Skocz do zawartości
kamala01

Grafik freelancer - drukowanie dla klienta

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, zaczynam przygodę z wolnostrzelectwem.Załóżmy, że klient chce nie tylko zaprojektowania plakatu, ale również jego wydruk. Ja nie dysponuję drukarką, więc chce to zrobić w drukarni. Jak to rozegrać? Czy z ową drukarnią muszę podpisywać jakąś umowę, a może wystarczy, że wezmę paragon i wystąpię jako zwykły klient? Czy ten paragon zachowuję dla siebie czy daję mojemu klientowi? Jak wy to robicie?Dodam, że jestem osobą fizyczną i pracuję na umowie o dzieło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszysto zalezy co masz napisane w umowie o dzielo. Czy tykko design, czy tez razem z drukiem.

Sugerowalbym rozdzielic to na 2 czesci - design i druk osobno. Mozesz wtedy przedstawic fakture drukowania na firme, ktora zlecila ci design plakatu. Przeciez nie drukujesz tego dla siebie. Mozesz jedynie sobie naliczyc kase za nadzorowanie procesy druku, czyli proofing.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również mam pytanie z tego zakresu, tylko bardziej techniczne, dla wielu pewnie głupie, ale każdy kiedyś zaczynał :)

 

Mam do przygotowania katalog na około 100 stron. Jak mam zabrać się za jego przygotowywanie? Czy do drukarni oddaje się takie rzeczy rozdziałami? Bo nie bardzo widzę przygotowanie tego w jednym kawałku ( o ile to w ogóle możliwe). 

Z góry dziękuję za odpowiedź, bo wiem że nie jest to pytanie z serii inteligentnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...