Skocz do zawartości
slawekt433

Zasilacz do 3570k,msi z77 g43, zalman z9+

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam nadzieje że nikogo nie wystraszy ściana tekstu i pomożecie mi z doborem podzespołów.

Planuję zakup komputera i teoretycznie większość podzespołów już wybrałem.

Obecnie największy dylemat mam odnośnie zasilacza, jednak wszelkie uwagi i opnie na temat całego zestawu.

bardzo wskazane i mile widziane.

 

Pudło które mam zamiar kupić docelowo ma składać się z:

obecnie gram na rozdzielczości  1440x1080 ale w planach przesiadka na full hd.

 

Wszystko ma być upakowane w obudowie zalman z9 plus. Obudowa standardowo posiada 4 wentylatory. Planuje zakupić 1 dodatkowy wentylator i zamontować go jak tutaj - link (spokojnie w przednim panelu znajdują się filtry przeciwkurzowe) co w sumie da bardzo ładne podświetlenie z przodu - link (to moja subiektywna opinia więc komentarze odnośnie choinki są zbędne Dołączona grafika). Dodatkowy wentylator bardzo ładnie będzie owiewał podkręconą kartę graficzną od przodu i zapewni dopływ powietrza coolerowi cpu. Jednakże główną rolę w chłodzeniu podkręconej karty zapewnić ma zgodnie z artykułem na chłodzenie.net link  boczny wentylator który zostanie wzbogacony o filtr powietrza - link, co powinno zapobiec głośnej pracy wentylatora przy kratce i ograniczyć efekt pokazany tutaj. Docelowo będzie to wyglądało mniej więcej tak: 

Dołączona grafika

 

 

Podsumowując: planuję zrobić pozytywny przepływ powietrza w układzie:

1 tył, 1 góra, 1 bok, 2 z przodu. 

 

 

Odnośnie tego co musi spełniacć zasilacz :

- musi być modularny (nie koniecznie fullmodular) - chce mieć dobry przewiew w budzie

- musi wytrzymac oc i5 3570k na ok 4,4 GHz i oc radeona 7850, dodatkowo chcę

  kupić taki zasilacz który podoła ewentualnej przesiadce na jakieś i7 + mocniejsza karta.

- kable odpowiedniej długośći - chce wszytko ładnie poprowadzić, i co się da upchać za

  płytą główna tak żeby było niewidoczne

- odpowiednia ilość wtyczek żeby to wszystko połączyć (wentylatory)

 

Aktualnie wpadły mi w oko dwa zasilacze:

- Be Quiet! Pure Power L8 CM 630W  - link

- OCZ ZT 650W (full modular) - link

 

Moje przemyślenia odnośnie zasilaczy:

BQ jest super cichy (no kurde nazwa zobowiązuje) - test punkt 6. Na pewno cichszy od OCZ - link

OZC trochę lepsza linia 12 V.

Wizualnie jakoś bardziej mi pasuje OCZ (mimo ze nie będzie współgrał z niebieskim kolorem od MSI i podświelenia LED).

OCZ ma  większą ilość kabli które są dłuższe, lepiej rozplanowane wtyczki i zdecydowanie lepsze oploty. Pytanie czy długość kabli w BQ jest wystarczająca dla zalmana z9 i płyty msi z77 g43 tak aby to wszystko ładnie poprowadzić ?

 

BQ:

Dołączona grafika

 

OCZ:

  • ATX 24pin: 55 cm
  • P8 / P4: 60 cm
  • PCI-E: 55 cm
  • SATA pierwsza wtyczka: 40 cm
  • SATA ostatnia wtyczka: 70 cm
  • Molex pierwsza wtyczka: 40 cm
  • Molex ostatnia wtyczka: 70 cm

Sprawność, użyte kondensatory, napięcia  chyba można powiedzieć że są podobne. W minusach OCZ wymienia się brak warystora. Nie wnikałem jeszcze w temat więc nie wiem czy to wielka ujma dlatego zasilacza. Kolejna sprawa niektóre sztuki OCZ ZT mają problem z regulatorami wentylatorów (częściej w modelach 750w). W niektórych przypadkach ludzie opisują że przy lekkim obciążeniu potrafią chodzić z max prdkością obrotową a to chyba jest już ponad 40 dB i co gorsza pracują tak do momentu restartu komputera.

 

A teraz proszę o uwagi i komentarze jaki zasilacz polecacie.

 

P.S. Czy otwory wentylacyjne dla PSU w zalmanie z9 plus nie sprawią jakiegoś problemu? Są dość nietypowe. Z kurzem w razie czego sobie poradzę  (brak filtra pod otworami zasilacza).

Edytowane przez slawekt433

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuszna uwaga. Obudowa posiada regulację obrotów dla 2 wentylatorów. Zakładając ze skręciłbym je trochę a resztę podpiął pod 5 v ewentualnie 7 v. to wielkiego szumu być nie powinno i możliwe że dałoby się usłyszeć głośniejszy zasilacz. Co prawda zalmanowskie wentylatory nie są super ciche ale przy niskim napięciu powinny być ok, także kwestię głośności zasilacza będę brał pod uwaga ale nie jest to jakaś decydująca cecha. Teraz męczy mnie jakiś "na szybko kupiony" tracer i jakoś żyje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem, że do obudowy zalman z9 plus jest dołączana przedłużka 12v P4. Kolejny plus dla zalmana.

Poczytałem jeszcze trochę i naprawdę nie chciałbym trafić na OCZ z popsutym regulatorem obrótów/czujnikiem temp. Ciekawe czy w takim wypadku morele.net wymieniłoby mi zasilacz na nowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...