Skocz do zawartości
Oskar29

Jaki proc am3?

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się jaki proc am3 kupić mam już wybraną płytę am3/am3+, ale nie mogę wybrać procka. Chciałbym mieć minimalnie 4 jajka które będę mógł podkręcić. Na dobry początek myślałem o athlone II x3 lub phenomie II x2. Na którym procesorze jest większa szansa żeby odblokować większą liczbęjajek i pamięć L3? Tutaj płyta jaką wybrałem http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-78lmt-usb3rev_41. Na razie będę jechał na gpu z płyty, a potem jak dozbieram kase to będzie hd 5850/70.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 2013 am3 jest już nieopłacalne, co innego jak byś miał już płytę pod am3 itd.., ale tak to wywalanie kasy w błoto. Sam mam podobny config mobo i cpu am3 i zamierzam wymienić na coś pod intela niestety, jakieś lga1155/1150. To samo z tą kartą graficzną, jak dozbierać to już do czegoś nowszego, zresztą zintegrowane grafiki w prockach obecnie pozwalają na płynne granie w większość starszych gier, a nawet w obecne gierki. Podaj budżet, napisz co masz, a co potrzebujesz, z polecanych zestawów coś się wybierze zestaw za 1500 zł:  http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_sierpien_2013?page=0,4  Powiedzmy że dysk twardy masz i napęd i robi się jedynie 1250 zł za cały nowoczesny PC, pograsz praktycznie we wszystkie gry na high settings.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowę mam, dysk mam, zasiłkę mam, ram mam. To wszystko mam także to odpada. Co do tego że integry w prockach pozwalają na płynną grę to się myliuszDołączona grafika . W tej chwili mam fm1 i jest to największa kupa jaką miałem. Żałuję że to w ogóle kupiłemDołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FM1 jednak też ciut leciwe i troche słabsze w porównaniu do FM2, gdzie według testów widać skok wydajnościowy. W takim razie jeśli PC ma być do grania to grafikę minimum Radeon 7850/7870, a mobo i cpu według uznania, w sumie każde od intela będzie dobre, wiesz sam mam podobny dylemat, czy taki Pentium g2030 starczy do gier i codziennego użytku, czy lepiej jakiegoś i3, gdzie wszyscy krzyczą że nieopłacalny, że lepiej dokładać do i5 i koło się zamyka, mętlik w głowie. Zatem jeśli chcesz niewiele wydać, a pograć komfortowo musisz mieć zewnętrzną grafikę. Zresztą niech jakiś spec się wypowie to przy okazji mam pytanie,   co wydajniejsze w grach/użytku codziennego     i3 + HD 7770 Oc czy Pentium G2030 + HD 7850?

Edytowane przez mrwhoope

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się nadal będę upierał przy am3 spójrz na wykresDołączona grafikahttp://pclab.pl/zdjecia/artykuly/focus/cpu2012/2013_02/oplacalnosc_oc_gry.png  (nie wiem czy można wstawiać z konkurencyjnych stron, ale proszę o zostawienie, bo to pomocny wykres- do modów). Wychodzi na to że proc za 150zł (phenom II x2 z odblokowanymi rdzeniami, czyli phenom II x4) jest wydajniejszy nawet od core i3. Wychodzi również na to że hd5850 nie jest wcale dużo gorsze od 7850.

Edytowane przez Oskar29

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest Phenom II X2 ale za 250 zł używkę dorwiesz z możliwością odblokowania, za 150 zł to jest Athlon II X2. Ja tam widze i3 3220 podkręconego i jest jednak o 3,2 % wydajniejszy od wykręconego na maxa Phenoma II x4, fakt i3 droższy ale używkę też można upolować i odrobinę podkręcić. Wychodzi podobnie, ja jednak wolę nowsze technologie i gwarancje na sprzęt, dolicz jeszcze pobór prądu i wydzielanie ciepła przy Phenomie, pewnie z ponad 2 razy. Ja jednak się wyleczyłem z obsesji 4 rdzeni Phenoma, poluje na jakieś i3 w październiku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest Phenom II X2 ale za 250 zł używkę dorwiesz z możliwością odblokowania

 

Cytuje siebie, własnie takie co na bank się odblokowują tyle kosztują, niedawno były, do tego trzeba dobrą płytkę z ACC. Ja uważam tak samo, lepiej poczekać do premiery i do pierwszych testów Haswelli z serii Pentium i i3.

Edytowane przez mrwhoope

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc jestem i znowu zawracam wam głowęDołączona grafika . Wyszły haswelle i zdecydowałem że kupię pentuima g3220, jakąś płytkę na b85 i teraz pytanie jaka grafika? Wolałbym coś używanego do 350zł (duża większa wydajność niż nowe grafiki w tej cenie). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...