Skocz do zawartości
crossek

gt 440 zmiana na coś innego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam tak jak w temacie mam taki oto sprzęt

http://www.asus.com/pl/Motherboards/P5G41TM_LX3/

procesor intel core quad q8200 (nie kręcony)

4 GB ram ddr3

Gt 440 512MB ddr3

 

czy po wymianie karty graficznej na hd 7750 odczuje duży wzrost wydajności w takich grach jak battlefield 3 ?


mowa oczywiście o wersji gddr5


EDIT : nie gram w full hd


UP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO można się spodziewać w praktyce 50%+ wzrostu wydajności, zależnie od ustawień.

 

Jednak przesiadka na HD 7770 wg mnie byłaby bardziej opłacalna w parametrze dopłata/wzrost wydajności, a nominalnie dopłata niewiele wyższa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem w tym że KOMPLETNIE się na tym nie znam i nie chce nic zepsuć :D - czytałem że da się to zrobic bez wchodzenia w bios (specjalnym programem) - znacie może jakieś ? :)


bo o tym że wykręcić ten procek się da nawet do 3,3 to ja wiem ale ja chce go minimalnie podkręcić (może o 300 mhz ) tylko boje się wchodzić w BIOS :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spod systemu nie ma co grzebać.

 

Jak nie będziesz ruszał napięcia to nie ma szans na zepsucie czegokolwiek ... z resztą nawet nie wiem czy nie masz na tyle ograniczonego zakresu zmiany napięcia że i tak nie ma zagrożenia.

 

bios -> advanced menu -> Jumper free config, jak nie będziesz wiedział to googlujesz poradnik oc dla s775.

w zasadzie wystarczy zwiększyć troche fsb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie pytaj "jak podkręcić" bo i tak Ci nikt nie odpowie i moze dostaniesz bana jak zaczniesz podkręcanie i naprawdę czegoś nie będziesz wiedział to możesz zapytać ale nie bój się tylko poczytaj kilka poradników, później wybierz który najlepiej Ci pasuje i kręć . Obecnie jest mnóstwo poradników w internecie jak podkręcać na tym sockecie jest też na purepc, po podkręceniu sprawdzasz temperatury np programem OCCT w stresie jeśli nie przekracza 71 stopni jest okej

Edytowane przez michalelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiele i tak na boxie nie podkręci, ale nie mowimy tu o jakims extereme Dołączona grafika

tóż pisałem że nie kręce na boxowym tylko na arctic cooling freezer 13 i w sumie to nie wiem czy podkręcanie jest w tym momencie dla mnie opłacalne (ile to mi niby da - 2 fps ?!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...