Skocz do zawartości
ULLISSES

słuchawki + karta dźwiękowa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zakupiłem dzisiaj słuchawki Platronics Gamecom 380 i jestem w wielkim szoku bo... Nie chcą mi działać w panelu na przednim wejściu w obudowie ani w wieży... Działają tylko z tylnego wyjścia oraz w Laptopie. Czy wiecie może czemu?

 

.........Bo przedni panel nie jest podłączony do płyty lub karty dzwiękowej ?......... Edytowane przez AveVanHell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może posiada AKG K404? Jak słuchawki wypadają w grach? Jakie mają basy (zależy mi na ładnych, wzmocnionych basach, nie takich głębokich od których słuchawki się trzęsą całe)? Słuchawki mają dobre opinie, ale niestety nie mam możliwości odsłuchu, a właśnie takie bym chciał kupić (lub inne w podobnym rozmiarze i cenie). Mam aktualnie Creative HS-600 i jakoś z nich nie jestem w 100% zadowolony, ze względu na prawie zerowe basy i brak przestrzennego dźwięku (jest go dla mnie za mało w każdym bądź razie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Posiadam kartę dźwiękową Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer i aktualnie planuję zakup słuchawek do gier. Na te przedsięwzięcie chciałbym przeznaczyć nie więcej jak 300zł.

Proszę bardzo o porady, jakie słuchawki (fajnie jakby był od razu mikrofon) byście mi polecili ? Maksymalnie do 400zł ale wolałym pozostać przy tych 300zł Dołączona grafika

 

Mile widziane uzasadnienie, dlaczego akurat te Dołączona grafika

 

Z góry dziękuję

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Potrzebuję słuchawek głównie do słuchania muzyki, Bez mikrofona. Max 200zł.

 

Oto moja propozycja:

 

słuchawki:

http://www.morele.net/sluchawki-koss-ur40-397345/

 

mikrofon:

https://procpu.pl/produkt/mikrofon_zalman_zm_mic1,232

 

Razem nie przekroczy 200zł. Czy to dobry wybór ?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio za poradą jednej osłuchanej osoby postawiłem na słuchawki Renkforce CD-340 LINK

 

Dołączona grafika

 

Słuchawki pochodzą z tej samej fabryki co Fisher Audio FA-006 (kosztują 280zł).

Zależało mi na konstrukcji zamkniętej, z możliwie jak najlepszą sceną (co wpływa na pozycjonowanie w grach typu CS).

Są lekkie i wygodne, a ich dynamika zwala z krzesła.

 

Jestem zadowolony, że za tak śmieszne pieniądze można dostać coś tak dobrego.

 

Do tego przyjdzie mikrofon Zalmana ZM-MIC1, który przyczepię na kablu i zestaw do kompa jak znalazł.

 

Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno są wersje 7h sprzedawane w wersji USB (Nie wiem tylko czy wszystkie), czyli z własną zewnętrzną kartą 7.1 - nie przejmuj się tym 7.1, można to wyłączyć i wówczas mamy niezłą kartę muzyczną. 7.1 daje dla odmiany fajne efekty w grach. Nigdy nie miałem 7h, ale na przykładzie Siberii mogę powiedzieć, że bez karty innej niż integra lub właśnie dedykowanej USB nie warto kupować słuchawek od Steelseries.

 

7h są chwalonymi słuchawkami, na swojej karcie USB powinny zagrać bardzo fajnie. Z integry pewnie też ok, ale ok to trochę mało przy słuchawkach za 340 złotych :) Upewnij się po prostu czy kupujesz wersję USB.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, opinia: omijać z daleka. Przeleć sobie ten temat przynajmniej 2-3 strony wstecz, za te same pieniądze możesz mieć porządne słuchawki stereo które w grach będą lepiej oddawać przestrzeń niż to śmieszne 7.1 a jakością dźwięku razera wyślą na księżyc.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow, cena rewelacyjna. Wziąłem sobie sztukę do szafy, dzięki za tip. Dołączona grafika

Spoko sam kupiłem nastepne bo cena jak za tą jakość rewelacja, a słuchawki wiele razy opisywane i nadają się świetnie do gier, do muzyki w sumie też. Tylko potrzebują dobrego żródła bo na integrze u mnie słabo grały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje słuchawek do grania i komunikatorów (TS3,Mumble, Skype).

