Skocz do zawartości
BananeG

Kupno nowej karty graficznej.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
 
Potrzebuje rady odnośnie kupna nowej karty graficznej.
Ogółem zawsze pracowałem na GF i jestem do nich przyzwyczajony, za to wielkim szacunkiem obdarzam firmę MSI, której produkty wypełniają najważniejsze dwie (jak dla mnie) części komputera.
Jednakże do rzeczy... aktualnie pracuję na GTX 560-Ti, oczywiście od MSI.
Karta bardzo dobra, ale ma 2 latka i niestety nadszedł jej czas (problem z jednym z wiatraków, oraz karta ta nie uciągnie najnowszych gier).
Co więcej, chciałbym zacząć nagrywać gry, posługiwałem się MSI Afterburnerem, lecz miałem z nim kłopoty, przy Mirillisie spadały FPS'y, nie mówiąc już o zżeraczu klatek, Panu Frapsie >.<
 
Szukałem wiele kart, czytałem wiele recenzji, oglądałem sryliard wykresów, ale niestety nie mogę znaleźć tej: "ukochanej i wybranej karty" XD
Zastanawiałem się nad Gigabytem, MSI i Palitem, z serii 770, ale nie jestem do tego w pełni przekonany. Chodzi o te karty:
 
 
 
 
 
Nie chce za bardzo wchodzić w Radeony, jestem "oddany" NVIDI, i chciałbym przy niej zostać.
Jednakże czytałem o różnych 670/680, i po prostu mam załamkę, bo każde wykresy na waszym forum, różnie się przedstawiają, nie jestem specem i trudno mi dobrać odpowiednią kartę.
Pisałem już na wielu forach, i za bardzo nie potrafią pomóc (najczęściej stawiają na Gigabyta), dlatego chyba jesteście ostatnim forum które może mi pomóc :/
 
Podsumuję ogólne info i zapotrzebowania:
- karta do grania w najnowsze produkcje (Watch Dogs, Battlefield 4, Wiedźmin 3),
- jeden monitor, rozdzielczość 1920x1080,
- chęć nagrywania ów produkcji,
- CHCIAŁBYM ABY KARTA UTRZYMAŁA BF3 NA ULTRA PRZY 60FPS LUB WIĘCEJ! (O ile taka karta znajdzie się w moim przedziale cenowym)
- krótka specyfikacja kompa:
 Procek: Intel Core™ i5-2500K 3,30 GHz  Karta Graficzna: MSI N560GTX-Ti Twin Frozr II/OC 1GB  RAM: Kingston 4GB DDR3 (dokupię do 8GB, przy zakupie karty) Płytka Główna: MSI H61M-E23 (G3)  Zasilacz: OCZ Stealthxstream 2 600W System Operacyjny: Windows 8 Pro 64-bit

- przedział cenowy: 1700zł max

 
Wszystko co mogę Wam powiedzieć, powiedziałem... po prostu ważne aby ta karta utrzymała gry pokroju tych które wymieniłem wyżej, z na prawdę ładną grafiką, oraz aby wyrabiała się w nagrywaniu tego typu produkcji. 
 
Z góry bardzo dziękuję za pomoc i rady,
Pozdrawiam!
Edytowane przez BananeG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiałbym na tą MSI GTX 770 Gaming
cicha, wydajna i z porządna  ( komponenty Military Class III (certyfikat MIL-STD-810G) m.in.: kondensatory Hi-C CAP oraz cewki ferrytowe SFC ). A tu masz test http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_geforce_gtx_770_tanszy_i_szybszy_gtx_680_vs_hd_7970?page=0,11

Edytowane przez michalelo
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli uważasz, że ta karta poradzi sobie z grami pojawiającymi się w przeciągu tych paru miesięcy i jakimś przyszłościowym odcinku czasu?

Według wykresu ma 51 klatek (przy 1059MHz) na ultra BF3, więc gdyby skoczyło w ten tryb OC to powinien utrzymać grę przy 60 fps'ach, a może nawet więcej, zgadza się?

Edytowane przez BananeG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli uważasz, że ta karta poradzi sobie z grami pojawiającymi się w przeciągu tych paru miesięcy i jakimś przyszłościowym odcinku czasu?

Według wykresu ma 51 klatek (przy 1059MHz) na ultra BF3, więc gdyby skoczyło w ten tryb OC to powinien utrzymać grę przy 60 fps'ach, a może nawet więcej, zgadza się?

Nikt Ci nie powie co będzie w przyszłości, masz tam wykres ile po OC ma FPS. Na nic lepszego fundusze Ci nie pozwalają więc chyba wszystko jasne

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, w sumie masz rację... nie jesteś mi w stanie powiedzieć jakie wymagania będzie miał: Saints Row V, Max Payne 4 bądź GTA VI XDD

Tylko chodzi o to, że na wykresie jest 1059MHz, a ta karta w tym trybie OC (ma 3 tryby), wyciąga podobno do 1189MHz a nawet więcej: www.msi.com/product/vga/N770-TF-2GD5-OC.html

 

A co sądzisz o 670/680-tkach, bo według wykresu: http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_gigabyte_geforce_gtx_670_windforce_3x_oc_sila_wiatru?page=0,4 karta od Gigabyte'a 670 w BF3 ma 57FPS'ów, zaś 680 też od Giga ma w ogóle 61FPS'ów.

 

Jaka jest zależność tych kart od tej 770? Jeżeli mógłbyś mi wytłumaczyć...

Edytowane przez BananeG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle na to patrzysz zauważ że w testach które Ja podałem i który Ty teraz podałeś jest inna platforma sprzętowa, w teście który Ja podałem GTX 770 jest lepszy od GTX 680. Możesz też popatrzyć na inne testy używając google jeśli chcesz się przekonać w ogólnym rozrachunku gtx 770 wypada lepiej. Oczywiście jak już będziesz patrzył zwróć uwagę na porównania tych kart na tej samej platformie sprzętowej

Edytowane przez michalelo
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie masz rację, nie spojrzałem na ten fakt... więc w ogólnym podsumowaniu polecasz mi 770 Gaming od MSI'iaka.

Czyli prezentuje się najlepiej, w moim przedziale cenowym? Jeżeli dobrze rozumiem...

No chyba już wyraziłem swoje zdanie

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, przepraszam, po prostu wiesz, chce mieć 100% pewności, bo tutaj nie chodzi o "wydanie całej fortuny", nie, tylko sęk w tym abym nie kupował karty która, że tak powiem "będzie lewa", a jak już wspomniałem w pierwszym poście, byłem na wielu forach i na wielu były różne opinie, dlatego upewniam się tysiąc razy c:

 

Dziękuję Ci za pomoc, w sumie cieszę się, że to MSI, bardzo lubię tą firmę Dołączona grafika Od początku się nastawiałem na tą kartę, i mam nadzieje, że spełni swoje zadanie Dołączona grafika

 

Dzięki raz jeszcze,

Pozdrawiam!

 

P.S Temat do zamknięcia Dołączona grafika

Edytowane przez BananeG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...