekty są różne czasem lepsze, czasem gorsze, a na słuchawkach 5.1 masz zawsze tak jakbyś miał podłączony zestaw głośników 5.1.

 

Ja mam możliwość porównania tych roccatów do senków HD555 i w grach FPS na roccatach mam zawsze lepiej wypozycjonowany dźwięk.

W innych gierkach np. RTS ma to mniejsze znaczenie i gram na tym co mam akurat podłączone. (wrażenia podobne).

 

EDIT:

No chyba, że miałeś na myśli jakieś wynalazki podłączane przez USB to zwracam honor...

Edytowane przez klami85
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że nigdy nie miałeś doczynienia z słuchawkami wielokanałowymi, które mają po kilka membran w jednej muszli bo nie bardzo wiesz o czym piszesz.

Mam wrażenie, że nigdy nie miałeś do czynienia z porządnymi słuchawkami, bo zbyt oczywiste jest że pierd0lish bez pojęcia.

Ja mam możliwość porównania tych roccatów do senków HD555 i w grach FPS na roccatach mam zawsze lepiej wypozycjonowany dźwięk.

To zadbaj najpierw żeby porządnie napędzić te HD-ki, bo zwykła karta dźwiękowa to dla nich za mało i nic dziwnego że jest kicha. Bardzo nie lubię HD555, ale nawet ja nie zaprzeczę temu, że mają solidną przestrzeń i po mocnym napędzeniu powinno być co najmniej nieźle. Te słuchawki umierają wręcz bez wzmacniacza, ich nie najlepsza generalnie dynamika przestaje istnieć pod integrą, czy playerem przenośnym, a mułowatością wtedy o niebo biją HD600 wpięte w patefon na korbkę. To właśnie główny powód dla którego zawsze wolałem od nich śp. HD485, które nie siliły się na udawanie hi fidelity i nie wymagały podpiętej całej elektrowni żeby zagrać - cholerna szkoda, że Senn porzucił ich produkcję.

 

W skrócie: najpierw napędź porządnie te 555, potem dopiero oceniaj (choćby najtańszy Holdek im wystarczy).

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...