Skocz do zawartości
amig0

Zestaw na zintegrowanej grafice

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam zamiar złożyć komputer, w kwocie ok. 1800zł, z zastosowaniem do internetu, filmów, rysunków CAD 2D, czasem jakaś prosta prezentacja.

Interesuje mnie zestaw za 2500 z wrześniowego zestawienia, ale odchudzony o kartę grafiki Ma to szansę jakoś przyzwoicie chodzić?

Nie gram prawie wcale, czasem może jakiś starszy tytuł, dlatego super wydajna grafika raczej nie jest mi potrzebna. Żeby nie szukać, było by to:

- CPU: Intel Core i5-4570 BOX z grafiką Intel HD 4600

- MOBO Gigabyte GA-B85M-D3H

- RAM 2x 4GB Crucial Ballistix 1600 MHz, a nawet 2x2GB na początek

WD Blue 500GB, ew. 1TB, różnica w cenie jest niewielka

- zasilacz np. Corsair CX430

- nagrywarka LG GH24NS95

razem 1798zł po cenach jak we wrześniowym zestawieniu.

Moje argumenty za to: nowa podstawka, wydajny proc z lepszą niż poprzednie zintegrowaną grafiką, dobra podstawa do uzupełnienia o kartę graficzną, gdybym kiedyś poczuł taką potrzebę.

Alternatywa to jeszcze złożenie tego w małej obudowie, np. na płycie Gigabyte GA-B85M-HD3 B85 s.1150 i obudowie Silverstone Sugo SST-SG02B-F USB 3.0 Black, czarna obudowa SFF Micro ATX., ale póki co interesuje mnie czy nie "krzywdzę" bardzo zestawu obcinając go o kartę grafiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że go nie krzywdzisz. Jedna uwaga: jeśli myślisz o 2x2GB to raczej weź pod uwagę 1x4GB.

Wtrące się i spytam :p Nie jest czasem lepiej kupić 2x2GB w dualu?, bo wtedy moim zdaniem przepustowość pamięci jest 128 bitowa a 1x4GB ma 64 bitową szynę.

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trochę poprzynudzam - ten sam procesor, pamięć, nagrywarka, ale

- płyta mini ITX, np. ASRock B85M-ITX

- obudowa Chieftec FI-01B 200W MiniTower Black

Czy zasilacz 200W w jaki wyposażona jest ta obudowa da radę "pociągnąć" zestaw? Nawet jeśli dokupie mu kiedyś kartę grafiki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lepiej kupić normalną obudowę ATX za mniejsze pieniądze.W przyszłości będziesz mógł wymienić podzespoły czy dołożyć np kartę graficzną.

 

Co do dysku 500GB a 1TB to różnica w cenie przemawia na korzyść większego,lepszy stosunek cena/pojemność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam że trochę się napaliłem na mały zestaw, coś zgrabniejszego niż blaszak plątający sie pod biurkiem, i żeby łatwo było np. odpiąc i podłączyć do telewizora. Początowo chciałem poskładac coś na APU A10 5800K, w końcu doszedłem do i5, ale myszkuąjc w poszukiwaniu podzespołów - głównie płyty i obudowy - coraz bardziej skłaniam sie jednak do standardowej ATX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica sprowadza się do tego że do obudowy ATX możesz spokojnie włóżyć płytę mATX a kupując mniejszą obudowę będziesz skazany praktycznie na jeden format płyty głównej. Kolejna zaleta to możność rozbudowy np dołożenia karty graficznej czy dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nzxt robi bardzo udane obudowy. Obejrzyj może Ci się coś spodoba. Fajnie mieć cichego coolera pod te i5 - boxowy jest mało wydajny i głośny, fajnie też mieć cichy zasilacz np. be Quite! Straight power. A z kolei itxy kupisz dobrą obudowę z zasilaczem i po problemie. Wsadzasz takie cuś i git http://m.gigabyte.com/product/product.aspx?pid=4600&c=105000000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wziął jeszcze tańszy cpu, jakiś i3 3xxx i ssd do tego. Odczujesz większy komfort. W takiej pracy biurowej czy w programach które nie obciążają ciągle cpu (czyli obróbka video np, jakieś rendery, gdzie dłuższy czas jest pełne obciążenie, wykorzystywane są wszystkie rdzenie lub ht), cpu nie robi aż takiej różnicy. Czy np w grach lub podczas streamingu (czyli kompresja video w czasie rzeczywistym).

Taki procesor też można puścić pasywnie na jakimś coolerze typu tower w okolicach 100zł. Zero kurzu w obudowie.

SSD za to daje potężnego kopa jeżeli chodzi o czas uruchamiania się programów lub pewnych ich funkcji. 

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wziął jeszcze tańszy cpu, jakiś i3 3xxx i ssd do tego.

SSD za to daje potężnego kopa jeżeli chodzi o czas uruchamiania się programów lub pewnych ich funkcji.

dobry pomysł, lecz zawsze lepiej brać nowszą platformę. Ssd to taki dysk roboczy, żeby szybko coś zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...