Skocz do zawartości
ULLISSES

słuchawki + karta dźwiękowa

Rekomendowane odpowiedzi

Tak tak, zerknij na to zestawienie, tam specjalnie jest zaznaczona scena w każdych. W RE0 po raz pierwszy doświadczyłem dużej sceny w dokanałowych, to aż szok 0.o Polecam wypróbować ;D Trochę gorsze RE2 (ale nie pod względem sceny) można dostać na eBay'u za 100zł + $15 wysyłka, a są o niebo lepsze od jakichkolwiek z tej klasy cenowej (kumpel ma).

 

CAL! mają znikomą scenę, ogólnie są specyficznego brzmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. jestem zielony w temacie słuchawek (ostatnie jakie kupilem to senki cx300 pare lat temu ktore moim zdaniem swietnie graja) , szukam czegoś do gier czasami jakis film ( starcraft 2, ME2 ) nie zamierzam na razie kupowac karty dzwiekowej wiec beda podlaczone do tej na plycie Realtek ALC889A (8 kanałów) poradźcie co warto kupić, z tego co czytam wybralem pare modeli moze jakis z nich bedzie odpowiedni ?

Sennheiser HD 555

AKG K 514 lub 530

Creative AURVANA LIVE

Edytowane przez andrzejs82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przymierzam sie do zakupu słuchawek. (glownie gry, czasami jakis film/muzyka)

Kwota jaka moge przeznaczyc to 100zł. , chcialbym zeby to byly sluchawki nauszne z mikrofonem.

Na alledrogo znalazlem 2 sztuki ktore mi sie w miare podobaja.

 

TEAC HP5 Słuchawki Subwoofer 2lata Gw WYPRZEDAŻ (1158389671) - Aukcje internetowe Allegro

SŁUCHAWKI CREATIVE HS-800 FATALITY GAMING FVAT (1159041999) - Aukcje internetowe Allegro

 

W tych TEAC'ach niezbyt podoba mi sie mikrofon aczkolwiek wydaja sie wygodniejsze od creativow i raczej w ich kierunku bym sie sklanial, a w HS-800 patrzac na budowe pałąka mysle ze po dluzszym ich uzytkowaniu moze pekac glowa, wygladaja na dosc ciasne ;-)

 

Warto brac ktoras z tych 2 czy rozejrzec sie za czyms innym?

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. jestem zielony w temacie słuchawek (ostatnie jakie kupilem to senki cx300 pare lat temu ktore moim zdaniem swietnie graja) , szukam czegoś do gier czasami jakis film ( starcraft 2, ME2 ) nie zamierzam na razie kupowac karty dzwiekowej wiec beda podlaczone do tej na plycie Realtek ALC889A (8 kanałów) poradźcie co warto kupić, z tego co czytam wybralem pare modeli moze jakis z nich bedzie odpowiedni ?

Sennheiser HD 555

AKG K 514 lub 530

Creative AURVANA LIVE

 

Do takich zastosowań z tych trzech wybrałbym zdecydowanie CAL!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czemu uważasz ze CAL będą najlepsze ? większość

twierdzi ze HD555 sa najlepsze z tej dwójki ( CAL , HD555) akg odpadaja 514 sa slabe jak diabli ale wygodne a 530 nie wygodne,

Edytowane przez andrzejs82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jak bym miał kupowac Seny za prawie 300zl to na allegro sa AKG 172 HD z ibooda za 320zł z przesyłka.Dlatego :wink: No i moze jeszcze dlatego , że CAL! maja identyczny głośnik jak Denon AH-D1001 i kosztują polowe ceny Senów.....no moze jeszcze fakt , ze sa to sluchawki otwarte, co nie każdemu odpowiada.

 

pozdro

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to już sam nie wiem które kupić na profesjonalnych forach o tematyce audio piszą ze HD555 sa znacząco lepsze od CAL do moich zastosowań o wygodzie noszenia juz nie wspomnę ( co jest dla mnie tez bardzo ważne ) akurat hd555 mialem przyjemność przymierzyć i jestem w szoku tak wygodnych słuchawek nie mialem nigdy na glowie.

 

czy wasza opinia o przewadze CAL nad HD555 zostala przez was potwierdzona (testy albo moze mieliscie oba modele lub jeden z nich itd ) czy to tylko zasłyszane opinie ? i jak z wygoda CAL czy sa rownie wygodne jak HD555 a moze wygodniejsze bo niestety w lublinie gdzie mieszkam nie mam jak ich przymierzyć. zakupu chcialem dokonac juz dzisiaj ale ciagle sie zastanawiam do dzisiaj bylem na 100% pewnien HD555 , dodam jeszcze ze podlaczone beda tylko przez ok. miesiac do integry albo logitech Z 10 ktore swietnie sobie radza z cx 300 , potem planuje zakup xonara ST lub STX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie to specjalistyczne forum dało ci pogląd, że HD 555 będą najlepsze??Pamiętaj że w HD 555 nie będzie ciszy w pokoju bo dźwiek bedzie sie nieco roznosił z racji ich otwartej budowy.Jak dla mnie, to czy kupisz HD 555 czy Cal! czy moze te AKG 172 HD (które sie zapewne znowu pojawią) za 320zł Zamknięte, dynamiczne słuchawki AKG K172 HD Nowe (1156149940) - Aukcje internetowe Allegro nie ma znaczenia bo kazdy produkt powinien spełnic twoje wymagania.Pamiętaj o prawie 10dni w razie czego B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najwiecej odpowiedzi dostalem z tego forum NOWE forum.MP3store.pl

