Skocz do zawartości
ULLISSES

słuchawki + karta dźwiękowa

Rekomendowane odpowiedzi

przeczytałem temat, poszukałem trochę w necie i jestem prawie zdecydowany na zakup PLANTRONICS GAMECOM 367 za 109zł (allegro) no chyba że ktoś ma lepszą propozycję dla graczy (musi być mikrofon) w tej/podobnej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie opinia jednego z forumowiczow iz sluchawki do gier to pojecie marketingowe, bo "jesli sluchawki sprawdza sie w sluchaniu muzyki to dobre beda i do gier".

Wydaje sie to calkiem logiczne, oczywiscie zalezy jak wogole zdefiniujemy sluchawki do gier bo ktos moze powiedziec ze

sluchawki do gier to takie ktore maja mikrofon do komunikacji w czasie gry sieciowej.

Ponadto niewatpliwie np. sluchawki 5.1 albo USB z X-fi sa ewidentnie przeznaczone do gier.

Bo tak poza tym mozna chyba spokojnie zalozyc ze jak Aurvana Live sa dobre do muzyki to niby dlaczego mialyby sie nie sprwadzic w graniu.

 

(jesli gadam glupoty to nie krepujcie sie - mowcie)

Edytowane przez Misio-Jedi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo tak poza tym mozna chyba spokojnie zalozyc ze jak (...) sa dobre do muzyki to niby dlaczego mialyby sie nie sprwadzic w graniu.

Nie do końca, nie zawsze. Nie znam (nie słyszałem, co nie znaczy oczywiście że nie istnieją) słuchawek zupełnie przeźroczystych dźwiękowo, czyli takich które przekazywałyby dźwięk bez choćby lekkiej modyfikacji brzmienia. Niektóre słuchawki celowo uwypuklają pewne zakresy częstotliwości aby uzyskać pewien efekt - na przykład podbicia dołu czyli "basów", niekoniecznie mocno podbite basy muszą się sprawdzić przy grach - ból głowy po godzinie CS-a gwarantowany. Niektóre stawiają na "muzykalność" bardziej niż na precyzję dźwięku - takimi słuchawkami są np. HD555 - które mogą się podobać osobie słuchającej muzyki (chociaż ja ich nie znoszę), a w szybkich strzelankach z masą strzałów/wybuchów ten gęsto lejący się dźwięk zwyczajnie burczy basową papką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra,co do AKG :D Słuchawki w grach sprawują się o niebo lepiej niż moje wcześniejsze fatal1ty ;-) Niestety ale mikrofonu zalmana nie dostałem jeszcze :/ Jeżeli chodzi o pozycjonowanie-można wręcz rzec idealne :) Teraz czekam tylko na ten mikrofon,i prawdopodobnie dokupie karte dźwiękową,bo narazie cisne na integrze w p5b premium ;-) Co polecacie do ~100zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra,co do AKG :D Słuchawki w grach sprawują się o niebo lepiej niż moje wcześniejsze fatal1ty ;-) Niestety ale mikrofonu zalmana nie dostałem jeszcze :/ Jeżeli chodzi o pozycjonowanie-można wręcz rzec idealne :) Teraz czekam tylko na ten mikrofon,i prawdopodobnie dokupie karte dźwiękową,bo narazie cisne na integrze w p5b premium ;-) Co polecacie do ~100zł?

Może jakiś X-Fi (byle nie audio i mX!)Na allegro jakiś OEM powinien być. :wink:

Edytowane przez KnoogeR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. mam maly dylemat. nie wiem jakie sluchawki do grania kupic. gram w css. sluchawki maja byc 5.1 albo 7.1, mam do wydania 600zl. prosze o pomoc!

