Skocz do zawartości
GTwice

Lenovo Z580 - GPU nie wchodzi na max częstotliwość w 3D

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od dłuższego już czasu zastanawiała mnie wydajność mojego lapka w grach, ale że z reguły gram w starsze rzeczy to i tak było ok. Jednak kiedy w końcu zachciałem zagrać w coś mocniejszego okazało się, że w 3D, pod pełnym obciążeniem, moja karta graficzna działa poniżej połowy swoich możliwości!

Sprzęt to: Lenovo z580, GeForce 630M, i3-2350m, 8GB RAM

 

Screeny z GPU-Z i Nvidia Inspector:

Dołączona grafika

 

Jak widać, nawet pod pełnym obciążeniem zegar GPU to max 270MHz, temp. poniżej 70*C (zresztą, nawet od razu po odpaleniu jest to samo, jeszcze zanim się zdąży zagrzać). Zastanawiająca jest też różnica w pokazywanym "Default clock" przez NVI i GPU-Z (według Notebookcheck standard to 672, więc CPU-Z powinien mieć rację).

 

Próbowałem sterowników - screeny zrobione po downgradzie do 295.93 (oficjalne od lenovo), ale wcześniej były najnowsze 320.49 i to samo. Laptop nigdy nie był podkręcany, nic z grafiką nie kombinowałem, ogólnie nie wiem skąd się to może brać. Szukam od kilku godzin po necie ale nic na ten temat. Pomożecie?

 

EDIT: z ciekawości wszedłem do zakładki OC... wygląda na to że grafika nie przełącza się na wyższy Performance level - cały czas siedzi na P8. Od czego to zależy? Próbowałem jeszcze zmieniać ustawienia zasilania, wszystko jest na "Maksymalna wydajność" ale nic nie pomaga

Edytowane przez GTwice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...