Jump to content
Sign in to follow this  
GTwice

Lenovo Z580 - GPU nie wchodzi na max częstotliwość w 3D

Recommended Posts

Witam

Od dłuższego już czasu zastanawiała mnie wydajność mojego lapka w grach, ale że z reguły gram w starsze rzeczy to i tak było ok. Jednak kiedy w końcu zachciałem zagrać w coś mocniejszego okazało się, że w 3D, pod pełnym obciążeniem, moja karta graficzna działa poniżej połowy swoich możliwości!

Sprzęt to: Lenovo z580, GeForce 630M, i3-2350m, 8GB RAM

 

Screeny z GPU-Z i Nvidia Inspector:

Dołączona grafika

 

Jak widać, nawet pod pełnym obciążeniem zegar GPU to max 270MHz, temp. poniżej 70*C (zresztą, nawet od razu po odpaleniu jest to samo, jeszcze zanim się zdąży zagrzać). Zastanawiająca jest też różnica w pokazywanym "Default clock" przez NVI i GPU-Z (według Notebookcheck standard to 672, więc CPU-Z powinien mieć rację).

 

Próbowałem sterowników - screeny zrobione po downgradzie do 295.93 (oficjalne od lenovo), ale wcześniej były najnowsze 320.49 i to samo. Laptop nigdy nie był podkręcany, nic z grafiką nie kombinowałem, ogólnie nie wiem skąd się to może brać. Szukam od kilku godzin po necie ale nic na ten temat. Pomożecie?

 

EDIT: z ciekawości wszedłem do zakładki OC... wygląda na to że grafika nie przełącza się na wyższy Performance level - cały czas siedzi na P8. Od czego to zależy? Próbowałem jeszcze zmieniać ustawienia zasilania, wszystko jest na "Maksymalna wydajność" ale nic nie pomaga

Edited by GTwice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.