Skocz do zawartości
Adyan

Bluescreeny. Proszę o pomoc.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam komputer taki jak w sygnaturce. Podczas korzystania z windowsa niekiedy obraz zniknie,pojawi się bluescreen i komputer wykona restart. Już nie mam siły na kompa a nie chciałbym wymieniać części w  komputerze metodą na chybił trafił. Poniżej zamieszczam informacje z bluescreenów:

 

31.07.2013r.
BugCheck 50, {fffff900c2352000, 1, fffff96000082364, 0}
Probably caused by : win32k.sys ( win32k+22364 )

08.08.2013r.
BugCheck 24, {1904fb, fffff88009f961e8, fffff88009f95a40, fffff80002c3f609}
Probably caused by : Ntfs.sys ( Ntfs+7a636 )

9.08.2013r.
BugCheck 1E, {ffffffffc0000005, fffff960001b47f4, 1, 8011018}
Probably caused by : win32k.sys ( win32k+1347f4 )

28.08.2013r.
BugCheck 1A, {41287, 40, 0, 0}
Probably caused by : ntoskrnl.exe ( nt+75b80 )

28.08.2013r.
BugCheck F7, {fffff88074c55730, f9600036c532, ffff069fffc93acd, 0}
Probably caused by : win32k.sys ( win32k+2a3e4e )

01.09.2013r.
BugCheck 50, {fffff8ff05e2f666, 0, fffff80002f3768a, 5}
Probably caused by : ntoskrnl.exe ( nt+31868a )

03.09.2013r.
BugCheck F4, {3, fffffa8005825060, fffffa8005825340, fffff80002f830d0}
Probably caused by : csrss.exe
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ram już sprawdzałem i zero błędów w memtest. HD Tune kiedyś pokazywał 2 bad sectory ale po zerowaniu i remapowaniu dysku w mhdd HD Tune pokazuje, że dysk jest zdrowy.Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez Adyan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalowałeś jakiś nowy sprzęt czy sterowniki urządzeń? Błąd 1E może sugerować problem ze sprzętem,sterownikami.

 

Błąd 0x50 dotyczy problemu ze sprzętem,wszelakie pamięci a także ten błąd może powodować oprogramowanie antywirusowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na podobnej konfiguracji przyczyną BSODów/resetów był u mnie Sideport i adapter zasilania dysku molex > sata.

Pamięć Sideport jest u mnie uszkodzona, Wyłącz u siebie na próbę, niech grafika pracuje tylko na pamięci w slotach.

Z adapterem molex > sata to były jaja. Muszę używać bo dysk siedzi w Himuro i wymaga prostej wtyczki. Zmieniałem taśmy, zasilacze, adapter był ten sam. 

 

Radziłbym zrobić to samo, tj. wyłączyć Sideport, wymienić taśmę do dysku, podłączyć pod inne gniazdo na mobo. Jak nie pomoże, inny adapter zasilania dysku, może jakaś seria tych adapterów nie była najwyższej jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sideport wyłączyłem już dawno, bo komp tak jak u Ciebie zawieszał się ale zawieszał się w ten sposób że obraz "zamarzał" i jedynym wyjściem był reset kompa. Widocznie asrock wypuścił serię płyt z wadliwą pamięcią sideport albo sterowniki są niedopracowane do korzystania z sideport. Również posiadam przejściówkę molex-sata ale raczej nie ona jest przyczyną ponieważ skan dysku w HD Tune przechodzi bezbłędnie. Taśmę sata wymieniłem już jakiś czas temu i zero poprawy. Spróbuję jeszcze przełożyć taśmę do innego gniazda sata, popracować na obniżonej częstotliwości ramu a następnie na pojedynczych kościach ramu chociaż testy w memtest przechodzą bezbłędnie. Wiem jedno. Już nigdy asrocka ponieważ miałem tej firmy dwie płyty i zawsze z komputerem były jakieś problemy :-\

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo sam zasilacz. Ma na bank 10 lat. Wiem, że to dobre zasilacze, jednak 10 lat jest w stanie zrobić swoje.

Co do pamięci, oczywiście próbuj pracować na pojedynczej kości. Na pamięciach ddr3 nie raz zdarzały się akcje, że memtest nie wykazywał błędów, mimo że pamięć była uwalona.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

po bardzooo długim czasie znalazłem przyczynę bluescreenów mojego komputera. Na początek powiem, że zarówno ja jak i forumowicze brali pod uwagę wszystkie komponenty mojego komputera łącznie z pamięcią sideport na płycie głównej (ponieważ powodowała artefakty gdy była w biosie włączona). Otóż wszystkie komponenty okazały się w 100 % sprawne i na całe szczęcie nie wymieniałem podzespołów komputera, bo tylko straciłbym pieniądze.

Problemem było taktowanie pamięci RAM.

Płyta główna obsługuje pamięci DDR3 do 1333 MHz a po OC do 1600 MHz.

RAM posiadam również 1333 MHz.

Niestety procesor AMD Athlon II x2 240 AM3 obsługuje pamięć RAM DDR3 tylko do 1066 MHz ponieważ kontroler pamięci jest zintegrowany w procesorze a nie na płycie głównej.

Wystarczyło zmniejszyć taktowanie pamięci DDR3 na 1066 MHz i komputer (nawet po włączeniu SidePort) jest stabilny od przeszło pół roku czyt. zero zawieszeń i bluescreenów.

 

Dodam na koniec, że w 2009 roku złożyłem ten zestaw z zestawów polecanych na PURE PC i nie było tam wzmianki o tym, że kontroler w procesorze obsługuje RAM do 1066 MHz a pamięci RAM w polecanym zestawie były takie jakl posiadam czyli Goodram DDR3 Dual Channel 2x2048MB 1333MHz CL9.0

Podejrzewam, że więcej ludzi taki zestaw złożyło jak ja ponieważ był to zestaw polecany na PurePc.

Więc jeśli ktoś ma jeszcze takie problemy jak ja miałem to powinno pomóc zmniejszenie taktowania pamięci DDR3 na 1066 MHz.

Edytowane przez Adyan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie obsługuje do 1033 MHz, tak jak Sandy Bridge miał 1333 MHz, a ludki kręcili ramki do 2000+ MHz. Tyle mają wg specyfikacji, co nie znaczy, że nie mogą chodzić na więcej. Może się oczywiście zdarzyć, że z jakichś przyczyn nie da się wyjść poza oficjalną prędkość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...