osoby ktore sie tam wypowiadaly pisaly sensownie i widac ze znaja sie na sprzecie audio i co ważne przynajmniej tak pisali mieli oba produkty , zrodlo wydaje sie dosc wiarygodne :) zreszta pare osob z purepc polecało mi to forum , oczywiscie opini zasięgnąłem tez na innych forach o podobnej tematyce oraz od kolegi ktory posiada polprofesjonalne studio nagraniowe w lublinie , opini na temat tych modeli i czy beda odpowiednie dla mnie szukam juz od tygodnia i przeważająca ilosc osob jest przekonana ze HD 555 sa to swietne sluchawki o uniwersalnym brzmieniu znacząco lepsze od CAL , i co rownierz bardzo wazne sa nieporównywalnie wygodniejsze od CAL

 

bardzo cenie sobie opinie ludzi z purepc dlatego jestem zdezorientowany a lubie kupować optymalnie dobrany sprzęt do moich potrzeb i oczywiście finansów :)

 

miales moze do czynienia z tymi modelami ? testowales je albo moze jestes posiadaczem jednego z tych modeli ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najwiecej odpowiedzi dostalem z tego forum NOWE forum.MP3store.pl

osoby ktore sie tam wypowiadaly pisaly sensownie i widac ze znaja sie na sprzecie audio i co ważne przynajmniej tak pisali mieli oba produkty , zrodlo wydaje sie dosc wiarygodne :) zreszta pare osob z purepc polecało mi to forum , oczywiscie opini zasięgnąłem tez na innych forach o podobnej tematyce oraz od kolegi ktory posiada polprofesjonalne studio nagraniowe w lublinie , opini na temat tych modeli i czy beda odpowiednie dla mnie szukam juz od tygodnia i przeważająca ilosc osob jest przekonana ze HD 555 sa to swietne sluchawki o uniwersalnym brzmieniu znacząco lepsze od CAL , i co rownierz bardzo wazne sa nieporównywalnie wygodniejsze od CAL

 

bardzo cenie sobie opinie ludzi z purepc dlatego jestem zdezorientowany a lubie kupować optymalnie dobrany sprzęt do moich potrzeb i oczywiście finansów :)

 

miales moze do czynienia z tymi modelami ? testowales je albo moze jestes posiadaczem jednego z tych modeli ?

 

Nie miałem ani jednej pary na testach a moja opinia opiera sie głównie na wiedzy zaczerpniętej z artykułów dotyczących słuchawek, testów CAL! i subiektywnych odczuć na temat Senów HD555.Jak już napisałem na początku, to JA bym wybrał dla siebie CAL! ponieważ bardziej mi odpowiadają i mam subiektywne przeczucie ,ze sa lepsze o senów.Każdy z tych produktów powinien spełnić twoje wymagania a gdyby tak sie nie stało, to zanim podejmiesz decyzje o odesłaniu w ramach prawa 10dni-wygrzej je dobrze.

 

Inną kwestią jest niemal wrogość do produktów Creative wielu forumowiczów mp3store.Ciekawostką jest fakt, że tak znanej marki nie ma w ich sklepie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie dziwne moze maja jakies fobie hehe tak jak wielu użytkowników naszego forum na temat AsRocka i AMD ale tak jak napisałem korzystałem tez z innych źródeł i tam tez polecają hd555 szkoda ze nie mam jak przymierzyć CAL a kupowac w ciemno to nie chce dlatego dzisiaj jade po hd555 , bardzo dziękuje za pomoc moze kiedys uda mi sie gdzies dorwac CAL i przekonam sie na wlasnej skórze ktore sa lepsze :) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby Cię to interesowało to

masz filmik przedstawiający jak zmodować HD555 by ich dźwięk bardziej upodobnić do HD595. Mod jest bardzo prosty - wystarczy tylko odkleić od grilla pinkę (której po mimo podobnej konstrukcji, nie ma w HD595) powodującą podbicie wysokiego basu. Po jej odklejeniu ilość wysokiego basu maleje (zbliża się ilościowo do HD595) a szczegółowość słuchawek wzrasta. W razie reklamacji piankę można bez problemu z powrotem przykleić. Edytowane przez kamail86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie dziwne moze maja jakies fobie hehe tak jak wielu użytkowników naszego forum na temat AsRocka i AMD ale tak jak napisałem korzystałem tez z innych źródeł i tam tez polecają hd555 szkoda ze nie mam jak przymierzyć CAL a kupowac w ciemno to nie chce dlatego dzisiaj jade po hd555 , bardzo dziękuje za pomoc moze kiedys uda mi sie gdzies dorwac CAL i przekonam sie na wlasnej skórze ktore sa lepsze :) Pozdrawiam

 

W komputroniku albo w resecie powinny byc CAL!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najwiecej odpowiedzi dostalem z tego forum NOWE forum.MP3store.pl

 

Forum mp3store lata świetności ma już za sobą. Ze względu na dziwne zachowanie właścicieli większość najbardziej wartościowych użytkowników wyniosło się niedawno stamtąd i przeniosło na forum AudioHead.

