Skocz do zawartości
woody18

najbardziej zywotne monitory?

Rekomendowane odpowiedzi

Bardziej bym stawiał na to jak kto się obchodzi z monitorem.Jeżeli będzie stał i będziesz o niego dbał to spoko.Ja mam BenQ G2222HDL jak w sygnie i od 2 lat nie sprawił mi żadnego problemu więc następny monitor także będzie pewnie BenQ.Jeżeli monitor nie będzie miał żadnej fabrycznej wady to będzie długo chodził.Ja osobiście mam podświetlenie ustawione na 50% co może też mi wydłużyć ciut okres żywotności mojego monitora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Loteria. Czasami kupisz monitor za 2k i pochodzi 2 lata, a inna osoba kupi jakiś budżetowy za 600 zł i będzie go używała przez kilkanaście lat. Co do trwałości poszczególnych modeli czy producentów to też loteria, ale raczej zależy to od modelu niż producenta (ale to też zależy, bo czasami wyjdzie gorsza partia wyprodukowana w innej fabryce itp.).

A tak w ogóle co do trwałości to: http://pl.wikipedia.org/wiki/Planowane_starzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem najbardziej zywotne matryce ma LG sa wrecz nie do zajechania i do tego maja fajne parametry 

Nie wiem, ile Ci LG płaci za te żałosne reklamy, ale tu takich jak Ty nie potrzebujemy.  Żebyś chociaż pisał coś sensownego, ale nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej żywotne są te, które najwięcej wytrzymują :P.

 

Co do monitorów - loteria. Teraz tak naprawdę większość producentów ma podobne w tym szanse, bo matryce i tak są produkowane tylko w kilku fabrykach na świecie. Te wszystkie Asusy, Iiyam, BenQ odpowiadają za oprogramowanie, funkcje, wyglad i czasem małę modyfikacje sprzętowe. Możesz trafić na Asusa co ci się zepsuje za miesiąć, a może ci  wytzymać 10 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że EIZO powinny być najbardziej żywotne ( bo dają5 lat gw.)


Bardziej bym stawiał na to jak kto się obchodzi z monitorem.Jeżeli będzie stał i będziesz o niego dbał to spoko.Ja mam BenQ G2222HDL jak w sygnie i od 2 lat nie sprawił mi żadnego problemu więc następny monitor także będzie pewnie BenQ.

2 lata to jest nic. Teraz mam EIZO 5 letniego, działa jak nowy i też to za krótki okres by powiedzieć, że jest mega-żywotny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się kierował głównie okresem gwarancyjnym jaki obejmuje dany model (EIZO tu przoduje, sam posiadam FS2333 I bardzo sobie chwalę, choć za wcześnie na ocenę żywotności:)Ciężko raczej stwierdzić po samym modelu jak prezentuje się żywotność sprzętu, to rzecz często bardzo losowa, nie sposób stwierdzić do końca jaka trafi Ci się matryca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo sobie cenie monitory marki Philips. Ostatnio sprzedałem znajomemu ok. 6-7 letniego philipsa 19"(1280x1024x75), jedyną jego wadą było wariujące osd. Wystarczyło wymienić jeden z przełączników na panelu i wszystko działa. Zdecydowanie natomiast odradzam wszelkiej maści Samsungi. W większości modeli, z którymi miałem styczność kondensatory były umieszczone bardzo blisko radiatora, co prowadzi do przegrzania ich tak mniej więcej po okresie gwarancyjnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...