Skocz do zawartości
BLANTMEN

Outlast

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika

 

 

Outlast to pierwszoosobowy survival horror. Jest to debiutancki projekt zespołu Red Barrels, założonego przez ludzi, którzy pracowali wcześniej nad takimi seriami jak Prince of Persia, Assassin’s Creed, Splinter Cell oraz Uncharted.

Akcja toczy w Stanach Zjednoczonych. Fabuła opowiada o losach zakładu dla obłąkanych, zlokalizowanego w stanie Kolorado. Przez długie lata budynek ten stał opuszczony, ale niedawno wykupiła go korporacja Murkoff, która otworzyła w tym miejscu ośrodek badawczy. Wcielamy się w dziennikarza imieniem Miles Upshur, który dostaje od dobrze poinformowanego źródła cynk, że w zakładzie dzieją się dziwne rzeczy. Chcąc odkryć prawdę włamuje się pewnej nocy do ośrodka i szybko odkrywa, że na miejscu przeprowadzane są nie tylko zakazane eksperymenty medyczne, ale również bluźniercze rytuały.

W Outlast akcja ukazana jest z perspektywy pierwszej osoby. Gra łączy typowo przygodówkowe zwiedzanie lokacji i rozwiązywanie zagadek z elementami zręcznościowymi. Sekwencje akcji sprowadzają się jednak głównie do uciekania oraz ukrywania się przed nieprzyjaciółmi i w interesie gracza jest najczęściej unikanie bezpośrednich konfrontacji. W wywoływaniu strachu pomaga to, że wrogowie są nie tylko bezwzględni, ale również całkiem inteligentni i przeżycie spotkania nawet z jednym z nich wymaga sporego wysiłku i sprytu.

 

Źródło: gry-online.pl

http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=19813

 

 

Ze swojej strony dodam, że tytuł wywarł na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Wydawało mi się, że po Amnesii już nic mnie nie zaskoczy, a tu taka miła niespodzianka. Graficznie pozycja ta stoi na naprawdę wysokim poziomie (UE3). Uroku dodaje kamera która poza rejestrowaniem materiału zapewnia nam widoczność kiedy w okół nas panują ciemności. W mojej opinii obowiązkowa pozycja dla osób które lubią się bać i lubią takie klimaty. Poniżej trailer z YouTube.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra bardzo fajna, jak to wielu powiedziało: "w końcu horror z bardzo ładną grafiką". Ale Amnesia była lepsza w budowaniu atmosfery - cały niepokój narastał wraz z każdym miniętym pomieszczeniem, tu natomiast postawili w dużym stopniu na tzw. "scare jump'y". Co nie zmienia faktu, że gra obowiązkowa dla każdego fana horrorów takich, jak właśnie  Amnesia, czy Slender.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...