 

Ja na twoim miejscu kupiłbym dobre słuchawki stereo + karta dźwiękowa...na przykład zakupione przez kolegę wyżej AKG K512 (sam czekam na przypływ gotówki i chce sobie je kupić ) + X-Fi Titanium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że powoli nadchodzi kres mych Icematów Siberia, nadszedł czas wyboru nowych słuchawek. Myślałem na SS Siberia V2 tylko teraz kłeszczyn czy nie ma czego lepsiejszego w tej cenie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Poszukuje sluchawek do gry W:Enemy Territory do 200 zl.Zastanawiam sie nad Kossami UR-40 i Lognetmediami Aero 5.1.Nie musza byc z mikrofonem.Posiadam jakas zintegrowana karte dzwiekowa Realteka.Prosze o pomoc z gory dziekuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo prosze o pomoc w wyborze - potrzebuje sluchawek do 330 zl, bylem juz praktycznie zdecydowany na HD555 ale tu widze znajduja sie rowniez kompletnie z nich niezadowoleni. Kryteria mam takie

 

Mikrofon: moze byc ale nie musi (moge sobie dokupic zalmana za 19 zl) - fajnie jakby byl ale nie decyduje

Cena: 330-350 zl

Karta dzwiekowa: xfi gamer

 

Rozklad korzystania (na sluchawkach bo mam tez glosniki) -

 

40 % gry + mumble (bf bc2, dragon age, pro evolution)

40 % filmy (z czego 70 % w dzwieku 5.1, reszta w stereo)

20 % muzyka (w zasadzie tylko dnb - pendulum np, chociaz jakby ladnie brzmialo posluchalbym tez rocka i jakiegos ambientu pokroju Jarre)

 

Czemu ktorys z Was nie znosi muzyki na 555 ?

Czemu hd 555 nie nadaja sie do gier (jesli sie nie nadaja ?)

Co sadzicie o Roccatach Kave 5.1 (zakladajac ze odpuscilbym sluchanie muzyki i filmow w stereo - czy w grach i filmach w dts dadza rade ?)

 

 

 

Niestety spotykam sie z tak skrajnymi opiniami na temat sluchawek, a jestem uposledzony troche w temacie i musze zdac sie tu na wiedze innych. Na razie najmniej osob narzeka na hd 555 ale nie widzialem ich testu np w Battlefieldzie. Tam dzwiek jest generowany przez procka, wiec wolalbym zeby mi nie skrzeczaly tam np

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aurvana Live graja przyzwoicie po zmianie kable, ale do gier się raczej średnio nadają a z AKG k530 IMO przegrywają (no dobra, dźwięk rzecz względna, ale wygoda nieporównywalna).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj zamowilem, dzisiaj przychodza k530ki ;) zobaczymy co to warte :)

 

ps. czy mozna na forum polecic sklep ? pierwszy raz od dawien dawna zostalem potraktowany naprawde 'godnie' jako klient, ale nie chce robic jakiejs niedozwolonej reklamy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się trzeba tygodnia i specjalnego sposobu nakładania od tyłu z ruchem muszlami tak wiem zamotane ale tak jest ok ale tydzień około się uszy będą przyzwyczajały trzeba kupić je jako jedyna para w domu aby je docenić :D wiem bo to moje drugie podejście do CAL!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam czegoś jak w tytule, pod X-Fi Xtreme Audio Notebook (czyli Audigy), jako następcy SS 3H, koniecznie z mikrofonem. 5.1 raczej odpada - nie mam tylu wyjść. Dobrze by było, jakby pałąk był metalowy (chyba, że ktoś mnie przekona, żeby zaufać plastikowi), a nauszniki dość dobrze izolowały hałas otoczenia. Cena - jakieś 300zł, może nieco więcej.

