Skocz do zawartości
_bartx

Drukarka laserowa - wykonywanie płytek drukowanych

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar kupić drukarkę, która umożliwi mi drukowanie na folii płytek drukowanych (metoda fotochemiczna jakby kogoś to interesowała). Wcześniej robiłem na atramentówce (Epson R300), jakość wydruków na folii była bardzo dobra, ale ostatnio coś nawala w drukarce i są takie poziome linie na wydrukach, przez co już się do niczego nie nadają. Dokładając jeszcze do tego wieczny problem z tuszami postanowiłem kupić nową. Mam pytanie - czy na drukarce laserowej jest możliwe w ogóle wykonywanie takich wydruków? A jeśli tak, to jaki sprzęt (o jakiej rozdzielczości) musiałbym kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj na forum elektroda.pl

 

Mysle ze jesli drukarka laserowa drukuje na folii (a wiekszosc to potrafi) to nie powinno byc problemu.

 

Nawet najslabsze drukarki maja teraz jakies 600dpi, a to jest bardzo dobra jakosc.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

60DPI spokojnie wystarcza do płytek.

Sam używam starego Xeroxa 3122 z fatalnej jakosci tonerem i płytki metodą termotransferową wychodzą świetnie ( wybieram wysokie zaczernienie )

Jednocześnie Toner pozostaje jako soldermaska. I dobrze wygląda.

 

Ważny jest papier ( ja użuwam czego popadnie tj reklamówki kolorowe czasopisma dla kobit etc tj co jest kredowe i pod ręką )

Ważna jest temperatura ( mie musi być koniecznie 180C !! ) ale metoda na "głoda" czyli :

Płytke jedziemy papierem 120-200 na mat.

Zmywamy ją "napojem traktorzystów--zwany jagodzinką na kościach" spirytem/ lub czystym Acetonem --- tu uwaga musi być w metalowej butelce -inne to ciach!o totalne.

Przykładam wydruk i go pozycjonuje.

Nagrzewam żelazko do 160-180C ( wiem jak ustawić bo mam termoparę ) i pierwszy raz jade cała płytke by lekko się przykleił.

Pozniej kłade żelazko na płytke i czekam z 30 sekund .. sciagam i chusteczka naciskam na papier " prasuje" całą płytke.

I tak z 3-4 razy.

Po czym zostawiam płytke na 2 -3 min by ostygła i wrzucam do podgrzanej wody ( okolo 60C) -- w ciagu kilku sekund pojawia sie "wydruk" z 2 strony papieru. i Tak se lezy 20 minut biedaczka..

Pozniej delikatnie zaczynam sciagać papier i pozostaje sam przyklejony toner..

 

To do Chlorku / B237 i tyle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...