Jump to content
woody18

najbardziej zywotne monitory?

Recommended Posts

Bardziej bym stawiał na to jak kto się obchodzi z monitorem.Jeżeli będzie stał i będziesz o niego dbał to spoko.Ja mam BenQ G2222HDL jak w sygnie i od 2 lat nie sprawił mi żadnego problemu więc następny monitor także będzie pewnie BenQ.Jeżeli monitor nie będzie miał żadnej fabrycznej wady to będzie długo chodził.Ja osobiście mam podświetlenie ustawione na 50% co może też mi wydłużyć ciut okres żywotności mojego monitora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Loteria. Czasami kupisz monitor za 2k i pochodzi 2 lata, a inna osoba kupi jakiś budżetowy za 600 zł i będzie go używała przez kilkanaście lat. Co do trwałości poszczególnych modeli czy producentów to też loteria, ale raczej zależy to od modelu niż producenta (ale to też zależy, bo czasami wyjdzie gorsza partia wyprodukowana w innej fabryce itp.).

A tak w ogóle co do trwałości to: http://pl.wikipedia.org/wiki/Planowane_starzenie

Share this post


Link to post
Share on other sites

moim zdaniem najbardziej zywotne matryce ma LG sa wrecz nie do zajechania i do tego maja fajne parametry 

Nie wiem, ile Ci LG płaci za te żałosne reklamy, ale tu takich jak Ty nie potrzebujemy.  Żebyś chociaż pisał coś sensownego, ale nie...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbardziej żywotne są te, które najwięcej wytrzymują :P.

 

Co do monitorów - loteria. Teraz tak naprawdę większość producentów ma podobne w tym szanse, bo matryce i tak są produkowane tylko w kilku fabrykach na świecie. Te wszystkie Asusy, Iiyam, BenQ odpowiadają za oprogramowanie, funkcje, wyglad i czasem małę modyfikacje sprzętowe. Możesz trafić na Asusa co ci się zepsuje za miesiąć, a może ci  wytzymać 10 lat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sądzę że EIZO powinny być najbardziej żywotne ( bo dają5 lat gw.)


Bardziej bym stawiał na to jak kto się obchodzi z monitorem.Jeżeli będzie stał i będziesz o niego dbał to spoko.Ja mam BenQ G2222HDL jak w sygnie i od 2 lat nie sprawił mi żadnego problemu więc następny monitor także będzie pewnie BenQ.

2 lata to jest nic. Teraz mam EIZO 5 letniego, działa jak nowy i też to za krótki okres by powiedzieć, że jest mega-żywotny.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bym się kierował głównie okresem gwarancyjnym jaki obejmuje dany model (EIZO tu przoduje, sam posiadam FS2333 I bardzo sobie chwalę, choć za wcześnie na ocenę żywotności:)Ciężko raczej stwierdzić po samym modelu jak prezentuje się żywotność sprzętu, to rzecz często bardzo losowa, nie sposób stwierdzić do końca jaka trafi Ci się matryca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bardzo sobie cenie monitory marki Philips. Ostatnio sprzedałem znajomemu ok. 6-7 letniego philipsa 19"(1280x1024x75), jedyną jego wadą było wariujące osd. Wystarczyło wymienić jeden z przełączników na panelu i wszystko działa. Zdecydowanie natomiast odradzam wszelkiej maści Samsungi. W większości modeli, z którymi miałem styczność kondensatory były umieszczone bardzo blisko radiatora, co prowadzi do przegrzania ich tak mniej więcej po okresie gwarancyjnym.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...


Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.