Skocz do zawartości
maziboss

Norton system works 2003 i problem :(

Rekomendowane odpowiedzi

A wiec problem polega na tym, ze jak wlacze norton disck doctor i zaznacze "Fix errors" To wyswietla mi takie cos :(

Dołączona grafika

 

Dopiero po odznaczeniu tej opcji przechodzi cale testy, tylko co z tego ja mi nie naprawia bledow :(

 

Moj system pilow to NTFS

P.S.

Ten norton disck doctor ma chyba naprawiac bledy na dysku co nie :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na partycjach NTFS mozna naprawiać błędy tylko wtedy gdy jest ona niezainstalowana w systemie. Jeżeli jest to partycje na której zainstalowany jest system to naprawa jest możliwa tylko po ponownym uruchomieniu poodczas ładowania sie systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na partycjach NTFS mozna naprawiać błędy tylko wtedy gdy jest ona niezainstalowana w systemie. Jeżeli jest to partycje na której zainstalowany jest system to naprawa jest możliwa tylko po ponownym uruchomieniu poodczas ładowania sie systemu.

Acha rozumiem :) A jak to nastawic zeby przy wlaczaniu sprawdzil mi dysk ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej przekonwertowac FS na FAT32?

Instalujac 2000 lub XP nie ustawiam nigdy NTFS'a bo nie mam takiej potrzeby.

Dysk dziala wtedy wolniej i moga pojawic sie problemy np. taki o ktorym piszesz...

Przy nastepym formacie zrobie fata 32 :D Z dwoma partycjami nie bedzie problemy tylo z ostatnia bo tam ma w pizdy filmow, programow i mp3 Idzie to jakos zrobic nie tracac tych danych :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna przekonwertowac za pomoca np. Partition Magic 8,

lecz jezeli masz duzo danych - bedzie to w h** trwalo :(

 

Postaraj sie zgrac co sie da z C: na D:, odpalic komputer z CD np. Win98 i uruchomic PQMagic dla DOS (jest skladnikiem tego Windowsowego).

Pozniej odwrotnie - z D: na C: i konwersja.

 

Gdzie, kurrrfa.

Bedzie problem.

1. Nie zobaczysz pod DOSem zadnej partycji NTFS

2. Gdybys chcial odpalic PQMagica np. z plyty CD powie ci ze nie ma gdzie utworzyc batcha.

 

MUSISZ MIEC PRZYNAJMNIEJ 1 DYSK NA FAT(32).

Pozostaje wiec isc do kumpla ktory ma cos na Facie i dokonac konwersji u niego.

 

Jest tez mozliwosc przekonwertowania partycji na FAT za pomoca instalatora WinXP - musisz odpalic instalacje - zabootowac z CD.

 

Widzisz ile problemow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie lepiej zostawić NTFS. Prędkość działania dysku zależy od tego co znajduje sie na partycji i czesto ntfs chodzi szybciej od fata. Jeżeli na partycji masz małą ilość duzych plików to mozna zamienić na fata, przy dużej ilość małych plików ntfs jest szybszy.

 

A co do naprawy dysku to nie lepiej zrobić to windowsowym programem, z naprawą ntfs radzi sobie bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc tak najpierw o Disk Doktor - otóż służy on przede wszystkim do diagnozowania i naprawiania np. błędnych sektorów dysku. Używa się go w zasadzie bardzo rzadko, najczęściej gdy zauważysz anormalną pracę napędu, jak niemożność odczytu danych lub długi czas kopiowania, przenoszenia albo coś koło tego. Jeśli chopdzi o NTFS, to jest tak jak napisał poprzednik przeskanuje ci partycję po restarcie. Natomiast moim zdaniem tylko NTFS - wprawdzie nieco wolniejszy (w nowych kompach różnica nie do zauważenia), ale za to z wieloma możliwościami nie do osiągnięcia dla FAT, no i stabilniejszy bez wątpienia.

Jeszcze krótko o System Works. Do defragmentu dysku i przyspieszenia pracy służy speed disk, do naprawy błędów systemu np. niepotrzebne wpisy w rejestrze, szczątki plików itp. Win Doktor i ich używa się najczęściej. Na koniec jeszcze jedna uwaga: każda konwersja partycji z systemu plików FAT na NTFS lub odwrotnie bez formatu zawsze spowolni system. Powinno się to robić z pełnym formatem - takie jest moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje do naprawy dysku uzyć checkdiska poleceniem >> CHKDSK /F /R i potwierdzić skanowanie przy ponownym uruchomieniu po czym zrestartować kompa i dać sobie spokuj z konwersją partycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki to chyba zostane jednak na ntfs-ach Moze ktos mi jeszcze podac do czego sluzy Norton Clean Sweap Czy moglby mi ktos dokladnie opisac znajdujace sie tam programy :?: Z gory dzieki

Tu zajrzyj:

http://www.symantec.com.pl/region/pl/downl...ds/manuals.html

 

Wszystko znajdziesz, czego szukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...