Edytowane przez _OskaR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_Oskar ja kupilem k530 akg i mikrofon zalmana do tego - w stosunku do Twoich kryteriow - te palaki bardzo solidne, widac, ze nie pekna, dzwiek dobry, czytelny, bardzo fajny do muzyki, w battlefieldzie bc2 dobrze wypozycjonowany, bardzo niesie dzwiek na zewnatrz, jak i slabo izoluje od zewnatrz (to wady w stosunku do Twoich kryteriow) - nie nadaja sie tez na wyjscie na ulice (za wielkie, wygladam w nich jak astronauta z apollo) - natomiast zastanawiam sie, czy w podanym przez Ciebie przedziale sa jakiekolwiek sluchawki z majkiem o bardzo fajnym dzwieku godne polecenia... wiekszosc sluchawek z mikrofonem dzwiekowo jest marna, mikrofon zalmana kosztuje 19 zl wiec mozesz go spokojnie liczyc i wziac jakies znosne audio sluchawki z przedzialu philips 8900, akg 530, sennki 555 w cenie calosciowej z majkiem ok 300-350 zl. Wydaje mi sie, ze najbardziej sensowne beda sennki 555 jako najbardziej uniwersalne, a jesli upierasz sie do gier, pomysl o roccatach kave - dobrze tlumia, maja niezly dzwiek, swietne muszle, super wykonanie i masz wtyk usb, wiec jesli chcesz wykorzystac 5.1 to zawsze mozesz pomijajac dzwiekowke z kompa.

 

ROCCAT STUDIOS V3.0 - PRODUCTS » Gaming Sound » ROCCAT Kave

 

wadą wg mnie sa wibracje, ktorych nie mozna ponoc wylaczyc - na poczatku fajnie, ale pozniej mecza pewnie, natomiast jakosc wykonania, niezly dzwiek, dobry majk i wyglad bardzo za nimi przemawiaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, może rzeczywiście nie będę zwracał uwagi na mikrofon. Gorzej z regulacją głośności - jej brak trochę mi dokucza (m.in. dlatego szukam innych słuchawek niż bieżące). Ustawianie za pomocą oprogramowania dołączonego do karty odpada - da się, ale często chciałbym szybko zmienić głośność - tak więc nie da się. A przyciski na lapku - od biedy można, ale nie jest to zbyt precyzyjne.

Co do Roccatów - podobają mi się, ale nie po to brałem osobną dźwiękówkę, żeby ją omijać :lol2: Nie jest to wprawdzie poziom A2ZS PCMCIA, nie jestem zadowolony z X-Fi do lapków, ale dźwięk jest dużo lepszy od integry. Wprawdzie może gdzieś by się znalazł rozgałęźnik na 7.1, ale jest on niepraktyczny, a do tego bardziej już się opłaca kupić X-Fi na USB, a ten badziew sprzedać. :lol2: Nie jestem zbytnio przekonany do kart w słuchawkach - w takich G35 czy Megalodonach jest trochę fajnych bajerów, ale tylko trochę. W X-FI jest trochę więcej.

Izolacja jest dla mnie dość istotna - często staram się usłyszeć kroki przeciwnika - kiedy w pomieszczeniu nie panuje cisza, muszę ustawiać dość duże natężenie dźwięku (a wtedy np. eksplozje są za głośne). A głuchy nie jestem.

Aktualnie korzystam z modelu bardziej otwartego - nie wiem czy kupno typowych zamkniętych da zauważalny efekt, czy lepiej rozejrzeć się za np. Koss QZ 99 (choć to raczej oznaczałoby niższą jakość dźwięku). Przedział nie kończy się na 350 - od biedy można wyłożyć 450 - ale jeśli różnica w stosunku do słuchawek za 300zł miałaby być słabo zauważalna, nie ma sensu. Pewnym ograniczeniem jest dźwiękówka - nie jest to model stacjonarny - wersje mobile X-Fi bazują na Audigy i są nieco okrojone pod względem ustawień, w stosunku do prawdziwych X-Fi.