 

Jeżeli chodzi o CAL!, to creative udzielił im jedynie swojego znaczka, przetworniki są produkcji Fostera. Jeżeli chodzi o wygodę, to rewelacji nie ma, HD55 są wygodniejsze, ale dźwiękowo CAL! są lata świetlne od nich. Jeżeli koniecznie jesteś napalony na te 555, to zdecydowanie dozbieraj do HD595, bo mniejszy brat nie jest wiele wart.

Edytowane przez KHOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jestem napalony na HD 555 :) tylko opinie o nich sa same pozytywne , po paru dniach szukania wyłoniłem dwóch faworytów HD555 i CAL , ale tak jak pisalem wiekszosc użytkownikow poleca hd555 co do 595 opinie o nich sa skrajne i w wiekszosci tycza sie wygórowanej ceny ktora nie przekłada sie na jakosc dzwieku oraz nie odbiega znaczaco od 555 - tak czytalem to nie jest moja opinia , zreszta sluchawki beda używane przede wszystkim do grania czasami jakiś film wiec raczej sporadycznie bede ich używał wiec wydawanie 500-600zl na słuchawki jest bez sensu no chyba ze zalapie bakcyla i bedzie mi malo to wtedy zawsze mozna sprzedac i kupic cos lepszego , zobacze jak hd555 beda sobie radzic z xonarem ST ktorego planuje kupić w przeciagu miesiaca jak fundusze pozwolą i dziewczyna hehe,

 

JejoX - dzieki za pomoc w znalezieniu w lublinie CAL ale spedzilem pare dni dzwoniac i jeżdżąc we wszystkie mozliwe źródła i nigdzie ich nie maja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do 595 opinie o nich sa skrajne i w wiekszosci tycza sie wygórowanej ceny ktora nie przekłada sie na jakosc dzwieku oraz nie odbiega znaczaco od 555 - tak czytalem to nie jest moja opinia

 

Daj linki do tych wypowiedzi jak możesz. Zdecdowanie się nie zgadzam z tym, różnica między HD555 a HD595 jest duża, z tym zastrzeżeniem że HD595 muszą mieć solidny napęd. Modyfikacja zbliża HD555 trochę do 595, ale nie robi z nich klona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko jest na mp3store forum , linka nie podam bo nie pamietam przeczytałem chyba wszystkie wypowiedzi w dziale -jakie słuchawki kupić (nauszne)

ale tak jak napisalem wczesniej wydanie 500-600zl na słuchawki u mnie odpada max. 300zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja chce kupić CAL! ale martwi mnie bardzo długosc kabla.1,2m to stanowczo za mało jak dla mnie a przedłużka ponoc skutecznie obniża jakosc dźwięku:( Czy moze ktos to potwierdzic lub zaprzeczyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle i mam nadzieje , że do nich moja Audigy 2 ZS SB0350 bedzie ok.Jak bedzie duza roznica na przedłużce, to po prostu wymienie cały kabel.Z testów po zmianie kabla dźwięk w wielu przypadkach sie poprawił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co czytałem o CAL jest to prawda przedłużka obniża jakość dźwięku.

 

Boże i znowu jakieś bzdury powielasz. Przedłużka nie ma wpływu na dźwięk, ma natomiast wpływ sam kabel użyty w słuchawkach. Normą w CAL jest wymiana standardowego na lepszy. Mi akurat zmiana dźwięku po wymianie kabla zdecydowanie nie odpowiadała (do poczytania w temacie o słuchawkach do muzyki), ale w razie potrzeby nie jest to najmniejszym problemem, jest to dziecinnie proste i odwracalne. Srsly, przestań czytać forum gdzie zostały osoby śliniące się nad HD202 i twierdzące że "kumpel DJ używa w klubie HD800".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisalem to co przeczytałem na forum wiec sie nie czepiaj , a co do forum mp3store to mimo wszystko ludzie którzy sie tam wypowiadają maja o tym pojecie w przeciwieństwie do martwego forum jakie mi zaproponowałeś AudioHead (az 3 uzytkownikow )

 

na samym poczatku napisalem ze jestem zielony jesli chodzi o audio i opieram sie na tym co przeczytałem a przeczytalem tego troche przez ostatni tydzien wiec zaznaczajac ze to nie jest moja opinia dziele sie wiedza ktora moze komuś pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...