Skocz do zawartości
iDaft

Polecane Słuchawki do muzyki 2013

Rekomendowane odpowiedzi

Zależy kto na ile może się posunąć. Ja SE215 wyrwałem za 180zł, dla mnie żaden majątek to nie jest, choć do IE8 od dłuższego czasu nie mogę się przekonać, grają super, jednak tysiak na słuchawki dokanałowe... Natomiast znam osobę, dla której Audeo 232 nie są problemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, do 2k masz wszystkie customy Piotrka i chyba tanie modele EarSonic. Jednak czy komuś spodobają się 232 to już jego sprawa, na pewno nie grają jak klasyczne audeo.

 

Tąpnięte z HTC One S za pomocą Tapatalk 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vote dla wyboru SuperLux HD681. Rok temu je kupiłem za <100 i pojęcia nie mam, jak można wydawać więcej na słuchawki.

 

Fajny poradnik, wreszcie dowiedziałem się o co chodzi z ciemnym/jasnym brzmieniem.

 

Dorzuciłbym też w cenie do 100 zł absolutny budżet - Philipsy SHP 1900. Dźwiękowo grają całkiem przyzwoicie, a ostatnio widziałem je w Kauflandzie w przecenie za 29,99 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, odświeżam wątek.
Po pierwsze dziękuję, że chciało Wam się opracować takie zestawienie. Dołączona grafika
Po drugie szukam słuchawek do 150zł:
- wyłącznie do muzyki (raczej elektroniczna, bas jest istotny - lubię miękki, ale partii wysokich najbardziej mi brakuje),
- słucham z laptopa, wię szału ze źródłem nie ma, ale może w przyszłości będzie lepiej.

Waham się pomiędzy:
1) JAYS v-JAYS - urzekła mnie recenzja dźwięku - wspomniany powyżej bas, ale mam obawy jeśli chodzi o pianki - wydają mi się tandetne.
a
2) AKG K420 - tu z kolei wygląd i jakość wydają mi się w porządku, ale w recenzji przeczytałem, że dźwięk jest nie do końca.
Z drugiej, czy tam trzeciej strony - zacząłem się zastanawiać, czy nie lepiej byłoby kupić słuchawki z pełnymi muszlami - słuchając w domu, nie chciałbym przeszkadzać np. osobom przebywającym w tym samym pokoju.

Myślicie, że moje obawy względem pełnych muszli są uzasadnione, czy nie powinienem tego brać pod uwagę i skupić się jedynie na wyborze spomiędzy tych dwóch modeli?


//edycja:
Tak, jak wspomniałem wyżej - waham się pomiędzy otwartymi, a zamkniętymi słuchawkami. Za otwartymi przemawiają (przynajmniej wg mojego rozeznania): lekkość noszenia - zwykle słucham muzyki od 4 do 5, 6 godzin non stop oraz wygoda - uszy sie tak nie pocą, nie ma takiego uczucia zmęczenia.
Natomiast za zamkniętymi przemawia to, że będę mniej przeszkadzał współlokatorom - generalnie rzadko słucham muzyki bardzo głośno, ale czasem aż się prosi nieco podgłośnić, a z uwagi na towarzystwo muszę się trochę ograniczać.

Tak więc podstawowe pytanie - czy są słuchawki zamknięte, które dadzą lekkość noszenia, wygodę w użytkowaniu i brak efektu (powiedzmy umownie) zmęczonych uszu?


Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich :)

 

Podobnie jak kolega powyżej, chciałam prosić o pomoc w wyborze słuchawek.

 

Obecnie korzystam z Sennheiser HD201 - dwie pary: praca, dom :) ale ponieważ wersja domowa, ma już swoje lata, zaczynam rozglądać się za czymś nowym.

 

Moje preferencje muzyczne:

Słucham różnej muzyki od współczesnej-klasycznej, instrumentalnej, filmowej, poprzez post-rocka, power-metal, symphonic-metal do folku, irish, celtic, acustic, indie... mianownikiem wspólnym jest jednak instrument a nie elektronika. Dlatego też może nie zawsze ten mocny bass jest dla mnie aż takim wyznacznikiem.

 

Majątku wydawać nie chcę, myślałam o czymś w granicach 150zł. Jeśli chodzi o budowę, to jednak zamknięta, wielkość muszli do sprawdzenia, HD 201 mają dużą i przyznam,  że potrafię w nich siedzieć 8-10h w pracy i jest ok.

 

Wczoraj w sklepie przeglądałam kilka modeli, i moje ucho skupiło się na Sennheiser 202 II. Słuchałam w nich kilku ulubionych utworów. 

Co myślicie o tym modelu?

 

Za każdą zasugerowaną pozycję będę wdzięczna i chętnie zapoznam się z propozycjami.

 

 

Karolina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...