Edytowane przez _OskaR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sluchawki 5.1 maja pewne wady (chociaz przyznaje, ze ich nie mialem - opieram sie na opiniach tryliarda forow, ktore przejrzalem, zanim kupilem swoje ;) - te roccaty kave wydaly mi sie zbyt badziewiaste, jak moj fotel z masazem, ktory sie rozpadl na kawalki i glebnalem na plecy jak zolw ;) postanowilem odkryc troche muzyki przy jednoczesnym korzystaniu z gier i czasem poogladac filmy zeby nie pobudzic domownikow i kupilem akg k530 i ... uwazam, ze zrobilem zle troche :(

 

+ bardzo fajna jest jakosc dzwieku szczegolnie w muzyce, ktorej dotad nie sluchalem (tu sie sprawdzily swietnie) - nelly furtado, jakis rock porywaja i az chce sie sluchac

+ bardzo ladnie wykonane, gruby kabel wiec mikrofon zalmana sie nie zsuwa, skora etc daje poczucie luksusu

+ calkiem przyzwoity dzwiek w grach, pozycjonowanie, bas nadąża i nie jest go zbyt dużo, gra się przyjemnie i nie męczy

 

natomiast

 

- za 340 zł oczekiwalem wiecej

- do dnb (ktorego slucham glownie) kompletnie sie nie nadaja, we flacu nawet jest mega pieprznik, duzo lepiej sie slucha na glosnikach

- na dwor nie mozna w nich wyjsc (w sennheiserach mozna od biedy)

- uszy sie mecza stosunkowo szybko (mam wersje ze skorkowymi muszlami)

- nie izoluja otoczenia, za to na zewnatrz wszystko slychac.... jak na sluchawki zamkniete beznadziejna izolacja, za ktora niewiele dostajemy (spocone uszy, problemy ze sluchem a izolacji 0)

 

 

wczesniej mialem plantronicsy dsp 500 i gralo sie duzo duzo wygodniej, chociaz ich wbudowana karta mnie wkurzala (bo nie po to jak Oskar kupowalem xfi ;) reasumujac - k530 - do muzyki tak (ale nie drumow, za to do housu, popu i rocka bardzo ok) - do gier moga byc (choc za malo wygodne jak ktos duzo gra) - do filmow nie widze sensu, skoro niesie sie dzwiek jak z glosnikow i tak budze domownikow ;) Niestety sadze, ze podobnymi wadami beda obarczone wszystkie sluchawki w okolicach 300 zl... Najbardziej uniwersalne wydaja sie sennheisery 555 (choc sporo osob narzeka na zlany bas) i jakis mikrofon... zalman mnie nie porwal, za bardzo zbiera otoczenie. Nie wiem co Ci poradzic... wg mnie szkoda kasy na sluchawki, jakbym mial wybor ponownie, kupilbym jakies plantronicsy ze starej serii a reszte wydal na cos bardziej cieszacego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam coś w okolicach 120zł na allegro widzę PLANTRONICS GAMECOM 367 i STEELSERIES 4H najlepiej z mikrofonem i głównie do gier ale żeby można było coś oglądać lub głośno posluchać muzy, chyba że macie coś bez mica+mic bo widziałem że do słuchawek proponowaliście mic zalmana jak dobrze pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję słuchawki do grania. 7.1 albo 5.1, z mikrofonem. Finansowo jakoś niespecjalnie się ograniczam, ale oczywiście wszystko musi się mieścić w ramach zdrowego rozsądku.

 

Teraz tak... po lekturze tego wątku muszę zwrócić uwagę na trzy sprawy, żebyśmy się dobrze zrozumieli.

 

1. NIE INTERESUJĄ MNIE słuchawki stereo, więc będę wdzięczny za powstrzymanie się od tłumaczenia mi że są lepsze. Wiem do czego są lepsze a do czego gorsze. Do słuchania muzyki mam Sennheisery HD265 i nie potrzebuję lepszych. Powtarzam - potrzebuję słuchawek z dźwiękiem przestrzennym DO GIER.