Wymagania:

Mikrofon 

Wokołouszne (całe ucho by wchodziło do środka muszli)

Cena do 200zł (z lekkim hakiem)

 

Zastanawiam się nad:

Creative Sound Blaster Tactic3D Alpha

Creative Sound Blaster Tactic3D Sigma (większe membrany w porównaniu do "alpha")

 

Aczkolwiek prawdopodobnie są lepsze propozycje, dlatego pisze tu

 

P.S. Na niech nie będę słuchać muzyki, przeznaczenie tylko i wyłącznie gry/komunikatory.

Edytowane przez XarduneK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad:Creative Sound Blaster Tactic3D

to szrot. W tej cenie może szukać jakichś tanich superluxów, albo najbezpieczniej Philipsy SHP3000 (lub wersja ekonomiczna SHP2500) i mikrofon zalmana wpinany na kabel. W ten sposób to będzie miało przynajmniej minimum jakości.

Czy ktoś mógłby polecić porządne słuchawki do grania i filmów? Bez mikrofonu, zamknięte, z dużym jackiem, zajebiście wygodne do całonocnych sesji. Źródło: Xbox 360 + Yamaha RX-V1700, więc raczej napędzi wszystko. Budżet: ciężko powiedzieć. Nie wiem o jakim rzędzie wielkości w ogóle będziemy rozmawiać :] Nie jestem audiofilem i hołduję zasadzie Pareto: 80% jakości, za 20% ceny.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby polecić porządne słuchawki do grania i filmów? Bez mikrofonu, zamknięte, z dużym jackiem, zajebiście wygodne do całonocnych sesji. Źródło: Xbox 360 + Yamaha RX-V1700, więc raczej napędzi wszystko. Budżet: ciężko powiedzieć. Nie wiem o jakim rzędzie wielkości w ogóle będziemy rozmawiać :] Nie jestem audiofilem i hołduję zasadzie Pareto: 80% jakości, za 20% ceny.

 

Pozdro

Beyerdynamic DT770. Cena co prawda nie jest niska, ale taniej nic aż tak wygodnego sobie nie przypominam, najbliższe tak wygodne słuchawki poza pół i otwartymi kuzynami (880/990 i nowsze) opartymi na tej samej konstrukcji to HD600, wszystko inne nadaje się do słuchania max 2-3h.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, pytanie jak bardzo stopniujemy wygodę. Superlux ma jakiś model z ukradzionym od BD rozwiązaniem pałąka i muszli, ale jest obity plastikowym skóropodobnym czymś w porównaniu do supermiękkiego weluru w DT770, poza tym te superluxy to słuchawki otwarte a szukasz zamkniętych. HD 518 powinny być też dosyć wygodne (na uszach miałem 555 i 595, ta sama konstrukcja), ale znów: otwarte.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy mógłbyś mi orientacyjnie określić, jakbym słuchał na nich na dużej głośności, to czy dla drugiej osoby w pokoju byłoby to uciążliwe? Bo jak rozumiem słuchawki zamknięte właśnie niewiele wpuszczają i wypuszczają, a jak wypadają te HD330?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam bladego pojęcia, ale to słuchawki półotwarte więc o ile jest szansa że Ty nie będziesz słyszeć otoczenia, o tyle druga osoba na bank będzie słyszeć przynajmniej część muzyki.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Tak jak w temacia zastanawiam się nad kupnem słuchawek do gry oraz karty dźwiękowej pod te słuchawki. Łącznie chciałbym wydać 500 - 600 zł. Aktualnie posiadam facreative fatality i zintegrowaną kartę dźwiękową. Wcześniej zastanawiałem się nad Corsair Vengeance 1500 lub 7h steelseries, ale w tych drógich często pojawia się problem z kablem(http://forum.purepc.pl/topic/349636-sluchawki/) . Więc myślałem także nad steelseries siberia v2.