 

2. Najmilej widziane byłyby słuchawki USB, bo do wyjść w dźwiękówce mam podłączone głośniki i nie uśmiecha mi się przepinanie kabli za każdym razem jak będę chciał sobie pokręcić kierownicą.

 

3. Mikrofon WYMAGANY. Muszę mieć możliwość wygodnego korzystania z voicechatu.

 

Jeśli ktokolwiek ma jakiś dobry pomysł spełniający ww. kryteria to pięknie poproszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kavoo

 

To źle, że nie interesują Cię słuchawki stereo. Kupisz 5.1/7.1, przepłacisz ostro, a będziesz miał pozycjonowanie identyczne jak w 2.0 (czasem gorsze od dobrych, analitycznych stereo). Pomyśl nad geometrią ucha - dlaczego dźwięk z tyłu rozróżniasz od tego z przodu? Przecież w kanale ucha wielokrotnie dźwięk odbija się od ścianek. Przód-tył rozróżnia głównie mózg (zdarzają się sytuacje, gdy myślisz, że dźwięk dobiegł z przodu, gdy jest dokładnie odwrotnie - i vice-versa). Z kolei jeśli jakiś dźwięk jest za Tobą, to delikatnie inaczej brzmi - ale tego nie zapewni Ci żaden zestaw słuchawkowy, a jedynie karta dźwiękowa z włączonymi efektami na KAŻDYCH słuchawkach.

 

Grasz na poważnie? Zastanów się, dlaczego żaden profesjonalista nie używa słuchawek 5.1/7.1? ;D Jeśliby była różnica na plus, jakkolwiek mała, to obiecuję Ci - każdy profesjonalny gracz by miał na głowie te "przestrzenne" (trzeba mieć każdą możliwą przewagę nad przeciwnikiem). A nie ma!

 

Lecąc z drugiej beczki:

 

Czemu nikt nie rozważa dousznych + mikrofon? Jak kupiłem Head-Direct RE0, w zamierzeniu do słuchania w terenie, to okazały się być tak szczegółowe, analityczne i o tak dużej scenie, że w pozycjonowaniu przeciwnika wręcz zmasakrowały CAL! i obecnie używam ich do wszystkiego (; Aha, używałbym pewnie do grania i moich poprzednich dousznych (Aurvana i AKG K340), ale po dłuższym użytkowaniu męczyły uszy. Z tym modelem jest zupełnie inaczej - mogę godzinami siedzieć w nich, duża scena powoduje, że nie męczy się sam słuch, bo nie gra Ci "w środku głowy", a standardowe pojedyncze końcówki + klips powodują, że w ogóle nie przeszkadzają.

 

Czy tylko dlatego, że ludzie boją się tak silnej izolacji? ;D Zawsze można dokupić przewiewne i bardzo wygodne pianki, jeśli Twoje słuchawki mają kiepskie końcówki (no, nie zawsze, bo nie do wszystkich pasują, ale trzeba o to się martwić przed zakupem).

 

Polecam to zestawienie: Multiple IEM Shootout v.3 - Head-Fi.org Community <- generalnie im większa 'scena', tym naturalniejsze 'pozycjonowanie'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie się zgodzę ale bym dodał, że spora scena owszem ale w dokanałówkach nie ma dużej sceny szczególnie takich co izolują. Mam SHE9800 te scenę mają szeroką ale to słuchawki otwarte nie izolujące z dużymi przetwornikami jak na doki mimo to scena nie jest dokładna a pozycjonowanie tylko z pozoru jest dobre mimo że przez pierwsze kilka miechów byłem nimi zachwycony ;) w sumie dalej jestem ale już mi się osłuchały i wiem co i jak ;)

Przykład z CAL! których pozycjonowanie jest jakby to ująć delikatnie słabe dzięki dość mocno uwydatnionemu dołowi który skutecznie potrafi zakłócić nam odbiór gdzie co i jak w związku z czym nie trudno znaleźć lepiej pozycjonujące słuchawki nawet w dokach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...