 

Parametry komputera(by niebyło problemu z zasilaniem(*)):

Zasilacz Fortron 460W [FSP460W-60GHN]

Procesor Intel Core i5 3570K 3.4GHz Box

Płyta główna ASRock P67 PRO3

+ram G.SKILL DDR3 2x4GB 1600MHZ CL9 RipjawsX

Grafika GAINWARD GF GTS 450 1024MB DDR5/128b PCI-E

Twardy dysk hdd seagate 500gb st3500418AS 500GB 16MB SATA300 7200

 

I pytania dodatkowe:

Czy w wszystkich dobrych słuchawkach, w których dźwiek podczas słuchania muzyki jest doskonały, pozycjonowanie w grze jest także doskonałe?

Czy w słuchawkach "gamingowych" pozycjonowanie jest lepsze niż w normalnych, przeznaczonych do słuchania muzyki lub normalnych nie "gamingowych" przeznaczonych do gry (jeśli takie są)?

*ostatnio pojawił się problem z internetem, a dokładnie to wywala mi internet na jakieś 15s co jakieś parę minut. Czy może t być problem z zasilaczem? Bo wymieniłem parę miesięcy temu sprzęt.

 

Przepraszam, że niektóre pytania są zbyt ogólne, nie chce wymieniać poszczególnych modeli, bo nie znam ich specyfikacji.

Dzięki wszystkim uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,
 

 

 

Czy w wszystkich dobrych słuchawkach, w których dźwiek podczas słuchania muzyki jest doskonały, pozycjonowanie w grze jest także doskonałe?

Nie we wszystkich, jednak słuchawki, które mają beznadziejne pozycjonowanie chociażby instrumentów jest jak na lekarstwo.

 

 

Czy w słuchawkach "gamingowych" pozycjonowanie jest lepsze niż w normalnych, przeznaczonych do słuchania muzyki lub normalnych nie "gamingowych" przeznaczonych do gry (jeśli takie są)?

Ogólnie rzecz biorąc ja preferuję słuchawki stricte muzyczne. Słuchawki "gamingowe", to zazwyczaj no-name z mikrofonem i przeciętnymi driverami, wyceniane grubo ponad możliwości. Teoretycznie najlepszą przestrzenność uzyskasz na słuchawkach 5.1, lecz teraz większość nowych modeli ustępuje zwykłym stereo. Nauszniki z dużą i szeroką tzw. sceną muzyczną mogą się pod każdym względem lepiej sprawdzić w grach, aniżeli typowe "4gamers". 

 

 

ostatnio pojawił się problem z internetem, a dokładnie to wywala mi internet na jakieś 15s co jakieś parę minut. Czy może t być problem z zasilaczem? Bo wymieniłem parę miesięcy temu sprzęt.

Fortron to solidna konstrukcja i nie powinna sprawiać problemów. Raczej jest to problem z routerem, bądź kartą sieciową.

 

Jednakże zacznijmy:

Tak, jak już wcześniej mówiłem - preferuję słuchawki "do muzyki", bez żadnych mikrofonów i przełączników na muszlach. Mają grać, a nie bajerować. Pewnie większość tak zwanych audiofilów (choć to słowo jest błędnie interpretowane) zgodzi się ze mną, więc będę Ci polecać słuchawki z owej kategorii.

 

Na początek przedstawię sprawę nauszników.
W tej cenie można wyrwać naprawdę dużo fajnych modeli o różnej charakterystyce brzmienia i o różnej barwie dźwięku. Dlatego też chciałbym, abyś podał swoje preferencje muzyczne i gatunki, których słuchasz. Dla hip-hopowców potrzebne z dużą ilością tonów niskich i średnicy, góra idealna być nie musi - typowe ciemne i ciepłe słuchawki. Natomiast dla ludzi preferujących lżejsze klimaty idealne będą słuchawki z dużą ilością tonów wysokich i średnicy, basu dużo nie potrzeba - jasna i zimna strona mocy. Podzielę, więc na podpunkty moje rekomendacje.

a. Ciemne:

Sennheiser HD555 - ciężko je dostać. Pomimo trochę płytkiego basu (w sumie w grach niezbyt potrzebny) mogą pochwalić się świetną i szczegółową średnicą, jednak grającą "zza ściany".

Denon AH-D1100 - słuchawki dość kontrowersyjne, bo niezbyt dobrze oceniane w światku audio. Nie są jednak słabe, wręcz przeciwnie, dźwięk jest jak najbardziej właściwy i są bardzo wygodne, lecz w pełni nie zasługują na obecną cenę rynkową nowych modeli. Jednakże ja kupiłem je z pełnym kompletem i w bdb stanie za 180 zł i w tą stronę radziłbym iść. Za tę cenę nie znajdziemy lepszych ciemnych słuchawek. Grają ładnie z niespotykaną w tej klasie sceną muzyczną i dużą ilością basu. Jednak na analitycznych i jasnych źródłach jest go w sram raz. Niestety mają pewien mankament, którym jest wykonanie. Nie jest najwyższych lotów, ponieważ w większości modeli po kilku miesiącach zaczynają pękać plastiki łączące muszle z pałąkiem. U mnie pojawiło się to niedawno i wygląda na to, iż w niczym to nie przeszkadza.

 

Sennheiser HD380Pro - raczej klarowne brzmienie. Bass ma ładną fakturę, jednak jest punktowy, co niekoniecznie musi się podobać. Nie jest to typowo Sennheiserowe brzmienie, wszystkie rejestry grają raczej na równi. Nie są wymagające i sprawdzą się jako słuchawki portable. 

b. Jasne:

 

AKG K550 - moim zdaniem prawie idealne słuchawki, bardzo znane wśród osób pasjonujących się audio. Scena z bardzo dobrą lokalizacją, szeroka i duża. Od początku uderzają otwartym dźwiękiem, znanych z słuchawek o innej konstrukcji. Średnica naturalna, wysokie tony rozdzielcze i bardzo krystaliczne. Niskie tony jedynie poprawne, przez co nie nadają się zbytnio do muzyki elektronicznej. Bass twardy i zbity o niesamowitej kontroli i bardzo niskim zejściem. Wykonanie świetne. 

 

Wszystko opisałem pod kątem muzyki, bo gry nie są zazwyczaj zbyt wymagające i tutaj sprawdzą się nawet dużo tańsze Shure 240, czy CAL!. Również bardzo dobre słuchawki na początek.

 

Tych słuchawek jest znacznie więcej, jednak nie mam czasu i zbytnio ochoty na zapisywanie kilkunastu centymetrów tekstu.

 

Co do źródła powiem krótko - tańsze konstrukcje zwykle zadowolą się Xonarem DG, jednakże do np. K550 radzę dokupić FiiO E07K, czy jakiegoś DACa.

 

Jeżeli chcesz wyrwać ten sprzęt w niższej cenie, to pisz do mnie. K550 za 550zł spokojnie weźmiesz.

 

Edit: Zapomniałem o wykresach, żeby to jakoś przyswoił.

 

Dołączona grafika

HD380Pro:

Dołączona grafika
Żebyś to zrozumiał, najprościej mówiąc: do 200Hz (cyfry na dole), to niski bas (tzw. normalny Dołączona grafika), 200Hz-2Khz, to średnica, natomiast od 2khz w górę mamy tony wysokie. Głos ludzki to mniej więcej 100Hz-8Khz, ucho ludzkie odpiera częstotliwości od 20hz do 15Khz. Kreska pozioma, to jest coś jak równik, od niego czegoś jest albo więcej, albo mniej (odpowiednio: góra, dół). Do 5Dbr to jeszcze nie duża dawka jeżeli chodzi o tony niskie, przy 3Dbr więcej na rejestrach wysokich, to już większa różnica.

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez iDaft
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...